Joanna Opozda świętuje Dzień Matki w nietypowy sposób. Chwyta za serce

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Joanna Opozda

Joanna Opozda z okazji Dnia Matki wzięła udział w kampanii społecznej "Otwarte klatki". Aktorka, razem z innymi polskimi gwiazdami, udzieliła odpowiedzi na kilka pytań odnośnie macierzyństwa. Potem zaapelowała do swoich fanów, zwracając się w imieniu tych mam, które nie mogą same zabrać głosu w sprawie swojego życia.

Joanna Opozda w lutym 2022 roku została mamą synka Vincenta. Gwiazda bardzo źle znosiła ciążę i kilka razy w stanie zagrożenia życia trafiała do szpitala. Jej stanu nie poprawiała skomplikowana sytuacja rodzinna: medialne kłótnie z ojcem Dariuszem Opozdą oraz jego rodziną, a także rozstanie z Antonim Królikowskim. Aktor zostawił bowiem żonę niedługo przed porodem dla kochanki, którą okazała się ich sąsiadka. Joanna Opozda stanęła przed trudnym wyzwaniem samodzielnego macierzyństwa i nigdy nie ukrywała, że nie jest jej z tym łatwo. Mimo to gwiazda poradziła sobie i dziś dla wielu jest wzorem do naśladowania. Z okazji Dnia Matki celebrytka wzięła udział w bardzo ważnej i przejmującej kampanii społecznej.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianie Źródło: Co Za Tydzień

Joanna Opozda wspiera kampanię "Otwarte Klatki"

Joanna Opozda z okazji Dnia Matki wzięła udział w kampanii społecznej "Otwarte Klatki". Razem z Edytą Pazurą, Katarzyną Sokołowską, Moniką Mrozowską, Marią Winiarską i Zofią Zborowską-Wroną odpowiedziała na kilka pytań, które dotyczyły macierzyństwa. Gwiazdy wyjaśniły między innymi, czego nauczyły się od swoich dzieci oraz zdradziły, jak zmieniło je rodzicielstwo. Na koniec musiały także zmierzyć się z trudnym pytaniem o to, jak zareagowałyby, gdyby ktoś skrzywdził ich dziecko. Gwiazdy nie ukrywały emocji i przyznały, że w najgorszym wypadku byłyby skłonne do wszystkiego.

Czym jest dla Ciebie macierzyństwo? Budowaniem więzi, opieką, bezgraniczną miłością, bliskością? W ten Dzień Matki proszę Cię o poświęcenie kilku minut na obejrzenie tego spotu

Joanna Opozda zachęciła do obejrzenia spotu, w którym wzięła udział w całości, ponieważ to właśnie na koniec była wyjaśniona cała idea akcji. Gwiazdy zabrały głos w imieniu innych matek, tych zwierzęcych, które nie mogą same walczyć o warunki, w których żyją, są zapładniane, rodzą i nie mają wpływu na to, co potem dzieje się z ich dziećmi. W nagraniu zostały przedstawione porażające statystyki z polskich gospodarstw rolnych. Okazuje się, że zwierzęta hodowlane najczęściej nie mogą w spokoju przeżywać okresu ciąży, a potem także połogu.

"Wzruszenie przekujmy w działanie, jednym głosem tłumnie podpisując petycję, która jest głosem w imieniu tych, które nie mogą same przemówić w swoim imieniu, a którym dzieci są odbierane zaraz po urodzeniu. Tych, które płaczą i nawołują za swoim potomstwem i tych, które zamknięte w ciasnym kojcu, karmią swoje młode przez pręty. Jeśli zgadzasz się, że macierzyństwo w chowie klatkowym to koszmar, na który nie zasługuje żadna czująca istota - podpisz petycję" - zaapelowała Joanna Opozda.

Joanna Opozda o samodzielnym macierzyństwie

Joanna Opozda często podkreśla, że syna wychowuje sama, a jego ojciec bardzo rzadko widuje się z dzieckiem. Aktorka już jakiś czas temu zapewniała w sieci, że Antonii Królikowski nie płaci jej zasądzonych na Vincenta alimentów i odwołuje lub spóźnia się na umówione z nią wcześniej terminy odwiedzin u syna. Gwiazda nie ukrywa, że jest jej bardzo ciężko, ale także praktycznie za każdym razem podkreśla, że dziecko daje jej wiele radości i stara się czerpać z macierzyństwa same pozytywne rzeczy.

Szczerze - jestem zmęczona, bo nie śpię. Mały ostatnio ma taki czas, że budzi się znowu co trzy godziny, już było lepiej i mam wrażenie, że wróciliśmy do początku 

Gwiazda od kilku miesięcy stara się wrócić do aktywności zawodowej. Pojawia się na popularnych "ściankach", jest zapraszana także na plany zdjęciowe i filmowe. Joanna Opozda przyznała, że macierzyństwo nauczyło ją tego, jak być dobrze zorganizowaną, jednak nie ukrywa, że w codziennym życiu bardzo pomaga jej rodzina. Aktorka wiele zawdzięcza szczególnie swojej mamie, która jest dla niej prawdziwym wsparciem.

"Gdyby nie moja mama, miałabym zdecydowanie ciężej. Dzięki mojej mamie mogę wrócić do obowiązków zawodowych. (...) To nie jest łatwe. Jest do pogodzenia, ale wtedy musimy być na pełnych obrotach. Ja mam tak, że jestem teraz rannym ptaszkiem – mam wszystko ułożone, od rana do nocy, wszystko mam pozapisywane"- wyjaśniała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości