Katarzyna Warnke o macierzyństwie i relacji z rodzicami. "Nie było kumplowania się" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o macierzyństwie i pielęgnowaniu własnych potrzeb
Katarzyna Warnke od lat jest jedną z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek. Co jakiś czas udziela również wywiadów, w których uchyla rąbka tajemnicy związanego z życiem prywatnym. Podczas premiery serialu "Klara" w rozmowie z nami przyznała jakie wartości dotyczące wychowania dzieci przejęła od własnych rodziców. Artystka odniosła się również do medialnej burzy, która powstała po jednej z jej ostatnich wypowiedzi.

Choć od rozstania Katarzyny Warnke z Piotrem Stramowskim minęło wiele czasu, gwiazda wciąż mierzy się z wieloma pytaniami na ten temat. Podczas jednego z wywiadów odniosła się do tematu macierzyństwa, a jej słowa obiegły media. W rozmowie z nami wyjaśniła, dlaczego jej podejście wciąż zadziwia Polaków.

Katarzyna Warnke o macierzyństwie

Katarzyna Warnke w jednym z niedawnych wywiadów przyznała, że do życia jej zdaniem niezbędna jest pasja i elastyczne podejście do potrzeb zarówno matki, jak i dziecka.

"Dla mnie sprowadzenie siebie do roli matki to niszczenie siebie. Potem pojawiają się pretensje do siebie, do partnera, do dziecka" - powiedziała w podcaście "Ładne Bebe".

Wypowiedź szybko obiegła media i wywołała wśród internautów niemałe poruszenie. W rozmowie z nami aktorka powiedziała, skąd mogło to wynikać.

- Bo mamy taki bardzo katolicki, czołobitny stosunek do macierzyństwa. Myślę, że mamy też taką narodową, wielopokoleniową traumę dotyczącą macierzyństwa. Ponieważ mamy taką historię, że nasi mężczyźni ginęli na wojnach, powstaniach. Matki zostawały same z dziećmi. To były ogromne wyzwania, bardzo trudne emocje. Myślę, że to zostaje w nas do dzisiaj. Więc myślimy w kontekście rodzicielstwa i macierzyństwa o poświęceniu. A ja myślę, że przyszły inne czasy. Myślę, że dzisiaj nie wolno tak myśleć, bo to jest bardzo obciążające również dla dzieci. No i myślę, że to by było odświeżające dla każdej kobiety, żeby o sobie myślała. W kategoriach nie tylko jako matka. Nawet jeżeli to jest dla niej cel życia, największe spełnienie. Zawsze jest jeszcze sobą, oprócz tego, że jest matką — powiedziała w rozmowie z Dagmarą Olszewską z cozatydzien.tvn.pl.

Katarzyna Warnke
Katarzyna Warnke
Źródło: MW MEDIA

Katarzyna Warnke o wzorcach i relacji z dzieckiem

Katarzyna Warnke odniosła się również do wzorców, które wpłynęły na to, jaką jest teraz mamą. Jak zaznaczyła, w jej rodzinnym domu rodzice zawsze starali się trzymać wspólny front i działać w porozumieniu.

- Myślę, że moi rodzice akurat nigdy nie kazali nam traktować siebie tak na kolanach. Natomiast rzeczywiście, nauczeni byliśmy szacunku. Rodzice zawsze trzymali ze sobą sztamę. I jedno drugiego nigdy nie pozwoliło tutaj skrzywdzić, jeżeli chodzi o szacunek. Więc tu nie było kumplowania się. Ale byliśmy blisko i też były przestrzenie, gdzie mieliśmy swobodę. Na pewno rozmawiali obydwoje rodzice z nami, co jest bardzo ważne. Nie czuję się, żebym była inna od moich rodziców diametralnie. Ale myślę, że może to jest właśnie to, że pozwalali nam robić tak, jak my czuliśmy. Więc ja robię tak, jak czuję — dodała.

Na koniec zapytaliśmy Katarzynę Warnke, czy czuje się dumną mamą.

- Ja bym chciała, żeby moja mama była ze mnie dumna, a ja będę dumna z Heleny. Jestem już dumna. Bo z siebie dumnym być... Nie wiem, czy to jest ten właściwy stosunek do siebie. Na przykład podziw dla siebie. Też jakoś dziwnie mi to wygląda. Chciałabym się czuć po prostu spełniona - powiedziała.

Katarzyna Warnke
Katarzyna Warnke
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości