Książę i księżna Yorku otrzymali miliony od skorumpowanego bankiera. Tłumaczyli się przed sądem

Księżna i książę Yorku
Księżna i książę Yorku
Źródło: Getty Images Europe
Kolejna afera w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Książę Andrzej i jego była żona Sarah Ferguson otrzymali ponad milion funtów od skorumpowanego bankiera. Mężczyzna zarządzał majątkiem tureckiej miliarderki i miał zainwestować powierzone mu pieniądze na brytyjskim rynku. Książę i księżna Yorku złożyli już wyjaśnienia w sądzie.

Sarah Ferguson prawie 30 lat temu rozwiodła się z księciem Andrzejem i podobnie jak Diana Spencer od początku była uznawana za buntowniczkę. Kobieta mimo wszystko zachowała dobre relacje z mężem, z którym do tej pory nawet mieszka w jednej posiadłości. Zachowała także tytuł księżnej Yorku i chociaż nie pełni już żadnych obowiązków wobec korony, często pojawia się na wydarzeniach publicznych.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę i księżna Yorku otrzymali ponad milion funtów od skorumpowanego bankiera

Księżna Yorku niedawno wyjechała na konferencję do Australii, gdzie też przekazała fanom dobre wieści na temat swojego stanu zdrowia. Przypomnijmy, że na początku roku Sarah Ferguson dowiedziała się, że choruje na kolejny nowotwór. Arystokratka poddała się jednak leczeniu i obecnie jej wyniki są bardzo dobre. Pozytywne informacje przyćmiło jednak zawiadomienie z tureckiego sądu.

Jak dowiadujemy się z Daily Mail, Sarah Ferguson i jej były mąż książę Andrzej otrzymali ponad milion funtów od skorumpowanego finansisty Selmana Turka. Książę i Księżna Yorku, a także ich córki księżniczki Beatrycze i Eugenia zostali przesłuchani w tej sprawie przez Wysoki Trybunał. Byli małżonkowie zapewniali, że nie wiedzieli, iż przekazane im pieniądze zostały skradzione.

1,4 miliona funtów to majątek tureckiej dziedziczki i miliarderki Nebahat Isbilen, która powierzyła swoje fundusze byłemu bankierowi Goldman Sachs. Selman Turk zapewnił kobietę, że pomoże jej w inwestowaniu pieniędzy w Wielkiej Brytanii. Mężczyźnie, który dodatkowo dopuścił się także obrazy sądu, grozi kilka lat więzienia. Podejrzany jednak zapewnia, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Wiadomo już, że od dawna ukrywał szczegóły prowadzonych przez siebie spraw finansowych, w tym także w kwestiach transakcji do byłej żony księcia Andrzeja.

Sarah Ferguson jest chora na złośliwy nowotwór skóry

W czerwcu 2023 roku rzecznik byłej żony księcia Andrzeja poinformował, że Sarah Ferguson jest chora na nowotwór piersi. Kobieta przeszła operację podwójnej mastektomii, która zakończyła się sukcesem. Niestety to nie był koniec jej problemów ze zdrowiem. Na początku stycznia dowiedzieliśmy się bowiem, że słynna "Fergie" jest chora na nowotwór skóry, czyli czerniaka.

Lekarze odkryli to niedługo po przeprowadzeniu zabiegu rekonstrukcyjnego piersi, któremu poddała się 64-latka. Wówczas chirurdzy usunęli z jej ciała wiele znamion i poddano je następnie analizie. Okazało się, że jeden z pieprzyków to zmiana nowotworowa. Sarah Ferguson na szczęście może liczyć na sztab fachowców, którzy zajmują się jej zdrowiem. Księżna Yorku jest leczona w Royal Marsden Hospital w Londynie. Jej przypadkiem zajmuje się onkolog dr Andrew Furnessa. Pomaga mu dermatolog Catherine Borysiewicz z King Edward VII Hospital w Londynie. Dodatkowo przez dłuższy czas arystokratka przebywała w Austrii, gdzie przechodziła rekonwalescencję w specjalistycznej klinice.

"Po tym, jak latem tego roku wykryto u niej wczesnej postaci raka piersi, u księżnej Yorku zdiagnozowano czerniaka złośliwego. Księżna pragnie podziękować całemu zespołowi medycznemu, który ją wspierał, a zwłaszcza dermatologowi, którego czujność zapewniła wykrycie choroby na czas. Jest w trakcie dalszych badań, aby mieć pewność, że czerniak został wykryty na wczesnym etapie. Choć kolejna diagnoza tak szybko po leczeniu raka piersi bez wątpienia była niepokojąca, księżna pozostaje w dobrym nastroju" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości