Kabula znów zaskoczyła fanów. Wideo obiegło sieć

Martyna Wojciechowska z Kabulą
Martyna Wojciechowska z Kabulą
Źródło: MWMEDIA
Kabula, adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej, po raz kolejny udowadnia, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach. Okazuje się, że tragiczne doświadczenia przeszłości, w wyniku których dziewczyna straciła rękę, nie przeszkadzają jej realizować manualnych pasji. W sieci pojawiło się nagranie, na którym Kabula... szydełkuje!

Córka Martyny Wojciechowskiej ostatnimi czasy idzie przez życie jak burza i stanowczo nie ogląda się wstecz. Kabula jest już nie tylko studentką prawa, ma też zaskakująco wiele pasji i zdolności. O tym, że kocha śpiewać, wiedzieliśmy od dawna, teraz okazuje się, że ma też zachwycające zdolności manualne.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

WOJCIECHOWSKA_CZT_KABULA
Martyna Wojciechowska o przeprowadzce Kabuli do nowego mieszkania. Jak często się widują?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kabula pokazała na Instagramie, jak szydełkuje bez jednej ręki

Na Instagramowym profilu sławnej Kabuli pojawiło się właśnie wyjątkowe nagranie. To, jak sprytnie wychodzi jej dzierganie na szydełku, jest o tyle imponujące, że dziewczyna robi to jedną ręką. Fani byli pod wrażeniem.

"Jesteś niesamowita, pozdrowienia z Polski";

"Wow! Jesteś ogromną inspiracją";

"Jesteś uzdolniona i niesamowita" - czytamy w komentarzach.

W roku 2010 Kabula stała się ofiarą brutalnego ataku trzech mężczyzn, którzy napadli na nią w jej własnym domu w Tanzanii. Uzbrojeni w maczety oprawcy odcięli dziewczynce rękę. Kończyna miała być sprzedana na czarnym rynku, ponieważ w wielu miejscach w Afryce nadal wierzy się, że części ciała chorych na albinizm przynoszą szczęście i ochronę. Przez wiele lat Kabula była też obwiniana o rozpad rodziny. Ojciec porzucił najbliższych właśnie ze względu na chorobę córki.

W 2015 roku do wioski Kabuli dotarła Martyna Wojciechowska. Owocem tej wizyty był nie tylko wspaniały materiał dziennikarski, z którego powstał sławny dokument "Ludzie duchy", opowiadający o makabrycznych w skutkach afrykańskich wierzeniach. Dziennikarka postanowiła adoptować bohaterkę odcinka, zapewniając jej opiekę i lepszą przyszłość.

Adotowana cóka Martyny Wojciechowskiej studiuje prawo

Dziś losy Kabuli śledzą miliony fanów. Niedawno Martyna Wojciechowska podzieliła się wspaniałymi nowinami. Jej córka, która już wcześniej aktywnie angażowała się w pomoc lokalnej społeczności, właśnie kończy pierwszy rok studiów prawniczych.

"STUDENTKA PRAWA! Kabula jest właśnie w trakcie przygotowań do egzaminów na swoich wymarzonych studiach prawniczych. Trzymajcie kciuki! Ta dziewczyna to prawdziwa inspiracja" - chwaliła się córką Martyna Wojciechowska na swoim instagramowym profilu.

Zdaje się, że w odczuciu autorki, dokument o ludziach duchach był najlepszym z całej bogatej serii "Kobiety na Krańcu Świata". Zyskała nim nie tylko ogrom nowej matczynej miłości, ale wzbudziła też ogromne emocje u licznej widowni.

"Aż łza się kręci w oku, że można mieć tak ogromną determinację w sobie. Kabula, trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia"

"W tym momencie przypominam sobie wszystkie sytuacje kiedy mówiłam, że coś jest nierealne, za trudne, niemożliwe do zrealizowania…Podziw i szacunek. Trzymam kciuki!" - brzmiały komentarze.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości