Meghan Markle wspiera księżną Kate? Ekspertka nie ma wątpliwości

Kate Middleton, Meghan Markle
Kate Middleton, Meghan Markle
Źródło: Getty Images
Meghan Markle i książę Harry świetnie czują się w Stanach Zjednoczonych. Gwiazda skupiła się na rozwoju marki własnej, której premiera zbiegła się czasowo z powrotem księcia Williama do pełnienia publicznych funkcji. Według jednej z ekspertek Meghan Markle ma na odległość wspierać Kate Middleton, która boryka się z problemami zdrowotnymi. W jaki sposób?

Nie cichną echa problemów na brytyjskim dworze. Kate Middleton zmaga się z problemami zdrowotnymi i wciąż nie powróciła do pełnienia publicznych funkcji, choć zapowiadano, że zacznie pojawiać się niedługo po Wielkanocy. Nikt nie spodziewał się, że po zaplanowanej operacji jamy brzusznej dojdzie do komplikacji i to na tyle poważnych, że księżna Kate musiała poddać się zapobiegawczej chemioterapii. W organizmie żony księcia Williama znaleziono bowiem komórki nowotworowe.

Czytaj też: Księżna Kate poinformowała, że ma raka i zaczęła chemioterapię. Poruszające nagranie

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Kalendarium choroby księżnej Kate. Kate Middleton ma nowotwór
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Meghan Markle wspiera Kate Middleton mimo podziału?

Gdy w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie działo się najlepiej, wielu zastanawiało się, czy trudna sytuacja przyczyni się do poprawy stosunków między zwaśnionymi członkami. Książę Harry nawet spotkał się z ojcem, gdy media obiegła informacja o chorobie nowotworowej. Spekulowano, że problemy przyczynią się do powrotu najmłodszego syna. Wszystko wskazuje jednak na to, że Meghan Markle i książę Harry świetnie czują się w Stanach Zjednoczonych i zapuszczają tam coraz dłuższe korzenie.

Żona młodszego syna Karola III jakiś czas temu założyła własną markę o nazwie American Riviera Orchard. Ta skupia się na wielu tematach, w tym na ogrodnictwie, kulinariach czy na szeroko pojętym stylu życia. Eksperci są prawie pewny, że to oznacza jedno — rodzina nie zamierza wracać na brytyjski dwór. Mimo to Meghan Markle zdaje się myśleć o tym, co dzieje się w Wielkiej Brytanii. Modowa redaktorka Amber Graafland twierdzi, że stroje, w których prezentuje się w ostatnim czasie publicznie żona księcia Harry'ego, mogą zawierać ukryte znaczenie. Kobieta w ostatnim czasie stawiała na biel i beże, które, zdaniem dziennikarki, są symbolem niewinności, czystości czy neutralności.

Oznacza także nowe początki, co może wskazywać na gotowość pozostawienia kontrowersji z ostatnich dni za sobą i kontynuowanie swojej nowo zdefiniowanej roli
- powiedziała.

Ukryte znaczenie ma mieć również kwiecista sukienka, którą Meghan Markle miała na sobie w kwietniu.

Wydaje się, że księżna wchodzi w ekscytujący, nowy rozdział w swoim życiu. Jest skłonna zostawić przeszłe wydarzenia za sobą i pisać nowy, świeży scenariusz. Kwiaty reprezentują rozkwit i spełnienie
- dodała w rozmowie z "Faboulous".

Książę Harry znowu przegrał z Wysokim Trybunałem

Odkąd książę Harry oraz jego żona Meghan Markle podjęli decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji wynikających z nadanych tytułów, walczą o możliwość uzyskania państwowej ochrony. Ta należy się członkom brytyjskiego dworu i jest finansowana przez podatników. Sęk w tym, że dotychczas obejmowała tych, którzy wypełniali zadania wymagające pojawiania się w publicznych miejscach. Nic dziwnego, w końcu spacerowanie wśród tłumu gapiów może nie być bezpieczne.

Dotychczas nie było sytuacji, w której członkowie brytyjskiej monarchii podjęli taką decyzję jak książę Harry. Mimo że wraz z rodziną opuścił Wielką Brytanię i zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, a ponadto na dworze zjawia się tylko przy okazji naprawdę wyjątkowych wydarzeń, zdaniem młodszego syna króla Karola III, jego bliscy wciąż potrzebują państwowej ochrony. Temat ten przewija się właściwe od samego początku i wzbudza spore kontrowersje. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło bowiem decyzję o tym, że książę Harry i jego rodzina nie otrzyma takowej ochrony nawet podczas wizyt w Wielkiej Brytanii.

Nie zgadza się z nią sam zainteresowany, który uważa, że dbanie o jego bezpieczeństwo leży w interesie państwa, nawet jeśli nie jest pełnoetatowy royalsem. Organy się z nim nie zgadzają, a mimo to książę Harry wciąż próbuje z nimi walczyć. Niedawno Wysoki Trybunał ponownie nie przychylił się do jego stanowiska. Podtrzymano decyzję wydaną wcześniej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Sprawa wydaje się jasna: ochrona się Sussexowi nie należy! Nie wiadomo, jakie kroki podejmą teraz przedstawiciele księcia Harry'ego. Choć ma możliwość zwrócenia się do Sądu Apelacyjnego, jak na razie się to nie stało.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości