Księżniczka Eugenia urodziła. Chłopiec otrzymał znaczące imiona

Księżniczka Eugenia
Księżniczka Eugenia urodziła
Źródło: Getty Images
Księżniczka Eugenia - siostrzenica brytyjskiego króla Karola III i córka jego brata księcia Andrzeja - urodziła drugie dziecko. Na Instagramie pochwaliła się radosnymi wieściami i pokazała zdjęcia noworodka.

Księżniczka Eugenia cieszy się ogromnym uznaniem w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Dwa lata temu, wraz z mężem Jackiem Brooksbankiem, powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Tym razem znów zostali rodzicami chłopca. Jakie imiona otrzymał?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Księżniczka Eugenia urodziła

Księżniczka Eugenia powitała na świecie drugie dziecko. Informacją o nowym członku rodziny podzieliła się w mediach społecznościowych, publikując przy tym jego zdjęcia. Chłopiec, który przyszedł na świat kilka dni temu, otrzymał imiona Ernest George Ronnie.

"Jack i ja chcieliśmy podzielić się wiadomością, że 30 maja 2023 roku urodził się nasz mały chłopiec, Ernest George Ronnie Brooksbank" - napisała księżniczka Eugenia w poście na Instagramie.

Arystokratka poinformowała, że syn jej i jej męża Jacka Brooksbanka przyszedł na świat o godzinie 8.49 (czasu lokalnego) i ważył ok. 3200 g.

"Nosi imię po swoim praprapradziadku George'u, swoim dziadku George'u i moim dziadku Ronaldzie. Augie uwielbia już być starszym bratem" - dodała córka księcia Andrzeja i jego byłej żony Sarah Ferguson.

Do wpisu członkini brytyjskiej rodziny królewskiej dołączyła dwa zdjęcia. Na pierwszym widać maluszka w niebieskiej czapeczce. Na kolejnym jego starszy brat stoi przy łóżeczku i kładzie mu dłoń na głowie.

Drugie dziecko książęcej pary jest 13. w kolejce do brytyjskiego tronu.

Księżniczka Eugenia – mąż, dzieci

Księżniczka Eugenia i jej mąż Jack Brooksbank tworzą jeden z najurokliwszych związków w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Od ich ślubu w 2018 roku mężczyzna stał się stałym bywalcem królewskich uroczystości.

Para wzięła ślub podczas uroczystej ceremonii w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor 14 października 2018 roku. Spotkali się siedem lat wcześniej. Ich drogi połączyły się podczas jazdy na nartach w szwajcarskim kurorcie, gdzie rodzice Eugenii posiadają dom. Kontynuowali związek na odległość, gdy Eugenia na krótko przeniosła się do Nowego Jorku.

Jack jest potomkiem baronetów Brooksbank. Baronet to tytuł szlachecki, tuż poniżej barona. Rodzicami Jacka Brooksbanka są Nicola i George, księgowy i dyrektor firmy. Ma również brata o imieniu Thomas. Eugenia i jej mąż są dalekimi kuzynami, podobnie jak babcia Eugenii królowa Elżbieta II i książę Filip.

Jack Brooksbank skończył prywatną szkołę Stowe w Buckinghamshire w Anglii. Następnie zrezygnował ze studiów, rozpoczynając karierę w branży hotelarskiej. Przez pewien czas zarządzał popularnym londyńskim klubem nocnym Mahiki, a wcześniej był brytyjskim ambasadorem marki tequili Casamigos George'a Clooneya i Rande Gerbera. On i Eugenia serwowali nawet Casamigos na swoim weselu.

Księżniczka Eugenia i jej mąż pierwsze dziecko syna Augusta Philipa Hawke Brooksbanka powitali na świecie 9 lutego 2021 roku. Syn księżniczki przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie. Córka księcia Andrzeja od dziecka zmaga się bowiem z problemami z kręgosłupem i wiele lat temu przeszła nawet operację skoliozy. Przez to nie mogła się zdecydować na naturalny poród. Zgodnie z oświadczeniem udostępnionym wówczas przez rodzinę królewską, dziecko urodziło się w Portland Hospital, a dumny tata był obecny przy porodzie.

Para pierwszy raz pokazała publicznie Augusta dopiero podczas Platynowego Jubileuszu Królowej w 2022 roku. W maju 2022 roku ogłoszono, że Jack, Eugenia i August będą dzielić życie między Wielką Brytanią a Portugalią, ze względu na nową pracę Jacka w Discovery Land Company, korporacji deweloperskiej należącej do Mike'a Meldmana, który był wcześniej partnerem George'a Clooneya w marce tequili Casamigos.

Księżniczka Eugenia, Jack Brooksbank, August Philip Hawke Brooksbank
Księżniczka Eugenia z mężem i synem
Księżniczka Eugenia, Jack Brooksbank, August Philip Hawke Brooksbank
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości