Kate Middleton wraca do życia publicznego. Reakcja księcia Williama obiegła media

Kate Middleton i książę William
Kate Middleton i książę William
Źródło: Getty Images
Księżna Kate Middleton nieoczekiwanie wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o stanie zdrowia i zdradziła, że wraca do życia publicznego. Fanów brytyjskiej rodziny królewskiej szczególnie zaciekawiło, jak na tę informację zareagował jej mąż, książę William. Z odpowiedzią na to pytanie pospieszył rzecznik Pałacu Kensington.

Kate Middleton wydała oficjalne oświadczenie po raz pierwszy od chwili ujawnienia swojej choroby. Księżna ostatni raz była publicznie widziana 26 grudnia 2023 roku, a w połowie stycznia przeszła operację jamy brzusznej. Piątkowe oświadczenie jest najbardziej znaczącą informacją na temat jej stanu zdrowia od czasu, gdy 22 marca przekazała, że wykryto u niej nowotwór. Nadal jednak nie wiadomo, o jaki rodzaj nowotworu chodzi.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Historia miłości księcia Williama i księżnej Kate
Historia miłości księcia Williama i księżnej Kate
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Reakcja księcia Williama na powrót księżnej Kate

Decyzja księżnej Kate o udziale w paradzie urodzinowej króla, znanej jako Trooping the Colour, była dla wszystkich sporym zaskoczeniem, ale także oznaką nadziei na jej powrót do zdrowia. Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych w kalendarzu brytyjskiej rodziny królewskiej.

Kate Middleton, która zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi i przechodziła zapobiegawczą chemioterapię, przekazała radosną wiadomość w specjalnym oświadczeniu.

Pałac Kensington wyjawił, jak na wieści o powrocie żony do pełnienia obowiązków zareagował książę William. Jak donosi brytyjski "Mirror", rzecznik Pałacu Kensington przekazał:

"Książę jest niezmiernie zadowolony, że księżna zaczyna angażować się w pracę i projekty, które są dla niej ważne. On nadal będzie skupiał się na tym, aby wspierać ją i dzieci oraz jednocześnie wypełniać swoje dotychczasowe publiczne zobowiązania".

Książę William zastępował swoją żonę w pełnieniu publicznych obowiązków przez cały okres jej leczenia. Teraz gdy księżna Kate powoli wraca do swoich obowiązków, książę zamierza nadal ją wspierać, dbając jednocześnie o ich rodzinę. Jak wcześniej informowała sama księżna Kate, nie wróci od razu do pracy w pełnym wymiarze. Jej zaangażowanie w publiczne przedsięwzięcia będzie zależne od stanu zdrowia, co jest całkowicie zrozumiałe w zaistniałej sytuacji.

Kate Middleton i książę William
Kate Middleton i książę William
Źródło: Getty Images

Kate Middleton przerwała milczenie i opowiedziała o leczeniu

W oświadczeniu wydanym 14 czerwca 2024 r. Kate Middleton podziękowała za wszystkie otrzymane w ostatnich miesiącach wyrazy wsparcia.

"Rok 2024 okazał się być trudnym czasem dla mnie i mojej rodziny. Od momentu diagnozy, którą otrzymałam w marcu, życie przyniosło wiele wyzwań. Przechodzę zapobiegawczą chemioterapię, która, jak każdy, kto przez to przechodzi, wie, wiąże się z dobrymi i złymi dniami. W te złe dni czuję się słaba, zmęczona i muszę pozwolić swojemu ciału odpoczywać. Ale w dobre dni, kiedy czuję się silniejsza, staram się jak najlepiej wykorzystać dobre samopoczucie" - pisała.

Kate Middleton postanowiła też zrelacjonować, jak wygląda jej leczenie.

"Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, angażuję się w życie szkolne moich dzieci, poświęcam czas na rzeczy, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia. Zaczynam też trochę pracy w domu" - czytamy.

Księżna wyraziła nadzieję na powrót do pełnienia królewskich obowiązków. Ma się pojawić na paradzie z okazji urodzin Karola III.

"Nie mogę się doczekać udziału w paradzie urodzinowej króla w ten weekend z moją rodziną i mam nadzieję dołączyć do kilku publicznych zaręczyn latem. Jednak wiem, że jeszcze nie wyszłam z lasu. Uczę się być cierpliwa, zwłaszcza wobec niepewności. Biorę każdy dzień taki, jaki nadchodzi, słucham swojego ciała i pozwalam sobie na czas potrzebny na uzdrowienie. Bardzo dziękuję za dalsze zrozumienie i wszystkim, którzy tak dzielnie dzielili się ze mną swoimi historiami"- zakończyła wpis.

Oświadczeniu towarzyszyło zdjęcie księżnej wykonane w pobliżu posiadłości w Windsorze, w której mieszka wraz z księciem Williamem i trójką ich dzieci. Księżna wygląda na nim spokojnie i pogodnie, co daje nadzieję na jej powrót do zdrowia i normalnego życia.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości