Jak nazywa się Jimek? Pytanie z "Milionerów" skomentował sam muzyk

Radzimir "Jimek" Dębski
Radzimir "Jimek" Dębski
Źródło: MWMEDIA
Radzimir Dębski, znany w muzycznym świecie jako Jimek, przytoczył w mediach społecznościowych fragment programu "Milionerzy". Uczestnik został zapytany o prawdziwe imię i nazwisko muzyka. Czy można wyobrazić sobie lepszą zapowiedź dorocznego festiwalu pod jego przewodnictwem?

Już w sobotę na chorzowskim stadionie odbędzie się kolejna odsłona kultowego już festiwalu "Historia polskiego hip-hopu". Radzimir Dębski na rynku muzycznym jest o tyle wyjątkowy, że muzykę klasyczną w mistrzowski sposób łączy z zamiłowaniem do hip-hopu. Zagrają między innymi O.S.T.R, Fisz, Molesta, Kaliber 44, Tede, Young Leosia, Natalia i Paulina Przybysz, a także orkiestra Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Źródło: "Co Za Tydzień"

Jimek w "Milionerach"

Na facebookowym profilu Radzimira Dębskiego pojawił się wyjątkowy screen. To fragment programu "Milionerzy", w którym uczestnik musiał wykazać się wiedzą na temat twórców polskiej muzyki filmowej.

"Który z kompozytorów muzyki filmowej kryje się pod pseudonimem Jimek?" - brzmiało pytanie.

"Poproszę na siebie" - podpisał zdjęcie Radzimir Dębski, nawiązując do innego słynnego teleturnieju, "Jeden z dziesięciu".

Niespotykane imiona to w rodzinie muzyka tradycja. Również jego rodzeństwo nosi staropolskie imiona - Maria, Dobromiła i Tolisław. To zapewne rodzinna tradycja, biorąc pod uwagę, że ojciec muzyka, również kompozytor, to znany fanom muzyki poważnej Krzesimir Dębski.

Choć fani Jimka jednoznacznie podchwycili jego poczucie humoru, warto podkreślić, że Jimek zajmuje się nie tylko muzyką filmową. Skomponował ścieżki do takich filmów, jak "Miasto 44", "1920 Bitwa Warszawska", "Sztuka Kochania, historia Michaliny Wisłockiej", "Szatan z siódmej klasy", "Atak paniki", a także seriali "Tancerze", "Przepis na życie", czy "Ranczo". W jego twórczości widać też wyraźnie pociąg do polskiego hip-hopu.

Kim jest Radzimir "Jimek" Dębski

W 2015 roku artysta nagrał wyjątkowy album we współpracy z Miłoszem "Miuoshem" Boryckim oraz prestiżową Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Dzieło nosi tytuł "2015" i zawiera zapis niezwykłego koncertu, który odbył się w majestatycznej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Podczas wydarzenia artysta zaprezentował między innymi miks przebojów hip-hopowych. "Historia Hip-hopu" zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie tylko polska publiczność, ale i osobistości spoza Polski wyraziły swoje uznanie dla pracy kompozytora. Wśród nich można wymienić amerykańskiego aktora, Ashtona Kutchera, a także cenionych muzyków, takich jak M.O.P., Prodigy oraz Pharoahe Monch.

W zeszłym roku koncept został przedstawiony jeszcze szerszej publiczności na polach lotniska na warszawskim Bemowie. Druga jego odsłona, "Historia Polskiego Hip-Hopu rozdział II" odbędzie się już w ten weekend, tym razem (zapewne również w hołdzie Miuoshowi) na stadionie w Chorzowie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości