Krzysztof Skórzyński o porównaniach do Marcina Prokopa. "Hektary mnie dzielą od niego"

Krzysztof Skórzyński o porównaniach do Marcina Prokopa
Krzysztof Skórzyński o porównaniach do Marcina Prokopa
Źródło: MWMEDIA
Internauci po pierwszych odcinkach "Dzień Dobry TVN" zauważyli, że Krzysztof Skórzyński ma potencjał i może zostać "nowym Marcinem Prokopem". Zapytaliśmy o to dziennikarza. Jak zareagował? Zobaczcie wideo.

Nowa para prowadzących "Dzień Dobry TVN" podzieliła Polaków prawie jak PiS i PO. Od zachwytów do hejtu i nic pomiędzy. Połowa widzów twierdzi, że Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński to duet stworzony do pracy w programie śniadaniowym - docenia ich lekkość, żart, obycie i kunszt. Druga połowa doszukuje się niedociągnięć i skupia na zaletach pozostałych prowadzących. Pojawiły się również już pierwsze porównania. Najczęściej pojawiają się do Marcina Prokopa.

Kto jest porównywany? Krzysztof Skórzyński. Jak zareagował? Obejrzyj wideo lub przeczytaj transkrypcję poniżej.

Krzysztof Skórzyński o porównaniach do Marcina Prokopa

Krzysztof Skórzyński o porównaniach do Marcina Prokopa

Internauci piszą w komentarzach: Krzysztof Skórzyński może zostać nowym Marcinem Prokopem. Widzowie doceniają żarty prowadzącego, luz i doświadczenie przed kamerą. A co na ten temat sądzi sam zainteresowany? Zapytaliśmy go o to.

- Powiedziałem na konferencji ramówkowej, kiedy nas przedstawiano razem z Małgosią, że jesteśmy beniaminkiem w ekstraklasie. W tym nie było żadnej kokieterii. Jesteśmy na etapie, w którym każdego dnia się uczymy. Każda próba, każde kolejne wydanie jest dla nas gigantyczną nauką relacji z widzem i naszej wzajemnej relacji, mimo że się z Małgosią znaliśmy, to nigdy nie współpracowaliśmy ze sobą. Jesteśmy na etapie budowania. Reszta par to są ludzie, na których my spoglądamy z ogromnym podziwem. To są ludzie, od których można czerpać inspiracje - chociaż nie lubię tego amerykańskiego słowa, bo jest często nadużywane. Ale tak - to są inspirujący ludzie i od każdego z nich trzeba się czegoś nauczyć. Nigdy nie pozwolę sobie na to, żeby ktoś porównywał mnie do takiego człowieka, jak Marcin Prokop, bo to jest tuza dziennikarstwa bardzo poważnego. Chciałem powiedzieć lifestylowego, ale ugryzłem się w język, bo Marcin jest poważnym, fantastycznym człowiekiem i hektary jeszcze mnie dzielą od niego - powiedział w rozmowie z naszą reporterką.

Krzysztof Skórzyński o roli ojca

Krzysztof Skórzyński sprawdza się nie tylko w roli prowadzącego "Dzień Dobry TVN", ale przede wszystkim w roli ojca. Dziennikarz w rozmowie z naszą reporterką zwrócił ostatnio uwagę na istotny szczegół. Na pewno widzicie to codziennie. Mijacie każdego dnia. Ale czy kiedykolwiek zauważyliście to, o czym mówi dziennikarz?

- Wczoraj parkowałem przed jednym ze sklepów spożywczych i tam jest oznaczone specjalnie miejsce dla matki z dzieckiem. Nawet na obrazku jest narysowana mama z dziećmi. Pokoje w galeriach handlowych, w których można przebierać dzieciaki, też zawsze nazywane są pokojami "matki z dzieckiem". Nie ma ojca z dzieckiem. Nie ma rodzica z dzieckiem - powiedział.

Tym samym podkreślił, jak umniejszana jest rola ojca we współczesnym świecie.

- Kultura i świat bardzo spłycił rolę ojca. Zepchnął ją do funkcji człowieka, który trochę jest, ale jak go nie ma, to nic złego się nie dzieje, bo najważniejsza jest mama. I ja się oczywiście z tym zgadzam. Mamy nikt nie zastąpi, mama jest mamą i jest tylko jedna. Ogromna rola ojców jest w tym, by trochę odczarować rolę ojca w świecie i kulturze. Popełniłem kiedyś taką książkę "Świat na głowie". To pięć rozmów z ojcami w różnym wieku. Misiek Koterski, Adam Nowak, wokalista Raz, dwa, trzy, Przemek Saleta. Wszyscy opowiadali o swoim ojcostwie w bardzo różnych wymiarach i o bardzo różnych obrazach ojcostwa. Każdy z nich na temat swoich dzieci miał tyle do powiedzenia, że miałem przeczucie graniczące z pewnością, że oni w tym rodzicielstwie uczestniczyli pełną gębą - powiedział Krzysztof Skórzyński.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości