Matka Angusa Clouda o jego śmierci w łamiącym serce wpisie. "Powiedział, że zobaczy mnie rano"

Angus Cloud, aktor "Euforii"
Angus Cloud, aktor "Euforii"
Źródło: Getty Images
Angus Cloud, aktor znany w serialu HBO "Euforia", odszedł niespodziewanie w wieku zaledwie 25 lat. Po jego śmierci pojawiły się spekulacje, że sam targnął się na swoje życie. Matka Angusa Clouda postanowiła uciąć te plotki. W poruszającym wpisie zaprzeczyła doniesieniom o samobójstwie syna.

Angus Cloud w popularnym serialu HBO Max "Euforia" wcielał się w postać Fezca, młodego dealera narkotykowego o imieniu Fez. Mimo braku doświadczenia aktorskiego zdobył serca widzów i otrzymał role w filmach "Krzyk 6" oraz "North Hollywood". Gwiazdor zmarł nagle w poniedziałkowy wieczór 31 lipca 2023 r. Następnego dnia informacja o śmierci 25-latka obiegła media.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Filmy i seriale

czt_26
Źródło: "Co Za Tydzień"
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży". Główna aktorka ma polskie korzenie
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro,  o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro, o graniu w komediach
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
"Creed III" – rozmowa z Michaelem B. Jordanem i Jonathanem Majorsem
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
Drugi sezon serialu "Perry Mason" można już zobaczyć w HBO Max
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"Shazam! Gniew bogów". Zachary Levi ma pomysł na kontynuację serii
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu i rozmowy z twórcami i aktorami
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
"Biały Lotos". Serial HBO Max okazał się hitem. O czym jest drugi sezon?
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a" dostępne w HBO MAX
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max

Matka Angusa Clouda o jego rzekomym samobójstwie

Śmierć Angusa Clouda została potwierdzona przez jego rodzinę, która wydała oświadczenie opublikowane na portalu TMZ. W komunikacie przekazano, że zaledwie tydzień wcześniej młody Amerykanin pochował swojego ojca, z którym miał bardzo bliską relację.

"Jedyne pocieszenie, jakie mamy, to świadomość, że Angus ponownie spotkał się ze swoim tatą, który był jego najlepszym przyjacielem" - powiedzieli bliscy aktora. 

Po śmierci Angusa Clouda pojawiły się spekulacje, że aktor mógł popełnić samobójstwo, a serwis TMZ doniósł, że matka gwiazdora, która wezwała pogotowie, w rozmowie telefonicznej sugerowała, że jej syn "mógł przedawkować". Teraz jednak matka aktora zdementowała wszelkie spekulacje o rzekomym samobójstwie artysty w poruszającym wpisie.

"Choć mój syn był w głębokiej żałobie po przedwczesnej śmierci jego ojca z powodu międzybłoniaka, jego ostatni dzień był radosny. [...] Nie miał zamiaru zakończyć życia. Kiedy przytuliliśmy się na dobranoc, powiedzieliśmy sobie, jak bardzo się kochamy, a on powiedział, że zobaczy mnie rano. Nie wiem, czy i co on mógł umieścić w swoim ciele potem. Wiem tylko, że położył głowę na biurku, gdzie pracował nad projektem artystycznym, zasnął i nie obudził się..." – napisała Lisa Cloud we wpisie na Facebooku.

Matka aktora podkreśliła także, że choć może się okazać, że jej syn przedawkował nieświadomie, to pewne jest jedno: "nie chciał odejść z tego świata".

"Posty w social mediach sugerowały, że jego śmierć była zamierzona. Chcę, abyście wiedzieli, że tak nie było. Aby uczcić jego pamięć, proszę, aby akty dobroci stały się częścią waszego codziennego życia" – przekazała w opublikowanym wpisie.

Angus Cloud mierzył się z problemami psychicznymi

Wcześniej portal TMZ informował, że prawdopodobną przyczyną zgonu Angusa Clouda było przedawkowanie. W poniedziałek rano matka znalazła go bez oznak życia w rodzinnym domu w Oakland. Szybko wezwała pomoc medyczną, lecz niestety lekarze, gdy przybyli na miejsce, nie mogli już niczego zdziałać. Augus Cloud rzekomo zmagał się z myślami samobójczymi od momentu powrotu z pogrzebu ojca w Irlandii, który odbył się w poprzednim tygodniu.

W kwietniu były menedżer aktora, Diomi Cordero, oskarżył go o uzależnienie od leków na receptę. Twierdził, że musiał mu podać nalokson (substancję neutralizującą działanie leków opioidowych) oraz przeprowadzić resuscytację po domniemanym przedawkowaniu. Relacjonował też, że twórca serialu "Euforia", Sam Levinson, błagał Angusa Clouda, aby "walczył o swoje życie".

Angus Cloud, aktor "Euforii"
Angus Cloud, aktor "Euforii"
Angus Cloud, aktor "Euforii"
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości