Książę William kolejną "ofiarą klątwy Windsorów". Zdjęcia nie pozostawiają złudzeń

Książę William
Książę William
Źródło: Getty Images Europe
Książę William nie zawsze był łysiejący. Następca tronu w młodości nosił brodę i miał bujne włosy, które niestety szybko stracił. Mówi się, że podobnie jak Karol III oraz książę Harry padł ofiarą słynnej "klątwy Windsorów".

Słynna "klątwa Windsorów" to legenda powtarzana od wielu lat. Zgodnie z plotkami, męscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, bez względu na starania, w młodym wieku mają łysieć. Ta przypadłość spotkała króla Karola III oraz jego dwóch synów. Jeden z nich postanowił poddać się przeszczepowi włosów, drugi zrezygnował z walki z genami.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

CZT_MILIONERZY_HUBERT_SIWIZNA
Hubert Urbański o siwych włosach. Kiedyś je przefarbował i gorzko tego pożałował
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Książę William wyłysiał w młodym wieku

Książę William nie zawsze miał rzadkie włosy. W młodości następca tronu mogł się pochwalić naprawdę bujną czupryną, a także... gęstą brodą! Nie nosił jej jednak za długo. Nie było bowiem tajemnicą, że Elżbieta II nie tolerowała owłosienia na twarzy i polecała wszystkim męskim członkom rodziny królewskiej zawsze golić zarost.

Mąż księżnej Kate bardzo szybko zaczął tracić włosy, co wiele osób powiązało ze słynną "klątwą Windsorów". Karol III bowiem już w młodym wieku zaczął łysieć i taki sam los spotkał jego dwóch synów. Z genami postanowił mimo wszystko zawalczyć książę Harry, który za namową Meghan Markle poddał się przeszczepowi i kilka lat temu zaprezentował światu nową fryzurę, już bez charakterystycznych zakoli.

Co ciekawe, książę William ponoć też rozważał taki krok, jednak ze względu na obowiązujący królewski protokół, ostatecznie porzucił plany o przeszczepie. Z całej sytuacji lata temu śmiał się sam Karol III.

"Zazwyczaj kiedy twoje dzieci dorastają, stają się wyższe od ciebie i mogą zobaczyć twoją łysinę. W naszym przypadku również ja mogę ją zobaczyć u niego" - skomentował fryzurę starszego z synów.

Książę William w 2001 roku
Książę William w 2001 roku
Źródło: Tim Graham Photo Library

Książę William został wybrany najprzystojniejszym mężczyzną na świecie

Z łysiny ukochanego wiele razy żartowała także księżna Kate, co może sugerować, że książę William z dystansem podchodzi o swojej fryzury. W 2014 roku małżonkowie odwiedzili sklep z perukami. Kate Middleton w pewnym momencie wzięła jedną z nich i powiedziała do męża:

 "Ty chyba bardziej jej potrzebujesz niż ja".

Brak znacznej części włosów nie przeszkodziły jednak ani księciu Williamowi, ani dekady wcześniej także jego ojcu w byciu postrzeganymi jako "najlepsze partie w królestwie". Nie jest bowiem tajemnicą, że władza to jeden z największych afrodyzjaków. Jednak nawet dwa lata temu klinika chirurgii plastycznej Longevita, gdy tworzyła ranking najprzystojniejszych mężczyzn na świecie, na pierwszym miejscu umieściła właśnie księcia Williama. Następca tronu wyprzedził między innymi Mike'a Tysona. Lista została utworzona na podstawie wyszukiwań w Google.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości