Marysia Sadowska świętuje 46. urodziny. "Dzięki wam przemijanie mniej boli"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Marysia Sadowska świętuje 46. urodziny

Maria Sadowska - reżyserka, piosenkarka, kompozytorka, aranżerka, producentka. Jednym słowem - artystka. Gwiazda skończyła 46 lat i w tym szczególnym dniu skierowała wzruszające słowa do swoich przyjaciół oraz wspierających fanów. Przy okazji pochwaliła się jeszcze jednym talentem. Co gwiazda myśli o przemijaniu?

Maria Sadowska może pochwalić się wieloma osiągnięciami z zakresu muzyki i filmu. Prywatnie jest żoną i matką. W 2017 roku wyszła za mąż za Adriana Łabanowskiego, który również jest muzykiem. Na świecie były już wtedy ich dzieci. Córka Lila i syn Iwo. Z okazji urodzin artystki skupimy się na jej drodze do sławy i spełnienia zawodowego.

Marysia Sadowska o przemijaniu w dniu 46. urodzin

Marysia Sadowska podzieliła się z obserwatorami na Instagramie szczęśliwymi chwilami, jakie przeżyła na jachcie żaglowym. Opublikowała nagranie, w którym słyszymy fragment jej piosenki pt. "Droga". Artystka napisała kilka słów o swoich urodzinach. Pochwaliła się też, że ma patent żeglarza.

"Każdy Dzień moich urodzin to tak naprawdę dzień moich przyjaciół, zawsze staram się go spędzić właśnie z nimi. Fajnie sobie też przypomnieć po latach, że się ma patent żeglarza" - napisała na Instagramie. 

Gwiazda jest wdzięczna za ludzi, którzy wspierają ją w różnych etapach jej życia. Przemijanie wśród bliskich nie wydaje jej się takie straszne.

Dziękuje wam moi kochani towarzysze życia, świadkowie i uczestnicy mojej historii za to, że jesteście ze mną przez wszystkie te lata i że zawsze mogę na was liczyć. Dzięki wam przemijanie mniej boli

Danuta Stenka doświadczyła ageizmu
Danuta Stenka doświadczyła ageizmu Danuta Stenka szczerze o ageizmie. Doświadczyła dyskryminacji

Marysia Sadowska po powrocie z USA nie była już taka sama

Marysia Sadowska bardzo długo w świadomości odbiorców była gwiazdą kojarzoną wyłącznie z muzyką. Dopiero film pt. "Dzień kobiet", a jeszcze bardziej "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" przekonały fanów, że jest wszechstronną i niezwykle utalentowaną artystką. Jednak zacznijmy od muzyki. Maria Sadowska dorastała w domu, w którym ta dziedzina sztuki zdecydowanie dominowała. Jej rodzice to piosenkarka i flecistka Liliana Urbańska oraz pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof Sadowski. Ich córka ukończyła szkołę muzyczną, później warszawską Akademię Filmu i Telewizji, a następnie łódzką filmówkę.

Maria Sadowska zaistniała w telewizji polskiej jako członkini zespołu dziecięcego Tęcza, z którym występowała w programie "Tęczowy Music Box". To było na początku lat 90., zespół nagrał wtedy swoją pierwszą płytę. W wieku 19 lat wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie grała muzykę dance. Po powrocie do Polski skupiła się na pracy nad nowym albumem. W 2004 roku wydała płytę pt. "Marysia Sadowska". Na krążku znalazł się ambitny repertuar. Piosenkarka wykorzystała wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, zinterpretowała również tekst Juliana Tuwima. Artystka chciała mieć swój własny, niewymuszony styl. Pobyt w USA skłonił ją do poważnych refleksji na temat swojej sztuki.

Ten wyjazd uświadomił mi, że nie nadaję się do robienia komercyjnych rzeczy, na bycie "produktem" [...] Moja droga musi być trochę inna, może bardziej wyboista, ale muszę robić swoją muzykę [...] To było fajne doświadczenie, bo szybko uświadomiło mi, kim chcę być i co chcę robić

Jakie filmy stworzyła Maria Sadowska?

Domem Marii Sadowskiej jest nie tylko scena, ale i plan filmowy. Tam również czuje się jak ryba w wodzie. Jej etiuda fabularna pt. "Skrzydła" zachwyciła widzów i krytyków na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Moskwie, Taipei, Bolonii, Barcelonie, Istambule czy Paryżu. Inne filmy Marii Sadowskiej to: "Przesłuchanie", "Na chwilę przed…", "Kilka scen z życia artysty", "Kim jestem w dalszym ciągu", "Zmogus-Zuvis" ("Człowiek Ryba"), "Pokochaj mnie trochę…".

Filmem, który zyskał większą popularność, był "Dzień kobiet" - mieszanka dramatu i komedii. Maria Sadowska napisała scenariusz i wyreżyserowała dzieło, które było oparte na historii kierowniczki sklepu Biedronka - w tej roli Katarzyna Kwiatkowska.

Przebojem kinowym okazał się film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", który wyprodukował Piotr Woźniak-Starak. Maria Sadowska znów mogła wykazać się w roli reżyserki. Kolejną produkcją cieszyła się razem z Dodą. Mowa o ich wspólnym filmie "Dziewczyny z Dubaju". W 2021 artystka rozpoczęła pracę nad komedią romantyczną "Miłość na pierwszą stronę".

"'Miłość na pierwszą stronę' to historia Niny (Olga Bołądź) - współczesnego kopciuszka i Roberta (Piotr Stramowski) - syna pary prezydenckiej. Ona jest w trakcie życiowej przemiany i przebojowo stawia pierwsze kroki w zawodzie paparazzi. On też chce żyć na własnych zasadach i uwolnić się od blasku fleszy, co może okazać się trudniejsze, niż przypuszcza" - czytamy w opisie filmu na Filmwebie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości