7 ciekawostek o "Ptakach ciernistych krzewów". Historią zakazanej namiętności żyła cała Polska

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" - ciekawostki
Źródło: Getty Images
#TEGONIEWIESZ. Serial "Ptaki ciernistych krzewów," opowiadający o romansie księdza Ralpha i Maggie Cleary, zdobył ogromną popularność na całym świecie. W Polsce, podczas jego pierwszej emisji ulice pustoszały, ponieważ ludzie nie chcieli przegapić ani jednego odcinka. Jedna z amerykańskich linii lotniczych emitowała go na pokładach swoich samolotów, aby pasażerowie nie musieli obawiać się, że przegapią kolejny epizod. Ten melodramat poruszał tematy tabu i wychodził poza ówczesne wyobrażenia, co wywoływało duże emocje i zainteresowanie. Oto 7 mało znanych faktów na jego temat!

Serial "Ptaki ciernistych krzewów" obchodzi w tym roku 40. rocznicę. Opowiada historię miłości Meggie i księdza Ralpha de Bricassart, która była naznaczona trudnościami i przeciwnościami losu. Produkcja porusza temat tabu związany z celibatem duchownych i skłania do refleksji nad moralnością społeczeństwa. "Ptaki ciernistych krzewów" jednocześnie wzruszają i gorszą, zachwycają i dotykają najbardziej intymnych aspektów społecznej moralności. Serial stawia wiele trudnych pytań, pozostawiając część z nich bez jednoznacznych odpowiedzi.

To jedno z nielicznych anglosaskich dzieł, obok "Powrotu do Edenu" i "Północ-Południe," które zdobyło serca polskiej widowni w latach 80. i 90. Ekscytacja widzów sięgnęła zenitu w 1996 roku, kiedy powstał midquel, czyli serial "Ptaki ciernistych krzewów: Utracone lata". Dzięki licznym powtórkom serial mogą znać też młodsze pokolenia. W czym tkwi jego fenomen?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Film "Air" - zwiastun
Film "Air" - zwiastun
"#BringBackAlice" – zwiastun
"#BringBackAlice" – zwiastun

1. "Ptaki ciernistych krzewów" – co to znaczy?

Tytuł "Ptaki ciernistych krzewów" odnosi się do legendy, która jest przedstawiona na mozaice w sanktuarium w Betanii. Właśnie w tym mieście mieszkała trójka rodzeństwa: Marta, Maria i Łazarz, która przyjaźniła się z Jezusem. Często gościł w ich domu i czuł się częścią rodziny.

Legenda opowiada historię ptaków ciernistych krzewów. Samiec poświęca życie, troszcząc się o matkę i pisklęta. Po wykluciu się młodych śpiewa najpiękniejszą pieśń swojego życia, a potem przebija serce w ciernistych krzewach i umiera. Ta symbolika odnosi się do Jezusa, który podobnie troszczył się o innych ludzi, ofiarowując im miłość i życie. Przebicie serca w ciernistych krzewach może być interpretowane jako akt poświęcenia Jezusa na krzyżu, aby zbawić ludzkość.

Serial "Ptaki ciernistych krzewów" także nawiązuje do tematyki sakralnej, poświęcenia w imię miłości oraz moralnych dylematów. Główny bohater musi wybierać między miłością do Boga i do kobiety.

2. Autorka książki nienawidziła głównej bohaterki "Ptaków ciernistych krzewów"

Historia "Ptaków ciernistych krzewów" rozpoczęła się od powieści australijskiej autorki Colleen McCullough, która została opublikowana w 1977 roku. Książka ta zdobyła ogromną popularność na całym świecie, sprzedając się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Wciągająca historia musiała doczekać się adaptacji filmowej!

Początkowo planowano zrealizować film "Ptaki ciernistych krzewów" pod reżyserią Roberta Redforda, jednak ostatecznie ten projekt został porzucony. Dopiero później, decyzją szefów wytwórni Warner Bros., zdecydowano się na stworzenie serialu. Ostatecznie "Ptaki ciernistych krzewów" powstały jako pięcioodcinkowy miniserial obyczajowy w 1983 roku. Historia ta jest znana również pod tytułem "The Thorn Birds".

"Ptaki ciernistych krzewów" – książka
"Ptaki ciernistych krzewów" – książka
"Ptaki ciernistych krzewów" – książka
Źródło: Getty Images

Książka opowiada o wielowarstwowej historii miłości, która często niesie ze sobą zarówno słodycz, jak i gorycz. Główną bohaterką jest Meggie, jedyna dziewczyna w licznej rodzinie Clearych, która wychowuje się na farmie. Jej opiekunem i przyjacielem jest Ralph de Bricassart. Jednak ich relacja staje się trudna, ponieważ Ralph jest księdzem. Książka skupia się na dzieciństwie Meggie, jej dorastaniu, małżeństwie i najważniejszej tajemnicy jej życia, czyli miłości do Ralpha.

Warto zaznaczyć, że w książce opisanych jest znacznie więcej szczegółów i wątków niż w serialu. Autorka Colleen McCullough wyznała, że nie lubiła głównej bohaterki Meggie, mimo że ta miała pewne cechy wspólne z nią.

"Matka poślubiła ojca, by uciec przed rodziną. A on potrzebował niewolnicy. Nienawidzili się. Matka bardziej kochała mojego brata. Na niej wzorowałam Meggie i nie znosiłam jej. [...] Była wszystkim, czym gardziłam w kobietach. Bardzo cierpiała i jednocześnie była z tego zadowolona" - zdradziła pisarka Colleen McCullough. 

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – obsada i twórcy
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

W 1996 roku powstał sześciogodzinny miniserial o nazwie "Ptaki ciernistych krzewów: Utracone lata" ("he Thorn Birds: The Missing Years"), który opowiadał o wydarzeniach pominiętych w oryginalnym serialu, z okresu dziewiętnastu lat. Colleen McCullough nienawidziła miniserialu do tego stopnia, że dziennikarzy ostrzegano, aby nie poruszali z nią tego tematu. Określiła go jako "natychmiastowe wymioty". Przez liczne i poważne błędy dotyczące ciągłości, nie zdobył także przychylności fanów oryginału.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – obsada
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

3. Jak Rachel Ward dostała rolę Meggie w "Ptakach ciernistych krzewów"?

Casting do roli Meggie Cleary w "Ptakach ciernistych krzewów" był pełen emocji i zaskakujących decyzji. Wiele aktorek ubiegało się o tę rolę, co wywołało ogromne zainteresowanie. Wśród gwiazd, które wzięły udział w castingu, znalazły się znane nazwiska, takie jak Kim Basinger, Olivia Newton-John, Michelle Pfeiffer, Jane Seymour i Sissy Spacek. Wybór odpowiedniej aktorki był kluczowy dla sukcesu produkcji.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward jako Maggie
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

Na początku propozycję zagrania roli Mary Carson otrzymała Audrey Hepburn, a Bette Davis wyraziła zainteresowanie tą postacią i walczyła o nią. Ostatecznie, po wielu próbach i analizach, producenci wyłonili dwie kandydatki: Jane Seymour i Rachel Ward. Pierwsza z nich wypadła znakomicie podczas zdjęć próbnych, ale jej pewność siebie stała się przeszkodą. Producenci stwierdzili, że Meggie Cleary powinna być krucha i wrażliwa, co nie do końca odpowiadało charakterowi Jane Seymour.

Rachel Ward, mimo że nie wypadła zbyt dobrze podczas castingu, została wybrana do roli Meggie. Intuicja podpowiadała twórcom, że jest stworzona do tej roli. Rachel Ward miała około dwudziestu lat, kiedy obsadzono ją w roli nastoletniej Meggie i nadal grała Meggie, nawet gdy postać się starzała.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – postarzone postacie
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

4. Richard Chamberlain nie był lubiany wśród ekipy "Ptaków ciernistych krzewów"

Do roli ojca Ralpha w produkcji "Ptaki ciernistych krzewów", rozważano pięciu aktorów, w tym Christophera Reeve'a. Jednak ostatecznie wybrano Richarda Chamberlaina, który przypadł najbardziej do gustu... żonie producenta. Ta decyzja nie spotkała się z aprobatą wielu osób pracujących przy produkcji. Sam aktor okazał się wyjątkowo wymagający i niełatwy we współpracy, dlatego nie wzbudzał sympatii na planie.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – praca na planie
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

Artysta miał swoją własną wizję postaci ojca Ralpha i uparcie ją forsował, co skutkowało częstymi ingerencjami w scenariusz. Niemniej jednak jego kreacja okazała się wielkim sukcesem. W latach 80. był idolem wielu kobiet, zdobywając ogromną popularność. Richard Chamberlain, choć miał już wiele znaczących ról na swoim koncie, to przede wszystkim dzięki roli księdza Ralpha de Bricassarta w "Ptakach ciernistych krzewów" zdobył szerokie uznanie. Otrzymał nawet Złotego Globa.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – Richard Chamberlain jako ojciec Ralph
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

5. Romans na planie "Ptaków ciernistych krzewów"

Rachel Ward, która odgrywała rolę Meggie, i Bryan Brown, który wcielał się w postać Luke'a, zakochali się w sobie podczas kręcenia serialu. To ironia, że aktorzy, którzy wcielali się w postaci ludzi uwięzionych w małżeństwie pozbawionym miłości, znaleźli prawdziwą miłość na planie. Krótko po zakończeniu produkcji, wzięli ślub i są małżeństwem do dziś. Mają trójkę dzieci.

"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward (Meggie) i Bryan Brown (Luke)
"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward (Meggie) i Bryan Brown (Luke)
"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward (Meggie) i Bryan Brown (Luke)
Źródło: Getty Images

Dodatkowo, w serialu pojawił się epizodycznie ówczesny partner Richarda Chamberlaina, który zagrał rolę księdza, podobnie jak Ralph, złamującego ślub czystości. To ciekawe, że życie prywatne aktorów często splatało się z fabułą serialu, co dodawało pewnej ironii całej historii.

"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward (Meggie) i Bryan Brown (Luke)
"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward (Meggie) i Bryan Brown (Luke) obecnie
"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward (Meggie) i Bryan Brown (Luke)
Źródło: Getty Images

6. Co się stało w głównymi bohaterami "Ptaków ciernistych krzewów"?

Główni bohaterowie serialu "Ptaki ciernistych krzewów" cieszyli się ze wspólnej pracy na planie, co skłoniło widzów do spekulacji, że ich relacja wykracza poza ekran. Jednak prawda była inna — doświadczony aktor pełnił rolę mentora dla młodszej koleżanki, udzielając jej rad i wspierając.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – głowni bohaterowie
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

Rachel Ward, grając u boku Richarda Chamberlaina, zdobyła nominację do Złotego Globu za swoją rolę i była uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Mimo upływu lat, Rachel Ward nadal emanuje urokiem i elegancją, prowadząc spokojne i szczęśliwe życie w otoczeniu rodziny, a jej kultowe role pozostają w pamięci widzów.

"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward
"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward po latach
"Ptaki ciernistych krzewów" – Rachel Ward
Źródło: Getty Images

Życie Richarda Chamberlaina było dalekie od ideału ze względu na skrywaną tajemnicę przez niemal 70 lat. Prawda o jego orientacji seksualnej wyszła na jaw w 2003 roku, kiedy wydał autobiografię, potwierdzając, że jest gejem i że od ponad 30 lat jest w stałym związku z Martinem Rabbettem.

"Ptaki ciernistych krzewów" – Richard Chamberlain
"Ptaki ciernistych krzewów" – Richard Chamberlain
"Ptaki ciernistych krzewów" – Richard Chamberlain
Źródło: Getty Images

Przed wyjawieniem prawdy istniały spekulacje na temat jego związków z kobietami, ale prawdziwą miłość poznał w 1977 roku, gdy spotkał Martina Rabbetta, który został jego menadżerem. Ich związek trwał przez wiele lat, a ich relacja była uważana za idealną. Jednak decyzja Richarda Chamberlaina o powrocie do Los Angeles w 2010 roku zakończyła ich związek.

Obecnie Richard Chamberlain poświęca się malarstwu i pisaniu wierszy, pomimo że jest krytyczny wobec swojej twórczości. Ma 89 lat i jest bezdzietny.

"Ptaki ciernistych krzewów" – Richard Chamberlain
"Ptaki ciernistych krzewów" – Richard Chamberlain obecnie
"Ptaki ciernistych krzewów" – Richard Chamberlain
Źródło: Getty Images

7. "Ptaki ciernistych krzewów" – Australia w Kalifornii

Mimo że akcja serialu "Ptaki ciernistych krzewów" rozgrywa się w Australii, nie nakręcono tam żadnych scen. Producentom wydawało się, że kraj, który jest znany z odległości między miejscami, nie jest odpowiedni do kręcenia produkcji. Dlatego też Amerykanie, przyzwyczajeni do komfortu, stworzyli australijską atmosferę na ranczu Big Sky w Simi Valley w Kalifornii.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – Big Sky w Simi Valley w Kalifornii
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

Co więcej, w obsadzie znalazł się tylko jeden australijski aktor Bryan Brown. Większość postaci pochodzących z Australii (Justine i Dane), Nowej Zelandii (Fee i większość dzieci Cleary), Irlandii (Ralph, Paddy, Mary) i Niemiec (Rainier) była odgrywana przez Amerykanów i Brytyjczyków. Nawiasem mówiąc, Kanadyjczyk Christopher Plummer wcielił się w postać włoskiego kardynała.

"Ptaki ciernistych krzewów"
"Ptaki ciernistych krzewów" – praca na planie
"Ptaki ciernistych krzewów"
Źródło: Getty Images

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

VOD.pl - oglądaj bez opłat
VOD.pl - oglądaj bez opłat

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych
Materiał promocyjny

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt
Materiał promocyjny

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt

Bogna Sworowska o akceptacji wieku i siwych włosach. "Nigdy nie czułam się tak szczęśliwa"

Bogna Sworowska o akceptacji wieku i siwych włosach. "Nigdy nie czułam się tak szczęśliwa"

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Martyna Kaczmarek szczerze na temat kryzysu w związku. Nie mieszka już z mężem. "Jestem w dołku" [TYLKO U NAS]

Martyna Kaczmarek szczerze na temat kryzysu w związku. Nie mieszka już z mężem. "Jestem w dołku" [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o problemach zdrowotnych. "Tylko najbliżsi wiedzą..." [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o problemach zdrowotnych. "Tylko najbliżsi wiedzą..." [TYLKO U NAS]

Dominik Szymański zwyciężył 12. edycję "Top Model". Wyjawił nam, co sądzi o wygranej [TYLKO U NAS]

Dominik Szymański zwyciężył 12. edycję "Top Model". Wyjawił nam, co sądzi o wygranej [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka szczerze o zmianach w życiu. "Zdarza mi się zaszaleć" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka szczerze o zmianach w życiu. "Zdarza mi się zaszaleć" [TYLKO U NAS]

Kornelia i Marek ze "ŚOPW" o pierwszych kłótniach i przeprowadzce. Gdzie zamieszkali?

Kornelia i Marek ze "ŚOPW" o pierwszych kłótniach i przeprowadzce. Gdzie zamieszkali?

Marcin ze "ŚOPW" o drugiej szansie i słynnej majówce. Wyjawił, co się wydarzyło

Marcin ze "ŚOPW" o drugiej szansie i słynnej majówce. Wyjawił, co się wydarzyło

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Bosacka w szczerej rozmowie o życiu bez męża. "Już z tego dołka wychodzę"

Katarzyna Bosacka w szczerej rozmowie o życiu bez męża. "Już z tego dołka wychodzę"

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta  dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]