Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar w rocznicę śmierci. "Czas wybił już 44 lata temu"

Natalia Kukulska
Natalia Kukulska
Źródło: MWMEDIA
Natalia Kukulska rzadko wraca do przeszłości w mediach społecznościowych. 14 marca zrobiła jednak wyjątek, bowiem jest to rocznica tragicznej śmierci jej mamy Anny Jantar. Piosenkarka opublikowała zdjęcie zmarłej 44 lata temu mamy i dodała cytat z jej piosenki.

Natalia Kukulska jest znaną polską artystką. Swoją karierę na scenie muzycznej zaczynała już jako kilkuletnia dziewczynka, jednak za decyzją jej ojca, Jarosława Kukulskiego, przerwała to na rzecz nauki. Już jako dorosła kobieta zdecydowała, że chce tworzyć muzykę i do tej pory możemy słuchać jej nowych utworów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Natalia Kukulska o swojej pierwszej płycie live
Źródło: "Co Za Tydzień"

Natalia Kukulska wspomina zmarłą mamę

Piosenkarka jako dziecko przeżyła prawdziwą tragedię i to na oczach całej Polski, bowiem jej mama — znana artystka Anna Jantar — zginęła w katastrofie lotniczej, kiedy ta miała zaledwie cztery lata. Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 r. około godziny 11:15 w pobliżu lotniska Okęcie w katastrofie samolotu Ił-62 "Mikołaj Kopernik" lecącego z lotniska JFK z Nowego Jorku do Warszawy, przy podejściu do lądowania.

Natalia Kukulska w wielu wywiadach wspominała, że pamięta mamę, ale bardzo mało.

"Wtedy na lotnisku, tuż po katastrofie, w tym zamieszaniu, wśród płaczących ludzi nie rozumiałam, co się stało. Pamiętam, jak babcia wyrwała mi z rąk bukiet frezji i rzuciła je na ziemię. Pamiętam karetki pogotowia, które reanimowały rodziny, rozlewał się alkohol podawany na uspokojenie. Resztę znam z opowiadań" - mówiła Natalia Kukulska w 2007 r. w rozmowie z "Galą".

Od samego wystąpienia problemów do roztrzaskania się samolotu minęło zaledwie 26 sekund. Przyczyną katastrofy była awaria silnika samolotu i utrata możliwości sterowania. Nikt na pokładzie Ił-62 "Mikołaj Kopernik" nie przeżył.

Teraz w 44. rocznicę tej tragedii Natalia Kukulska zdecydowała się na osobisty wpis. Piosenkarka opublikowała zdjęcie mamy, cytując fragment jej piosenki "Tylko mnie poproś do tańca", do której słowa napisał Bogdan Olewicz.

"'Pożółknie zegara tarcza, zanim wybije mój czas'... I czas wybił już 44 lata temu, a tarcza nie żółknie..." - czytamy.

Anna Jantar — kariera

Anna Jantar była jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Piosenkarka koncertowała ze swoim repertuarem po całym świecie, a jej piosenki do tej pory są na listach przebojów. Do jej najbardziej znanych utworów należały m.in.: "Tyle słońca w całym mieście", "Nic nie może wiecznie trwać", "Radość najpiękniejszych lat", "Nie wierz mi, nie ufaj mi" czy "Wielka dama tańczy sama".

Prywatnie od 1970 r. piosenkarka była związana z Jarosławem Kukulskim, który pisał teksty piosenek dla swojej ukochanej. Para wzięła ślub cywilny 15 sierpnia 1970 r. w poznańskim ratuszu, a 11 kwietnia 1971 r. ślub kościelny w kościele PW. św. Anny w Poznaniu.

W 1972 r. małżeństwo przeprowadziło się do Warszawy, a już w 1976 r. na świecie pojawiła się ich córka Natalia, która dziś jest znaną artystką.

Po śmierci Anny Jantar lekarz medycyny sądowej przekazał matce artystki mały różaniec, który ściskała w dłoni podczas katastrofy. Okazało się, że piosenkarka miała przy sobie również ostatni list od męża, a jego treść dopiero po wielu latach została opublikowana w mediach.

"Kocham Cię całym sercem i możesz liczyć na mnie w każdej sytuacji, a czy Ty odczytasz moją spowiedź jako słabość, czy też jako miłość, której trzeba pomóc, to zależy tylko od Ciebie. Szczęście nasze, Anusiu, zależy tylko od nas samych. By jednak to było możliwe, musimy tego chcieć obydwoje. Całuję Cię mocno, Twój Jarek. PS. List taki do Ciebie jest jedynym i ostatnim. Gdybym musiał go pisać po raz wtóry, będziesz musiała chyba dokończyć go sama" - brzmi treść listu cytowana przez serwis "Viva!".

Jarosław Kukulski zmarł 13 września 2010 r. i został pochowany w jednym grobowcu z Anną Jantar.

Znamy treść listu Jarosława Kukulskiego do Anny Jantar
Znamy treść listu Jarosława Kukulskiego do Anny Jantar
Znamy treść listu Jarosława Kukulskiego do Anny Jantar
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości