Magdalena Cielecka całkowicie zmieniła się do roli. "Zaczęłam słabnąć, miałam zadyszkę"

Magdalena Cielecka
Magdalena Cielecka
Źródło: MWMEDIA
Magdalena Cielecka postanowiła zrezygnować z charakteryzacji i przygotować się do nowej roli najlepiej, jak to możliwe. By zagrać kobietę chorą na nowotwór, ścięła włosy i schudła 8 kg. Przyznaje, że poczuła, jak to jest być pozbawioną naturalnych sił.

Do kin wszedł właśnie nowy film z udziałem Magdaleny Cieleckiej.

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Magdalena Cielecka o przygotowaniach do nowej roli

Magdalena Cielecka swoją przemianą zaskoczyła wszystkich, nawet ekipę filmową. Postanowiła bowiem nie korzystać z możliwości charakteryzacji, czy możliwości komputerowych. By zagrać kobietę wyniszczoną chorobą, postanowiła poczuć, choć namiastkę jej bezsilności. Ścięła włosy i znacząco schudła.

"Nie wyobrażałam sobie, żeby grać w chustce na głowie czy posiłkować się charakteryzacją. Byłam gotowa na te zmiany i bardzo się na nie cieszyłam" - mówiła aktorka w wywiadzie dla gazeta.pl.

W efekcie aktorka pod nadzorem specjalisty schudła aż 8 kg.

Magdalena Cielecka o roli osoby chorej na nowotwór

Jak wielu wielkich aktorów, również Magdalena Cielecka marzyła o roli, przed której zagraniem będzie musiała przejść spektakularną metamorfozę. To nie była zwykła dieta. Naturalnie bardzo szczupła aktorka musiała być pod stałą kontrolą dietetyka.

"Nie było tak, że mało jadłam, raczej miałam dopuszczone tylko niektóre rzeczy do jedzenia, co spowodowało, że straciłam prawie osiem kilogramów. Na ostatnim etapie jadłam głównie surowe warzywa, biały ser i jajka. Żadnych owoców, nie mówiąc już o węglowodanach" - opowiadała.

Jak przekonuje, w momencie, w którym osiągnęła planowaną wagę, czuła się, jakby rzeczywiście odczuwała skutki dotkliwej choroby.

"Po prostu zaczęłam słabnąć, gorzej wyglądała moja skóra, miałam zadyszkę i ciszej mówiłam. Zwyczajnie nie miałam siły – zmieniła się moja motoryka, sposób mówienia i gestykulacji. Zaczęłam, przynajmniej na podstawowym poziomie, rozumieć, jak może czuć się osoba wyczerpana i wyniszczona chorobą" - przyznała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas także znaleźć na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości