Magdalena Stępień uczciła pamięć synka. "Po roku pełnym znaków wiem, że on nie chce moich łez"

Magdalena Stępień
Magdalena Stępień
Źródło: MWMEDIA
W 2022 roku życie Magdaleny Stępień całkowicie się zmieniło. Pod koniec lipca doświadczyła ogromnej straty - po długiej i nierównej walce z chorobą, zmarł jej ukochany synek, Oliwier. Obecnie modelka przybywa poza granicami kraju. Tym samym oświadczyła, że nie pojawi się w tegoroczne święto zmarłych przy grobie dziecka. W tym dniu postanowiła jednak w wyjątkowy sposób upamiętnić Oliwierka.

Oliwier Rzeźniczak był synem modelki, Magdaleny Stępień i piłkarza, Jakuba Rzeźniczaka. Chłopiec cierpiał na złośliwy guz rabdoidalny wątroby. Zmarł 28 lipca 2022 roku w izraelskim szpitalu, gdzie do ostatnich chwil dzielnie walczył o życie. Ponad rok po tragedii, Magdalena Stępień postanowiła wspomnieć go we wzruszających słowach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Magdalena Stępień wspomina synka

Magdalena Stępień kilka miesięcy po śmierci syna wróciła do działalności w mediach społecznościowych. Ze względu jednak na liczne nieprzychylne i niepotrzebne komentarze po czasie wyznała, że o ukochanym dziecku będzie publicznie wspominać coraz rzadziej, by oszczędzić sobie i swoim najbliższym dodatkowego cierpienia w tym i tak wyjątkowo trudnym czasie żałoby.

Dzień Wszystkich Świętych to dla wielu Polaków czas wspomnień i przemyśleń. Choć modelka obecnie przebywa za granicą i nie będzie mogła pojawić się na cmentarzu w Oleśnicy, gdzie jest pochowany jej syn, postanowiła poświęcić mu kilka wzruszających słów.

"Długo zastanawiałam się, jak będzie wyglądał ten dzisiejszy dzień. W zeszłym roku pełna żalu stałam nad grobem mojego dziecka, o krok od depresji, bez sensu dalszego życia. Przez ostatni rok otrzymałam dużo znaków od Oliwierka, dzięki którym zrozumiałam, że nie ilość wizyt na cmentarzu czyni mnie dobrą matką (choć i tak chodziłam codziennie), tylko to, co mam w sercu i to, że gdziekolwiek jestem, on jest ze mną. Teraz po roku pełnym znaków wiem, że on nie chce moich łez, mojego smutku. Chce, abym wykorzystała to życie, które mi zostało tu na ziemi, w dobry sposób. Życzę wam dobrego dnia z bliskimi. Ja spędzam go z dala od domu, w miejscu, gdzie po raz ostatni przed diagnozą czuliśmy się najszczęśliwsi na świecie. Czas płynął wówczas wolno, a radość z tego, że mam Oliwierka była bezgraniczna. Nauczyłam się mówić to, co czuję, wyrażać własne uczucia, te prawdziwe. Pomimo odmiennego zdania innych osób, zawsze już będę postępować według tego, co podpowiada mi moje serce (...). Dziękuję Wam za każde światełko dla mojego ukochanego synka. Niech moja historia będzie dla wielu refleksją w dzisiejszym dniu, że nic nam nie jest dane tu na ziemi na zawsze. Przyjmujmy z pokorą wszystko, co przynosi nam los" - napisała w InstaStories modelka.

Jakub Rzeźniczak o ostatnich chwilach życia syna

Śmierć małego Olivierka Rzeźniczaka wstrząsnęła niemal całą Polską. Chłopiec przez kilka miesięcy walczył z nowotworem wątroby. Syn piłkarza i modelki zmarł w szpitalu w Izraelu. Trzy miesiące po jego odejściu Jakub Rzeźniczak zdecydował się na kilka słów refleksji i podziękowań.

"Trzy miesiące temu odszedł Oliwierek… wciąż mam przed oczami ten moment jak przestawał oddychać, gdy trzymałem go za rękę. Nigdy o tym nie zapomnę. Był zawsze uśmiechnięty tak jak ja. Walczył z uśmiechem. Ja też walczę poprzez uśmiech, pozytywne nastawienie, energię, którą dostaję od osób mi bliskich, dzięki którym życie z dnia na dzień znów staje się bardziej kolorowe. Oliś zawsze będziesz w moim sercu" - napisał w swoim poście Jakub Rzeźniczak. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości