Bliscy pożegnali Krzysztofa Respondka. Przemówienie Krzysztofa Hanke wzrusza do łez

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek
Źródło: MWMEDIA
Krzysztof Respondek zmarł 22 grudnia w wieku 54 lat. Wszystkim trudno pogodzić się z nagłym odejściem aktora, kabareciarza i wokalisty, który jeszcze kilka dni wcześniej występował na scenie. Właśnie ten moment w żałobnym przemówieniu postanowił opisać wieloletni przyjaciel i współpracownik aktor Krzysztof Hanke.

Niedługo przed świętami Bożego Narodzenia media obiegła informacja o nagłej śmierci popularnego aktora. Krzysztof Respondek był polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Szczególne miejsce w jego sercu zajmowały kabarety i ukochany Śląsk, z którego pochodził. Przyszedł na świat 17 lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. Swego czasu zrobił zawrotną karierę. Doceniony został nie tylko jego kunszt aktorski, ale również ogromny talent wokalny.

Czytaj więcej: Nie żyje Krzysztof Respondek. Aktor zmarł nieoczekiwanie w wieku 54 lat

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Krzysztof Hanke we wzruszających słowach pożegnał przyjaciela

30 grudnia odbyło się ostatnie pożegnanie Krzysztofa Respondka. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:30 w kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. W ceremonii wzięło udział wiele gwiazd ze świata show-biznesu, wieloletnich znajomych aktora oraz tłumy wiernych, którzy postanowili towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Wśród żałobników pojawili się m.in. Michał Wiśniewski, Robert Janowski, Maciej Jachowski oraz Krzysztof Hanke. 

Czytaj więcej: Gwiazdy na pogrzebie Krzysztofa Respondka. Wzruszający gest przyjaciół aktora

To właśnie Krzysztof Hanke — wieloletni przyjaciel i sceniczny towarzysz Krzysztofa Respodnka — poinformował 22 grudnia o śmierci aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych. Regionalny serwis skontaktował się z gwiazdorem, który przyznał, że kilka dni temu Krzysztof Respondek przeszedł zawał. Lekarze walczyli o jego życie do samego końca.

Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52
- powiedział w rozmowie z serwisem Ślązag Krzysztof Hanke.

O ostatnim wspólnym występie Krzysztof Hanke opowiedział podczas chwytającej za serce przemowy żałobnej, którą wygłosił w trakcie ceremonii.

Jakimi słowami można pożegnać przyjaciela. Nie wiem, ale pewnie gdzieś tam z góry na mnie patrzysz i mówisz: Hanek kombinuj, ale się nie rozbebłoj, bo będzie wiocha... Ale ciężko.... [...] Ostatnia impreza, jaką zagralim, wszystko fruwało, taka była zabawa. Tysiąc górników, trzy godziny w takim tempie. Tyle radości tym ludziom dawałeś, już 25 lat razem my jeździli po świecie, występowali, setki tysiące kilometrów, tysiące występów, hoteli po drodze. Czasami ludzie się martwili, że tyle jeżdżenia, ale my to kochali, to było nasze życie. Dwa dni w dumu i znów wyjazd. My to wszystko przegadali, bo z przyjacielem można przez 25 lat przegadać całe życie i my to zrobili
- powiedział.

W dalszej części przemowy Krzysztof Hanke zdradził, który moment w trakcie tych wspólnie spędzonych 25 lat był dla niego najważniejszy.

Jestem mu wdzięczny, bo kilka lat temu powiedział do mnie: Jesteś moim przyjacielem. To był moment gdy poczułem z tobą taką więź. Świetnie nam się grało, byliśmy razem zgrani, szczęśliwi, teraz zawsze będę patrzął czy nie wyjdziesz zza kulis i nie powiesz czegoś [...]. Krysiek to był niezwykły zaszczyt, że mogłem stać na scenie obok tak wielkiego, niesamowitego artysty jak ty. Trzymaj się, do zobaczenia po drugiej stronie. Cześć Krysiu
- zakończył, nie kryjąc wzruszenia.

Córka Krzysztofa Respondka zabrała głos

W trakcie uroczystości przemówienie wygłosiła również córka Krzysztofa Respondka. Florentyna Respondek rozpoczęła od przywołania słów mamy, wieloletniej partnerki i ukochanej żony aktora Katarzyny.

"Chciałabym zacząć to pożegnanie od słów mojej mamy: Mój mąż był najlepszym rozmówcą. Zastanawiałam się, czy jest coś, czego nie przegadaliśmy? Myślę, że mogę śmiało odpowiedzieć, że mam na jego słowa, a nawet myśli wyłączność. Był żywiołem, nie można było go zatrzymać" - powiedziała.

W dalszej części zacytowała słowa siostry aktora, z których dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Respondek od wielu lat pasjonował się ptactwem. Niedługo przed śmiercią spełnił swoje marzenie.

Jego siostra mówiła: Mój brat żył, tak jak chciał i był wolny jak ptak i może też dlatego od dziecka hodowla szczygłów była jego największą pasją [...]. To tato przyczynił się do legalizacji hodowli tego gatunku w naszym kraju, miał najpiękniejsze egzemplarze sprowadzane z całego świata. Jednak dopiero miesiąc temu zdecydował się na udział w mistrzostwach. Dlaczego tak późno? Uważał, że transport zwierząt na wystawy to męka, a ponieważ wystawa odbywała się na Śląsku, wziął w nich udział i został mistrzem Polski 
- wyjawiła Florentyna Respondek.

Córka zdradziła, że Krzysztof Respondek nie przepadał za imprezami biletowanymi — bał się, czy ktokolwiek zechce kupić bilety, by go obejrzeć. Florentyna Respondek przyznała, że patrząc na pełen kościół z góry, z pewnością jest bardzo szczęśliwy. Wyjawiła również, czego nauczył ją tata przez te wszystkie wspólne lata.

Jak mówi moja siostra Antonina, mój tata był mistrzem estrady, mistrzem Polski w hodowli szczygłów syberyjskich, ale przede wszystkim mistrzem ciętej riposty. Nauczył mnie dystansu do świata i dystansu do samej siebie. Uważam, że urodził się dla świata i żył dla ludzi. Mnie natomiast nauczył, że strach nie jest powodem do wstydu. I w tym dniu szczególnym się boję, boję się wielu rzeczy. [...] Mówił, że najodważniejsi ludzie to ci, którzy potrafią się przyznać do tego czego się boją
- zakończyła córka Krzysztofa Respondka.

Czytaj też: Krzysztof Respondek pozostawił w żałobie żonę i dwie córki. Przyjaciel wyjawił przyczynę śmierci

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości