Książę Harry i Meghan Markle wydali oświadczenie. Zaskoczyli fanów treścią. Wspomnieli o chorobie króla?

Książę Harry i Meghan Markle wygłosili oświadczenie 
Książę Harry i Meghan Markle wygłosili oświadczenie 
Źródło: Getty Images
Książę Harry i Meghan Markle odwiedzili ostatnio Kanadę. Trzydniowa wizyta miała związek z przygotowaniami do Igrzysk Invictus Games 2025, które odbędą się w Vancouver. Para przesłała magazynowi "People" oświadczenie, w którym nawiązała do niedawnej delegacji. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej spodziewali się, że w końcu zabiorą głos w sprawie problemów zdrowotnych księżnej Kate i króla Karola.

Brytyjska rodzina królewska przechodzi trudny okres, dlatego najnowsze oświadczenie księcia Harry'ego i Meghan Markle wywołało zainteresowanie światowych mediów, których uwaga skupiona jest ostatnio na zdrowiu księżnej Kate i króla Karola. Para postanowiła jednak zaskoczyć wszystkich. W wypowiedzi nie skupiła się na rodzinnych dramatach, lecz na pochwałach Kanady.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry i Meghan Markle wygłosili oświadczenie 

W ostatnim oświadczeniu, opublikowanym w magazynie "People" książę Harry i Meghan Markle wyrazili głęboką wdzięczność wobec Kanady i jej mieszkańców za niezwykle ciepłe przyjęcie. Podkreślili, że ten kraj jest dla nich szczególnym miejscem.

Kochamy to, że mogliśmy być ponownie w Kanadzie, miejscu tak ważnym dla nas obojga. To był prawdziwy zaszczyt [...] móc świętować One Year To Go razem z trenerami, zawodnikami i ich rodzinami. Serca nam rosły, gdy byliśmy znów otoczeni przez mieszkańców Kanady, tamtejsze jedzenie i kulturę. Czuliśmy niezwyciężonego ducha i podekscytowanie w Whistler i Vancouver, więc jesteśmy dozgonnie wdzięczni organizatorom za takie przyjęcie. Odliczamy dni do naszego powrotu!
- napisała para.

Oświadczenie to wywołało zaskoczenie wśród obserwatorów brytyjskiej monarchii, zwłaszcza w kontekście aktualnych problemów zdrowotnych w rodzinie królewskiej. Meghan i Harry postanowili skupić się na pozytywnych aspektach swojego pobytu w Kanadzie, zamiast komentować sytuację w Wielkiej Brytanii.

Książę Harry i Meghan Markle w Kanadzie

14 lutego książę Harry i Meghan Markle wylądowali w Kanadzie, aby rozpocząć trzydniową wizytę związaną z nadchodzącymi Igrzyskami Invictus Games 2025 w Vancouver. Para przybyła na miejsce prywatnym odrzutowcem z Santa Barbara, co niektórym internautom wydało się sprzeczne z ich deklaracjami o trosce o środowisko.

Harry i Meghan zwieńczyli wizytę w Kanadzie uroczystą kolacją "One Year to Go" z udziałem przedstawicieli rządu, Pierwszych Narodów Czterech Gospodarzy, członków Fundacji Invictus Games oraz sponsorów. Sussexom towarzyszyli także Michael Bublé i Luisana Lopilato. Kanadyjski piosenkarz uczcił ich obecność specjalnym utworem.

Michel Bublé napisał wspólnie z Paulem Anką nowy tekst do melodii "My Way" Franka Sinatry dedykowany księciu Harry'emu jako "wizjonerowi". Przekazał też życzenia zdrowia królowi Karolowi, który aktualnie przechodzi leczenie z powodu zdiagnozowanego nowotworu.

Podczas uroczystego bankietu para otrzymała także wyjątkowy prezent - koce utkane przez lud Salish, dedykowane ich dzieciom, księciu Archiemu i księżniczce Lilibet. Książę Harry wygłosił krótkie przemówienie, w którym podziękował publiczności za wsparcie i zaangażowanie w organizację Invictus Games Vancouver Whistler 2025.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości