Marie Fredriksson odmieniła historię muzyki z zespołem Roxette. Dzisiaj skończyłaby 66 lat

Marie Frediksson
Marie Frediksson
Źródło: Getty Images
Marie Fredriksson gdyby była wciąż z nami, to obchodziłaby swoje 66. urodziny. Pamięć o jej twórczości do dzisiaj wielu inspiruje, a takie hity jak "The Look" i "Listen to Your Heart" wciąż są w sercach słuchaczy na całym świecie. Jak wyglądało jej życie i kariera?

Marie Fredriksson urodziła się 30 maja 1958 roku w malutkim miasteczku Össjö w Szwecji. Kobieta współzałożyła Roxette w 1986 r. z Perem Gessle. W roku 2002 u gwiazdy zdiagnozowano guza mózgu, co skutkowało trwałymi uszkodzeniami tego organu. W tym utratą zdolności czytania i liczenia. Mimo to gwiazda kontynuowała karierę muzyczną, wydając albumy solowe i z zespołem. Zmarła w 2019 roku po wieloletniej walce z nowotworem.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

17042024_MROZUIMARYLA_NOWAMUZA
Maryla Rodowicz i Mrozu o współpracy przy nowej wersji "Sing-Sing"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marie Frediksson odmieniła oblicze muzyki

Marie Frediksson była symbolem niezłomnej muzycznej pasji oraz tego, że ciężka praca i walka o marzenia popłaca. Artystka na przestrzeni trzydziestoletniej kariery, wspólnie z Perem Gessle dała wiatr w żagle zespołowi Roxette, zdobywając miłość, szacunek i rozpoznawalność na całym świecie.

30 maja 2024 r. gdyby żyła, to świętowałaby swoje 66. urodziny. Wciąż pamiętane single zespołu takie jak "The Look" czy "Listen to Your Heart", pokazują niezaprzeczalny potencjał artystki jako piosenkarki. Jednak jej muzyczne ambicje nie ograniczały się tylko do bijącego rekordy popularności zespołu Roxette.

Wydała dziesięć solowych albumów, które znalazły uznanie zarówno wśród krytyków jak i fanów oraz umocniły pozycję gwiazdy na arenie międzynarodowego rynku muzycznego.

Marie Frediksson - życie prywatne i choroba

Imponująca kariera Marie Frediksson była jednak tylko jednym z wielu aspektów jej życia. Artystka spełniała się także, jako żoną i matką dla dwojga swoich dzieci. Gwiazda właśnie w rodzinie odnajdywała spokój i ciszę, gdy jej zawodowa kariera stała się zagrożona ze względu na poważne problemy zdrowotne.

W 2002 roku u Marie Fredriksson zdiagnozowano guza mózgu. Gwiazda nigdy nie ukrywała, że był to punkt krytyczny w jej życiu. Jej siła i niewzruszona determinacja do walki z chorobą była inspirująca dla innych.

Po latach walki i pomimo ograniczeń zdrowotnych Marie Fredriksson zdecydowała się na wielki powrót, stając ponownie na scenie w 2009 roku. Choć jej występy były bardziej stonowane i wykonywane, siedząc na krześle, to jej duch i pasja do twórczości nie ustały.

Jednak w 2016 roku, kiedy stan zdrowia gwiazdy znacznie się pogorszył, gwiazda musiała definitywnie zakończyć swoją muzyczną podróż. Marie Fredriksson odeszła 9 grudnia 2019 r., pozostawiając po sobie niesamowite dziedzictwo i utwory, które na pewno długo przetrwają, a jej muzyką będą mogły cieszyć się przyszłe pokolenia.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości