Gwiazdy

Oprah Winfrey oceniła zachowanie brytyjskiej rodziny królewskiej

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Oprah Winfrey o zachowaniu brytyjskiej rodziny królewskiej

Książę William, Kate Middleton, książę Harry i Meghan Markle spotkali się z tłumem oddającym hołd królowej Elżbiecie przed Zamkiem w Windsorze. 10 września 2022 roku pierwszy raz od kilku miesięcy pojawili się publicznie w swoim towarzystwie. Znawcy mowy ciała na bieżąco komentowali zachowanie brytyjskiej rodziny królewskiej, doszukując się kolejnych oznak zakłopotania. Oprah Winfrey odniosła się do tej sytuacji i oceniła, czy wnukowie królowej Elżbiety II wraz z małżonkami mają szansę na zakopanie wojennego topora.

Według oceny opinii publicznej i znawców mowy ciała, podczas spotkania z poddanymi można było zauważyć wiele niepokojących gestów. Książę William i księżna Kate mieli unikać kontaktu fizycznego a nawet - wzrokowego. Meghan Markle miała zostać obrażona przez grupę kobiet oddających cześć zmarłej królowej. Gest księcia Harry’ego, czyli otworzenie drzwi samochodu przed małżonką, zostało postawione na piedestał i wychwalane przez media. 

Oprah Winfrey komentuje zachowanie brytyjskiej rodziny królewskiej 

8 września 2022 roku media obiegła szokująca wiadomość. Po 70. latach panowania zmarła królowa Elżbieta II. Widzowie przed telewizorami na całym świecie oglądali realizowanie kolejnych punktów operacji "London Bridge" opisującej postępowanie w przypadku śmierci monarchini. Z wielką uwagą przyglądano się także zwaśnionym wnukom jej Wysokości - książętom Williamowi i Harry’emu. 

Książę Harry i Meghan Markle zdecydowali, że chcą odciąć się od rodziny królewskiej i rozpocząć zwyczajne życie za oceanem. Ponadto udzielili wywiadu u Oprah Winfrey, w którym skrytykowali niektóre działania rodziny i wyjaśnili, że Pałac Buckingham skrywa jeszcze wiele tajemnic. Dziennikarka zdecydowała się na skomentowanie wspólnego wystąpienia braci z żonami, odwołując się do własnych przeżyć.

"Myślę, że w każdej rodzinie - mój ojciec zmarł niedawno i gdy nagle wszyscy członkowie rodziny spotykają się razem by dokonać rytuału chowania swojego zmarłego - jest tam szansa na pogodzenie się. Mam nadzieję, że w ich przypadku też się tak stanie" - powiedziała Oprah Winfrey w rozmowie z serwisem "Extra".

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey 

Meghan Markle i książę Harry w głośnym wywiadzie udzielonym dla Oprah Winfrey wyznali, że dopóki byli członkami brytyjskiej rodziny królewskiej czuli odrzucenie, doświadczyli rasizmu oraz obojętności na stany depresyjne i myśli samobójcze. Książę Harry wyjaśnił, że ma pretensje do swojego ojca, następcy tronu po królowej Elżbiecie II, który z dnia na dzień przestał odbierać od niego telefony. 

"Odbyłem trzy rozmowy z babcią (królową – przyp. red.) i dwie rozmowy z ojcem, zanim przestał odbierać telefony, a potem zapytał, czy mogę wszystkie moje plany wysłać im na piśmie. (...) W tym momencie wziąłem sprawy w swoje ręce, musiałem to zrobić dla mojej rodziny. Nie jest to dla nikogo zaskoczeniem. To naprawdę smutne, że doszło do tego punktu, ale musiałem zrobić coś dla mojego własnego zdrowia psychicznego, mojej żony i Archiego" - powiedział w wywiadzie książę Harry.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości