Marta Wierzbicka o pracy aktorki i przerwie w graniu w "Na Wspólnej". "Dojrzałam" [TYLKO U NAS]

Marta Wierzbicka
Marta Wierzbicka
Źródło: MWMEDIA
Marta Wierzbicka po kilku latach przerwy wróciła na plan "Na Wspólnej". W rozmowie z Kaliną Szymankiewicz zdradziła, co zmieniło się w niej jako aktorce i jak obecnie podchodzi do swojej pracy. Gwiazda nawiązała do sztuki zapamiętywania ogromnych ilości tekstu i słynnych ściągawkach, które czasem robią sobie aktorzy.

Aktorzy podczas wykonywania swojej pracy muszą się uczyć ogromnych ilości tekstu, które później wypowiadają przed kamerą lub publicznością. Nie zawsze jednak udaje się im wszystko zapamiętać i wówczas robią sobie małe "ściągawki", które chowają tam, gdzie nie dosięga oko widza. O tym temacie opowiedziała nam Marta Wierzbicka, która powróciła do grania w serialu "Na Wspólnej".

Marta Wierzbicka szczerze o pracy aktorki i przygotowaniach do pracy

Marta Wierzbicka dołączyła do obsady "Na Wspólnej" w 2005 roku. Siedem lat później zrobiła sobie przerwę, by powrócić na plan w 2019 roku. Potem widzowie słynnego serialu nie widzieli jej na ekranie przez pięć kolejnych lat.

Gwiazda znów wciela się w postać młodej prawniczki Aleksandry Ziemińskiej i w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz zdradziła kulisy swojej pracy. Poruszyła kwestię nauki i zapamiętywania tekstu, a także robienia sobie "ściągawek". Przyznała, że gdy była młodsza, zdarzały się jej podobne sytuacje.

- Może zacznę od tego, że bardzo dużo się zmieniło przez to, że miałam tę przerwę pięcioletnią, ponieważ tak jak wspomniałaś, pracuję w teatrze, zrobiłam wiele sztuk i bardzo się obyłam. I właśnie ta znajomość tekstu jest dla mnie teraz bardzo ważna, bo jeszcze jak byłam młodsza, to rzeczywiście miałam, a to tutaj karteczkę, a to na ręku miałam zapisany tekst — powiedziała w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz.

Gwiazda zaznaczyła, że lata praktyki nauczyły ją innego podejścia do pracy. Marta Wierzbicka przyznała, że bardzo dojrzała i teraz zawsze sumiennie przygotowuje się do pracy.

- A teraz jednak nie ma, raczej rzadko się zdarzały takie sytuacje, żebym przyszła na plan nieprzygotowana i bardzo sumiennie się przygotowuję, więc mam wrażenie, że tak dojrzałam. Aczkolwiek zdarzają się sytuacje, kiedy gdzieś tam tymi kartkami się posiłkujemy, jak się da i podpowiadamy sobie nawzajem z aktorami albo ktoś za kogoś podpowie tekst, kwestie powie — wyjaśniła.

Marta Wierzbicka powróciła do "Na Wspólnej"

Marta Wierzbicka zyskała sławę dzięki "Na Wspólnej". Podczas okresu, w którym miała przerwę w pracy na planie serialu, grała różne role w teatrach. W rozmowie z Kaliną Szymankiewicz aktorka odniosła się do kwestii sławy.

- Powiem szczerze, że przez te pięć lat, kiedy robiłam sobie odpoczynek od produkcji, to był taki moment, że rzeczywiście na ulicy miałam tak, że ludzie mnie nie zaczepiali, nie patrzyli się na mnie i teraz kiedy wróciłam na ekran, to coraz więcej łapię spojrzeń. Ale żeby to wpłynęło jakoś na moją popularność? Myślę, że nie, no już jestem tak długo w show-biznesie, mam korzenie zagnieżdżone w tym, że po prostu jestem, istnieje, jednocześnie żyjąc sobie swoim życiem z balansem — powiedziała.

Bohaterka, którą gra Marta Wierzbicka w "Na Wspólnej" wplątuje się w romans z młodym prawnikiem. Gwiazda musiała więc zagrać kilka intymnych scen.

- Ja myślę, że zawsze to jest trochę stresujące, no bo jednak to nie jest to nasza bliska osoba, z którą mamy tę bliskość pokazać. Na pewno łatwiej jest, kiedy aktor, z którym się gra, jest po prostu naszym dobrym kolegą i kiedy się lubimy, bo jak się nie lubimy i mamy się całować, to rzeczywiście nie jest to przyjemne. Ja z Mariuszem mam o tyle dobrze, że my naprawdę się bardzo lubimy i mamy bardzo fajną relację. Nasze pierwsze sceny, takie intymne, które już niebawem będą na antenie, z taką swobodą i z takim luzem nam to przyszło. [...] Traktujemy swoje ciało jak narzędzie pracy, więc oboje mamy takie podejście bardzo rozsądne, myślę, i profesjonalne — oceniła aktorka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości