Maciej Damięcki nie żyje. Aktor miał 79 lat

Maciej Damięcki nie żyje
Maciej Damięcki nie żyje
Źródło: MW MEDIA
Maciej Damięcki nie żyje. Wybitny polski aktor miał 79 lat. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych jego syn Mateusz Damięcki. Jak na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci.

Maciej Damięcki nie żyje. Taką informację w mediach przekazały jego dzieci — Mateusz i Matylda Damięccy. Wybitny polski aktor zmarł w wieku 79 lat. Jak na razie bliscy nie podali przyczyny śmierci aktora. Znajomi i internauci są porażeni w żałobie.

Zobacz również: Matylda Damięcka pożegnała ojca. Symboliczny rysunek poruszył serca fanów

Maciej Damięcki nie żyje

O jego niespodziewanej śmierci Macieja Damięckiego poinformował jego syn Mateusz Damięcki.

"Pa Tato" - napisał aktor.

Matylda Damięcka, córka aktora również podzieliła się na Instagramie smutną wiadomością.

"tato." - napisała.

Pod postami pojawiło się wiele komentarzy z wyrazami współczucia dla bliskich od znajomych i fanów aktora. Wpisy zostawili m.in. Mateusz Janicki, Anna Mucha, Andrzej Chyra, Robert Motyka, Magdalena Lamparska czy Anna Czartoryska-Niemczycka.

"Nie mogę w to uwierzyć", "Byłeś wspaniałym człowiekiem, spoczywaj w pokoju", "Najszczersze kondolencje dla rodziny i bliskich", "Coś strasznego", "Nie słów, aby skomentować to, dużo spokoju dla was" - czytamy.

Czytaj także: Mateusz Damięcki pożegnał ojca. Pokazał archiwalne zdjęcia

Maciej Damięcki nie żyje. Kariera

Maciej Damięcki był synem aktora  Dobiesława Damięckiego i Ireny z domu Górskiej. Jego starszy brat Damian również został aktorem. Pierwszą żoną Macieja Damięckiego była Anita Dymszówna, córka najpopularniejszego polskiego aktora przedwojennego Adolfa Dymszy.

Po rozwodzie z Anitą Dymszówną Maciej Damięcki ożenił się z Joanną, z którą miał dwoje dzieci: Mateusza i Matyldę, którzy poszli w ślady ojca i jego rodziny i również zostali aktorami.

Maciej Damięcki z żoną Joanną
Maciej Damięcki z żoną Joanną
Źródło: MWMEDIA

W 1966 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i od razu zaczął karierę. Na ekranie zadebiutował już w latach 50, jednak największą rozpoznawalnością cieszył się od początku lat 70.

Aktor przez lata wykreował wiele wybitnych ról w produkcjach m.in. takich jak "Stawka większa niż życie", "Rzeczpospolita babska", "Rozmowy kontrolowane", "Dom", "Ekstradycja", "Kasia i Tomek", "Kryminalni", "Bodo" czy "Znachor".

Maciej Damięcki z córką Matyldą
Maciej Damięcki z córką Matyldą
Źródło: MWMEDIA

KIlka lat temu w mediach pojawiła się informacja o poważnej chorobie Macieja Damięckiego. Aktor miał zachorować na nowotwór prostaty, jednak dzięki wsparciu całej rodziny aktor wyzdrowiał. Mateusz Damięcki cieszył się dobrymi relacjami z ojcem, o czym sam często wspominał w mediach.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci aktora. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Maciej Damięcki z synem Mateuszem
Maciej Damięcki z synem Mateuszem
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości