Ojciec Meghan Markle chce się spotkać z wnukami. Grozi córce sądem

Ojciec Meghan Markle chce mieć kontakt z wnukami
Ojciec Meghan Markle chce mieć kontakt z wnukami
Źródło: Getty Images
Thomas Markle, ojciec Meghan Markle, w najnowszym wywiadzie zwrócił się do swojej córki z apelem o możliwość spotkania się z wnukami. W programie "Good Morning Britain" stwierdził też, że w Kalifornii, gdzie teraz przebywa Meghan Markle z rodziną, mógłby wnieść pozew do sądu w tej sprawie.

Relacje między Meghan Markle a jej ojcem były napięte jeszcze przed jej ślubem z księciem Harrym w maju 2018 roku. Kilka dni przed ceremonią ślubną Meghan Markle wydała oficjalne oświadczenie, informując, że jej ojciec nie pojawi się na uroczystości. Od tego czasu Thomas Markle wielokrotnie występował w mediach, krytykując zarówno brytyjską rodzinę królewską, jak i swoją własną córkę. Kiedy Meghan Markle próbowała załagodzić rodzinne konflikty, ojciec sprzedał prywatny list od córki tabloidom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Ojciec Meghan Markle chce mieć kontakt z wnukami

Thomas Markle pojawił się w programie "Good Morning Britain", gdzie wspomniał o planach dotyczących pozwu przeciwko córce, choć obecnie nie jest skłonny do podjęcia takiego kroku. Opowiedział o tym, że widział córkę po raz ostatni pięć lat temu. Meghan Markle odcięła go także od wnucząt: 4-letniego Archiego i 2-letniej Lilibet.

Ojciec Meghan Markle jest załamany sytuacją i uważa odsuwanie go od wnucząt za okrucieństwo. Podkreślił także, że nigdy nie popełnił żadnego przewinienia. Wspomniał też o pozwie.

"Jestem załamany. Odmawianie prawa do widywania wnucząt to okrucieństwo. W Kalifornii mógłbym wnieść pozew do sądu, aby się z nimi spotkać, ale nie chcę tego robić. Inna sprawa, że ​​nie zrobiłem nic złego. Nic nie wskazuje na to, że jestem złym człowiekiem" — stwierdził Thomas Markle w wywiadzie.

Thomas Markle o córce

W programie "Good Morning Britain" Thomas Markle podzielił się także uczuciami wobec córki, Meghan Markle, oraz opowiedział o tym, jak bardzo zmieniły się ich relacje w ciągu ostatnich lat.

Podczas rozmowy podkreślił, że jest kochającym ojcem i że jego córka doskonale wie, że zawsze ją kochał. Jednak nie ukrywa swojego zdziwienia i rozczarowania zmianą, jaką zauważył u Meghan Markle. Przypomniał, że żona księcia Harry'ego mieszkała z nim od szóstej klasy do liceum i nigdy nie dostrzegł takiego zachowania u niej. Jego słowa wyrażały szok z powodu radykalnej przemiany w jej osobowości i życiowych wartościach.

"Nie poznaję osoby, w którą się zmieniła. Jestem naprawdę zszokowany. To nie jest osoba, którą znałem jako moją córkę" — mówił Thomas Markle.

Mimo tych trudnych relacji Thomas Markle wyraził miłość do córki i wyznał, że zawsze będzie przy niej. Jednak zaapelował o możliwość spotkania się z wnukami, aby "zaznać trochę spokoju".

79-latek podkreślił też, że tak jak Meghan Markle straciła kontakt z nim, tak samo król Karol został pozbawiony kontaktu z synem i wnukami. Na pytanie, czy uważa księcia Harry'ego za winnego obecnej sytuacji, Thomas Markle odpowiedział, że jego zdaniem Meghan Markle ma większy wpływ na księcia niż on na nią.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości