Książę Harry i Meghan Markle pojadą na koronację? Dostali oficjalne zaroszenie

Książę Harry i Meghan Markle zostali zaproszeni na koronację
Książę Harry i Meghan Markle zostali zaproszeni na koronację
Źródło: Max Mumby/Indigo/Getty Images
Książę Harry i Meghan Markle jednak pojawią się na koronacji Karola III? Rzecznik Sussexów zdradził, że para otrzymała oficjalne zaproszenie na uroczystość i podjęła już decyzję, jednak nie zdradził jaką. Pałac Buckingham na razie nie skomentował tych doniesień.

Książę Harry i Meghan Markle nie schodzą z nagłówków gazet. Kilka dni temu okazało się, że Karol III odebrał im ich brytyjską posiadłość Fromgore Cottage i wszyscy byli już pewni, że po takim ruchu Sussexowie nie zostaną zaproszeni na koronację. Stało się jednak wręcz przeciwnie. Król Wielkiej Brytanii wyciągnął rękę do syna i synowej i oficjalnie zaprosił ich na majową uroczystość.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Paulina Smaszcz pierwszy raz o partnerze. "Nie przestraszył się. Jest bardzo dzielny"
Paulina Smaszcz w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą otworzyła się na temat nowego partnera. Dziennikarka nie ukrywa, że jest bardzo zakochana i szczęśliwa.

Książę Harry i Meghan Markle zostali zaproszeni na koronację

Koronacja Karola III obędzie się 6 maja i potrwa aż trzy dni. Nowy monarcha już na początku zapowiedział, że organiczny listę gości i na wydarzenie zaprosi jedynie najbliższe sobie osoby. Od dawna mówiło się, że wśród nich nie będzie księcia Harry'ego i Meghan Markle, którzy są skonfliktowani z rodziną królewską.

Jak się jednak okazuje, Sussexowie dostali mimo wszystko zaproszenie na najważniejszą uroczystość w Wielkiej Brytanii od ponad 70 lat. Rzecznik pary potwierdził, że Karol III zaprosił ich na koronację drogą mailową.

"Mogę potwierdzić, że książę otrzymał niedawno korespondencję e-mailową z biura Jego Królewskiej Mości dotyczącą koronacji" - powiedział rzecznik księcia Harry'ego i Meghan Markle w rozmowie z "The Times".

Zaznaczył też, że para dojęła już decyzję co do swojego przyjazdu do Londynu, jednak na razie jest ona tajemnicą.

"Natychmiastowa decyzja o obecności księcia i księżnej nie zostanie przez nas w tej chwili ujawniona" - dodał.

Koronacja Karola III odbędzie się w Opactwie Westminsterskim, a jedną z najważniejszych ról ma odegrać wówczas najmłodszy z następców tronu, czyli książę George, syn księcia Williama. Warto podkreślić, że dokładnie w dniu uroczystości swoje czwarte urodziny będzie obchodził syn Sussexów, Archie. Jeśli para odrzuci więc zaproszenie, będzie mieć więc dobrą wymówkę, by zostać w Stanach Zjednoczonych.

Król Karol III ma bardzo napięte stosunki z młodszym synem

Książę Harry nie ukrywał już podczas wywiadu z Oprah Winfrey, że jego kontakty z ojcem są praktycznie zerowe. Oboje od dłuższego czasu nie odzywają się do siebie, a dodatkowo ostatnio młodszy syn króla nie szczędził mu przykrych słów w swojej autobiografii "Ten Drugi". Książę Sussex opisał między innymi, że nawet jak był dzieckiem, ojciec nie potrafił z nim normalnie rozmawiać, tylko zostawiał na jego łóżku... listy.

Mąż Meghan Marke zdradził, że bardzo prosił Karola III, by ten nie żenił się ze swoją wieloletnią kochanką Camillą Parker-Bowles. Dodał, że to właśnie jego macocha donosiła na niego mediom, by poprawić swój wizerunek. Stosunki księcia Harry'ego z ojcem nie poprawiły się także wiele lat później. Karol III obraził się na syna za to, że razem z żoną zdecydowali się opuścić rodzinę królewską i nawet na sekretnym spotkaniu po śmierci księcia Filipa otwarcie oznajmił, że nie rozumie decyzji pary.

Kilka dni temu czarę goryczy przelała informacja o tym, że nowy monarcha oficjalnie zabiera Sussexom ich brytyjską rezydencję, która mieści się na terenie Windsoru. Niewielka Frogmore Cottage została podarowana parze jako prezent ślubny od Elżbiety II. Teraz Karol III nakazał małżeństwu spakować swoje rzeczy i w ciągu dwóch miesięcy opuścić budynek. Przyjaciel księcia Harry'ego wyznał w mediach, że syn króla odebrał to jako cios prosto w serce.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Indigo/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości