Książę William zadecydował o przyszłości syna wbrew wątpliwościom Kate Middleton

Księżna Kate z dziećmi
Księżna Kate z dziećmi
Źródło: WireImage
Książę George będzie uczęszczał do szkoły z internatem dla chłopców - zadecydował książę William. Nie pomogły nawet protesty ze strony księżnej Kate, która doświadczyła nękania w podobnej instytucji. Matka będzie musiała pogodzić się z losem, bo już niedługo jej syn przystąpi do egzaminów wstępnych.

Według królewskiego informatora księżna Kate miała doświadczać w dzieciństwie nękania ze strony rówieśników w damskiej szkole z internatem. Stąd decyzja jej męża o tym, że książę Goerge ma spędzić kilka lat w podobnym miejscu, spotkała się początkowo ze stanowczym sprzeciwem. Matka usłyszała jednak, że klamka już zapadła i pozostało jej dobrze przygotować syna na nadchodzące egzaminy wstępne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Gwiazdy o akcji "Podaruj Misia" 2023

Książę William zadecydował o przyszłości syna

Aktualnie Książę George uczęszcza do szóstej klasy szkoły podstawowej. Jego ojciec wybrał już miejsce, gdzie chłopiec będzie kontynuować naukę. Niemniej decyzja ta nie zyskała aprobaty ze strony księżnej Kate. Książę William marzył o tym, aby jego pierworodny syn, po ukończeniu 13. roku życia, został uczniem Eton College - renomowanej szkoły męskiej z internatem. Synowie króla Karola i księżnej Diany zaczęli tam naukę w drugiej połowie lat 90. Przyszły dziedzic brytyjskiego tronu wielokrotnie wyrażał się bardzo pozytywnie o czasie spędzonym w tej instytucji.

Jeden z informatorów z kręgu rodziny królewskiej utrzymuje, że Księżna Kate nie zgadza się z mężem co do kwestii wysłania George'a do szkoły z internatem dla chłopców. To związane jest z negatywnymi wspomnieniami samej księżnej z czasów nauki w Downe House School, gdzie rzekomo była narażona na prześladowania ze strony rówieśniczek. Księżna Kate nie chce, aby jej starszy syn przeżył podobne doświadczenia.

Księżna Kate pomaga synowi przygotować się do egzaminów wstępnych

W trakcie intensywnych rozmów z Księciem Williamem, 42-latka miała przedstawiać inne argumenty potwierdzające jej wątpliwości. Uważa, że zapisywanie dzieci do szkół "z wyższych sfer", do których niewątpliwie należy Eton College, jest sprzeczne z dotychczasowymi staraniami mającymi na celu zmodernizowanie wizerunku brytyjskiej monarchii. Powszechnie wiadomo, że księżna Kate angażuje się w działania mające na celu umożliwienie obywatelom identyfikowanie się z rodziną królewską.

W końcu księżna Walii z trudem zaakceptowała decyzję swojego męża. Podobnie jak w ubiegłym roku, zdecydowała się zrezygnować z oficjalnej wizyty w Singapurze, aby wesprzeć George'a w przygotowaniach do egzaminów wstępnych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości