Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska na premierze filmu "Gierek". Wspomina czasy PRL

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Aktorka zaprezentowała się na premierze filmu "Gierek"

Małgorzata Kożuchowska pojawiła się na uroczystej premierze filmu pt. "Gierek". Aktorka wcieliła się w żonę Edwarda Gierka, I Sekretarza KC PZPR. Dla gwiazdy było to spore wyzwanie. Nigdy nie przypuszczała, że będzie jej dane zagrać taką postać. Co aktorka chciała pokazać na ekranie? Jak wspomina dorastanie w czasach PRL-u?

Film "Gierek" będzie można zobaczyć w kinach od piątku 21 stycznia. Ciekawym wyborem jest obsadzenie Michała Koterskiego w roli głównej. Gwiazdor musiał zmierzyć się nie tylko z poważną rolą, ale i z fizycznym wyzwaniem. Najpierw przytył do roli kilkanaście kilogramów, a później starał się ich pozbyć, co nie było łatwe. W "Gierku" ważną postacią jest żona I Sekretarza KC PZPR. Stanisławę Gierek odtworzyła Małgorzata Kożuchowska. Jak aktorka opisała swoje zmagania na planie filmu?

Premiera filmu "Gierek". Małgorzata Kożuchowska na czerwonym dywanie

W obsadzie filmu pojawiło się mnóstwo znanych twarzy. Oprócz Koterskiego i Kożuchowskiej wystąpili: Ewa Ziętek, Jan Frycz, Rafał Zawierucha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Cezary Żak, Agnieszka Więdłocha, Natalia Lesz, Domnika Gwit, a nawet Klaudia Halejcio. Gwiazdy zaprezentowały się na czerwonym dywanie. Małgorzata Kożuchowska postawiła na mocny kolor i zaprezentowała się w eleganckiej kreacji, którą zobaczycie na zdjęciu poniżej.

Po emocjach związanych z uroczystą premierą filmu, Małgorzata Kożuchowska zamieściła na Instagramie wpis, w którym powraca do czasów PRL-u.

"Gdyby czterdzieści parę lat temu ktoś powiedział małej Małgosi, że kiedyś będzie aktorką, która zagra Stasię Gierek- żonę Pierwszego Sekretarza KC, zrobiłaby wielkie oczy ze zdziwienia… Cóż życie jest piękne, bo robi nam czasem takie niespodzianki! PRL pamiętam bardzo dobrze, Stasię jak przez mgłę. Nie interesował mnie ten odległy świat polityki, ale dzięki zaangażowaniu rodziców wiedziałam, po której jesteśmy stronie. Pamiętam wybór papieża Polaka i narodziny Solidarności, ogłoszenie stanu wojennego też. Żyliśmy skromnie, nie mieliśmy wielkich wymagań, rodzice starali się, żeby nam - dzieciom niczego nie brakowało. Byłam szczęśliwym dzieckiem! Marzyłam o tym, żeby móc kiedyś zwiedzać świat i być wolnym człowiekiem. W szóstej klasie powiedziałam rodzicom, że w przyszłości zostanę aktorką…".

Małgorzata Kożuchowska - kreacja aktorki na premierze filmu "Gierek"
Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska - kreacja aktorki na premierze filmu "Gierek" Źródło: MWMEDIA

Małgorzata Kożuchowska o swojej roli. Jak chciała pokazać Stanisławę Gierek?

Przed aktorką postawiono wyzwanie sportretowania na ekranie żony, stojącej w cieniu komunistycznego przywódcy, jakim był Gierek. Małżeństwo Edwarda i Stanisławy przetrwało 64 lata. Stanisława Gierek dbała o dom i dzieci. Kożuchowska zadała sobie wiele pytań, by wiernie wcielić się w rolę. Jaka naprawdę była Stanisława Gierek?

"Czy korzystała z przywilejów, kiedy zwykli ludzie ledwo wiązali koniec z końcem? Czy chciała przenosić się z Katowic do Warszawy? Czy była dumna z męża? Czy była szczęśliwa? Próbowałam odpowiedzieć sobie na te i wiele innych pytań, nie na wszystkie znalazłam odpowiedź… Jeśli jesteście ciekawi tamtych czasów koniecznie zobaczcie ten film. To kawał naszej wspólnej historii, pretekst do wzruszeń, sentymentalna podróż, ale również spojrzenia na tę historię z dystansu minionych lat i doświadczeń. Gdzie i jacy jesteśmy dziś, jak zmienił się świat, a może jest coś, co wciąż pozostaje takie samo…" - napisała Kożuchowska na Instagramie.

Zobacz także:

Rozmowa z Vanessą z Hotelu Paradise o Indze
Rozmowa z Vanessą z Hotelu Paradise o Indze Czy Vanessa czuje rozczarowanie, że nie znalazła się w finale czwartej edycji „Hotelu Paradise”? Jak wyglądają jej relacje z Ingą? Czy potrafiła jej wybaczyć, że to przez nią odpadła z programu tuż przed finałem? Źródło: Co za Tydzień

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości