Kacper Tekieli został upamiętniony. Andrzej Marcisz o bólu po śmierci wspinaczkowego partnera

Kacper Tekieli
Kacper Tekieli został upamiętniony
Źródło: Getty Images/Instagram Andrzeja Marcisza
Rodzina i przyjaciele postanowili upamiętnić pamięć zmarłego Kacpra Tekielego. Informację o odsłonięciu tablicy ku czci tego znanego alpinisty przekazała jego żona Justyna Kowalczyk. W przeddzień ważnej ceremonii głos zabrał również jego towarzysz w górskich wędrówkach Andrzej Marcisz. Niestety ból po stracie przyjaciela wciąż jest ogromny.

23 września o godzinie 12.00 na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą odsłonięto tablicę ku czci Kacpra Tekielego. Nie tylko jego żona, ale także wspinaczkowy partner nie może pogodzić się z odejściem alpinisty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Andrzej Marcisz o bólu po śmierci wspinaczkowego partnera

Kacper Tekieli był polskim alpinistą. Zginął w maju 2023 roku podczas próby zdobycia szczytu Jungfrau w Szwajcarii. Tragiczny wypadek miał miejsce podczas schodzenia z góry, gdy został porwany przez lawinę. Śmierć męża Justyny Kowalczyk wstrząsnęła wieloma osobami. Wspinacz i miłośnik gór marzył o zdobyciu szczytów wszystkich czterotysięczników. To właśnie on zaszczepił swoją pasję do gór w sercu Justyny Kowalczyk. Ta pasja wciąż trwa.

Andrzej Marcisz towarzyszył Kacprowi Tekielemu w jego górskich wyprawach. Przed odsłonięciem tablicy upamiętniającej zmarłego, opublikował wzruszający wpis na Instagramie. Nadal nie jest w stanie pogodzić się ze stratą przyjaciela.

"Największy ból, jaki kiedykolwiek musiałem znosić, to śmierć mojego partnera. Jutro pod Osterwą zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca jego pamięć. Żegnaj, Kacper!" - napisał.

Justyna Kowalczyk o odsłonięciu tablicy ku czci Kacpra Tekielego

Justyna Kowalczyk doniosła jako pierwsza o odsłonięciu tablicy upamiętniającej jej zmarłego męża, Kacpra Tekielego. We wpisie na Facebooku wyznała, że jej małżonek, mimo swej skromności i braku megalomanii, zasługiwał na to, aby jego fantastyczne osiągnięcia górskie były upamiętnione. Wyraziła swoją ogromną dumę z jego dokonań.

Justyna Kowalczyk podkreśliła, że Kacper Tekieli kochał góry w każdej postaci, a ona sama czerpała radość z obserwowania jego pasji. To właśnie on zaraził ją tą miłością. Zakochana para często spędzała czas na wspólnych wspinaczkach.

"Z Kacprem w górach czułam się najbezpieczniej. Nasza Grań Wideł, Fajek, Baszty, Cima Grande, Matterhorn, Mont Blanc, Tofana czy Łomnica z synkiem w nosidle to absolutnie wspaniałe wspomnienia. A było tych cudowności pełnych śmiechu, skupienia, sportu i miłości znacznie, znacznie więcej. Jednak najbardziej na świecie byłam dumna z tego, że człowiek taki jak on zawsze chciał jak najszybciej wrócić do mnie/do nas" - podkreśliła w swoim wpisie na Facebooku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Instagram Andrzeja Marcisza

podziel się:

Pozostałe wiadomości