Książę William spędził walentynki z kochanką? Powraca temat Rose Hanbury

Książę William znów miał zdradzić żonę z jej byłą przyjaciółką
Książę William znów miał zdradzić żonę z jej byłą przyjaciółką
Źródło: Shirlaine Forrest/Getty Images
Rose Hanbury to dawna przyjaciółka księżnej Kate, z którą przez lata miał zdradzać żonę książę William. Królewska para kilka lat temu wykluczyła kobietę ze swojego towarzystwa po tym, jak prasa zaczęła się rozpisywać na temat romansu następcy tronu. Teraz brytyjskie media znów wracają do tematu, donosząc, że książę William spędził walentynki z dawną kochanką.

Książę William i księżna Kate przez wielu są postrzegani jako para wręcz idealna. Małżeństwo zawsze się wspiera i jest ze sobą od czasów studiów. Księżna Kate od razu zaakceptowała swoją rolę na królewskim dworze i do dziś wykonuje swoje obowiązki z należytą sumiennością, stroniąc przy tym od skandali. Podobne założenie miał także jej mąż, jednak w 2019 roku to właśnie książę William stał się głównym obiektem zainteresowania brytyjskiej prasy. Wszystko przez jego rzekomy romans z najlepszą przyjaciółką swojej żony.

Resztę tekstu przeczytasz pod materiałem wideo:

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Źródło: TVN

Książę William spędził walentynki z kochanką?

Temat Rose Hanbury to w rodzinie królewskiej prawdziwe tabu. Kobieta była najlepszą przyjaciółką księżnej Kate i znała się z nią od wielu lat. W pewnym momencie brytyjska prasa zauważyła, że arystokratka ma równie bliską relację z samym następcą tronu. Księżna Kate uparcie milczała w sprawie, raz natomiast głos zabrał sam książę William, który nie ukrywał swojej złości i groził mediom, że jeśli będą pisać o jego romansie, pozwie ich do sądu.

Brytyjscy dziennikarze nie mieli jednak wątpliwości.

 "Tak, to jest romans. Nie czytałem artykułów, ale wiem o tym romansie. Każdy o nim wie" - mówił wówczas otwarcie Giles Coren, dziennikarz i kronikarz specjalizujący się w życiu "royalsów".

Teraz wszystko wygląda na to, że książę i księżna Walii znów muszą mierzyć się z problemami małżeńskimi. Pojawiły się bowiem plotki, że syn króla spędził w tym roku walentynki z dawną kochanką. Książę William i Rose Hanbury mieli wybrać się na romantyczną kolację we dwoje. Następca brytyjskiego tronu dodatkowo miał podarować kobiecie naszyjnik z pereł.

Co ciekawe, księżna Kate podczas jednego z ostatnich oficjalnych wyjść została zapytana przez fana o święto zakochanych. Mężczyzna zapytał ją o to, czy mąż dalej z tej okazji obdarowuje ją kwiatami. Żona księcia Williama odpowiedziała wówczas, że nie, ponieważ nie mają już takiej tradycji.

Książę William miał mieć romans z przyjaciółką swojej żony

Książę William i księżna Kate przeżywali trudne chwile w 2019 roku, gdy prasa zaczęła rozpisywać się o rzekomej zdradzie następcy brytyjskiego tronu z... przyjaciółką jego żony. Był to jeden z najgłośniejszych skandali w rodzinie królewskiej. Rose Hanbury była jedną z najbliższych koleżanek księżnej Walii i w związku z tym często gościła na królewskim dworze. W kuluarach mówiło się, że razem z żoną księcia Williama są niczym papużki nierozłączki.

Cztery lata temu brytyjska prasa zauważyła, że od pewnego czasu Rose Hanbury ma również dziwnie bliską relację z następcą tronu. Dziennikarze "The Sun" od razu wysłali do Pałacu Buckingham prośbę o komentarz w sprawie, jednak królewski rzecznik nie wyraził zgody na zabranie stanowiska. Książę William zdecydował się natomiast na wygłoszenie emocjonalnego przemówienia, w którym groził brytyjskiej prasie sądem, jeśli nadal będą rozpisywać się o tej sprawie.

Od tematu rzekomego romansu męża odcięła się od razu również księżna Kate, która ani razu nie wypowiedziała się na ten temat. Podjęła natomiast inne kroki i... wykluczyła byłą przyjaciółkę ze swojego środowiska. Od tamtej pory kobiety nie są już widywane razem.

Rose Hanbury była najlepszą przyjaciółką księżnej Kate
Rose Hanbury była najlepszą przyjaciółką księżnej Kate
Rose Hanbury była najlepszą przyjaciółką księżnej Kate
Źródło: David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Chris Levine

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Shirlaine Forrest/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości