Michał Wiśniewski o chrzcie dzieci. Co postanowił? "Nie polecam mojego postępowania"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski 16 maja powitał na świecie szóste dziecko. Z Polą Wiśniewską ma drugiego syna. Lider Ich Troje pozostał wierny nadawaniu oryginalnych imionom dla pociech. Noël Cloé dołączył do rodu Wiśniewskich. Czy dziecko zostanie ochrzczone? Piosenkarz opowiedział o swoim podejściu do sakramentów.

Michał Wiśniewski zdradził, że tylko Xavier i Fabienne zostali ochrzczeni, a później przyjęli komunię. Za to muzyk w wieku 14 lat zmienił wiarę i został protestantem. Co z pozostałymi dziećmi Michała Wiśniewskiego? Piosenkarz przekazał teraz coś zaskakującego.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Malwina Wędzikowska przeszła długą drogę w życiu. "Byłam w takim punkcie otchłani"
Malwina Wędzikowska przeszła długą drogę w życiu. "Byłam w takim punkcie otchłani"

Michał Wiśniewski o chrzcie dzieci

Na temat wiary i sakramentów jakiś czas temu wypowiedziała się córka Michała Wiśniewskiego i Anny Świątczak. Etiennette Wiśniewska nie została ochrzczona i nie ma o to do rodziców żalu. Jest wręcz wdzięczna za to, że dali jej wybór.

"Mam luz. Cieszę się, że mogę podjąć tę decyzję sama. Jeśli się kiedyś zdecyduję, to wiem, że rodzice będą też to wspierać. Teraz mogę powiedzieć, że to najlepsze co mogli zrobić wtedy" - wyznała Etiennette Wiśniewska Pomponikowi.

Etiennette Wiśniewska wychowała się z mamą w wierze protestanckiej. Michał Wiśniewski przyznał, że chrzest jest dla niego ważnym sakramentem, ale zwrócił uwagę na jedną rzecz.

"Oczywiście chrzest to bardzo ważne wydarzenie, ale ile lat miał pan Jezus jak się chrzcił. Zrobił to absolutnie świadomie, więc ja bym chciał, żeby moje dzieci również świadomie to zrobiły. Moje dzieci są wychowane w wierze chrześcijańskiej, a Xavier i Fabienne w katolickiej" - wyznał artysta w wywiadzie dla Plejady.

Piosenkarz postąpi podobnie w stosunku do swoich najmłodszych pociech, które ma z Polą Wiśniewską. Falco i Noël Cloé również będą mieli wybór w przyszłości, czy przystąpić do tego sakramentu. Na koniec lider Ich Troje stwierdził, że każdy powinien postępować, jak uważa i nie chce, aby ktoś sugerował się jego decyzją.

"Nie polecam mojego postępowania. Jeżeli taka jest tradycja w kościele katolickim, że chrzci się małe dzieci, to bardzo proszę" - podsumował.

Poniżej mały Falco Wiśniewski na spacerze z młodszym braciszkiem.

Falco Wiśniewski
Falco Wiśniewski opiekuje się młodszym bratem Falco Wiśniewski Źródło: Instagram @wisniewska_pola

Michał Wiśniewski stanął w obronie duchownych

Kilka lat temu Michał Wiśniewski znalazł zdjęcie z księdzem Arkadiuszem Nowakiem i podzielił się refleksją dotyczącą postrzegania przez społeczeństwo Kościoła. Muzyk był świadomy tego, że religia czy polityka dzielą ludzi, więc z zasady nie powinno się o tym dyskutować, ale podkreślił, że Kościół składa się z różnych ludzi.

"Znalazłem zdjęcia z i pomyślałem, że przy całym hejcie na Kościół zapominamy, że on składa się z ludzi, bardzo często tak wartościowych, jak on, którzy mimo poświęcenia Jezusowi znajdują czas dla zwykłych ludzi. Pokazują, że kościół katolicki ma też przyjazną twarz i potrafi zbliżać nie dzielić" - napisał Michał Wiśniewski na Instagramie.

Michał Wiśniewski wspominał bardzo intymną chwilę, gdy spowiadał się przed księdzem, czego jako protestant wcześniej nie praktykował.

"Nie zapomnę spowiedzi w Kirunie, której bardzo się bałem, bo jako protestant spowiadam się tylko przed Bogiem, ale ta rozmowa/spowiedź przyniosła mi ulgę" - dodał na Instagramie.

Co ciekawe Michał Wiśniewski, biorąc ślub z Dominiką Tajner, nie musiał walczyć o unieważnienie małżeństwa kościelnego z Mandaryną. Ślub z córką Apoloniusza Tajnera odbył się w kościele ewangelickim. Parze udzielił go pastor. Muzyk mówił wtedy, że uznaje Ewangelię, a nie dogmaty narzucone przez Kościół.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości