Katarzyna Grochola zwróciła się z błagalną prośbą do fanów. "Kochani, pomóżcie"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Katarzyna Grochola wystosowała prośbę do fanów

Katarzyna Grochola choruje na raka płuc. Pisarka zwróciła się z prośbą do swoich fanów na Instagramie. Nagrała krótkie wideo, w którym poprosiła internautów o pomoc w rzuceniu palenia. "Może macie jakiś sposób, który mi pomoże" - powiedziała.

Katarzyna Grochola jest znaną polską pisarką, której powieść "Nigdy w życiu!", odniosła niebywały sukces. Na jej podstawie powstał również film o tym samym tytule, w którym zagrali m.in. Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Jan Frycz czy Joanna Brodzik.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Dorota Szelągowska o aktorskiej karierze syna
Dorota Szelągowska o aktorskiej karierze syna Źródło: Dzień Dobry TVN

Katarzyna Grochola choruje na raka

Pisarka opisała w niej własne życie, perypetie, a nawet córkę — Dorotę Szelągowską, którą w filmowej adaptacji zagrała Joanna Jabłczyńska. Katarzyna Grochola od jakiegoś czasu ma poważne problemy zdrowotne.

Pisarka niedługo po narodzinach córki zachorowała na raka, jednak dzięki szybkiej diagnostyce została wyleczona. Po latach choroba znów ją dopadła. Kilka miesięcy temu Dorota Szelągowska w felietonie dla "Wysokich Obcasów" wyjawiła, że jej mama choruje na nowotwór.

Niedługo później Katarzyna Grochola zabrała głos i potwierdziła te informacje. Dodała, że ma raka prawego płuca, jednak przeszła już podwójną operację.

"Owszem, miałam raka prawego płuca. Jestem po podwójnej operacji" - potwierdziła.

Katarzyna Grochola zwróciła się z prośbą do fanów

Jak się okazało, pisarka długo dochodziła do siebie i nadal jest bardzo słaba. W rozmowie z "Dzień dobry TVN" Katarzyna Grochola mówiła:

"Jestem potwornie słaba. Niestety. Nikt mnie nie uprzedził, że operacje na płucach są najbardziej krwawe, najdłużej się dochodzi do siebie. W szpitalu obok mnie leżała cudowna pielęgniarka tego szpitala. Bardzo chora. W nocy myła mi rany, bo ona to lepiej zrobi i wtedy nie będę miała śladów po plastrach" - mówiła.

Teraz Katarzyna Grochola wystosowała błagalną prośbę do fanów. Lekarze zabronili pisarce palić papierosy, jednak nałóg okazał się silniejszy od niej.

"Kochani, pomóżcie. Radziłam sobie w życiu z wieloma rzeczami, a z tą jedną nie mogę sobie poradzić. Podpalam, mimo że dzwony ostrzegawcze w całym świecie dzwonią, żebym się ratowała. Rzuciłam palenie, teraz znowu podpalam. Jestem na Desmoxanie, przeczytałam książkę Allena Carra. Może macie jakiś sposób, który mi pomoże?" - powiedziała pisarka.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Niektórzy opisywali sposoby, na skuteczne rzucenie papierosów, a inni życzyli pisarce wytrwałości.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości