Książę William wrócił do pracy. Podczas wystąpienia wspomniał o księżnej Kate

Książę William i księżna Kate
Książę William i księżna Kate
Źródło: Getty Images Europe
Książę William w ostatnim czasie opuścił kilka ważnych spotkań ze względu na "sprawy osobiste". Wiele osób powiązało jego zachowanie ze stanem zdrowia księżnej Kate, która niedawno przeszła operację. Następca tronu wrócił już jednak do pełnienia obowiązków i podczas niedawnej przemowy wspomniał o swojej żonie.

Księżna Kate dochodzi do siebie po tym, jak poddała się operacji jamy brzusznej. Żona księcia Williama nie pokazuje się publicznie aż od grudnia 2023 roku, co mocno niepokoi poddanych. Pałac Kensington wyjaśnił, że przyszła królowa wróci do pełnienia publicznych obowiązków dopiero w okolicach Wielkanocy. Rzecznicy książęcej pary zapewnili przy tym, że stan zdrowia księżnej Kate wciąż się poprawia. Ostatnie zachowanie księcia Williama sugerowało jednak coś zupełnie innego.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karolina Pisarek o chorobie i wsparciu, jakie dostała od męża. "Życie się przewartościowuje"

Książę William podczas przemówienia wspomniał o księżnej Kate

Książę William w ostatnim czasie zachowywał się "dość dziwnie", jak to określili królewscy eksperci. Następca tronu opuścił bowiem kilka ważnych spotkań i co więcej, nie pojawił się także na rocznicowej mszy w intencji zmarłego przed rokiem Konstantyna II. Ostatni król Grecji był ojcem chrzestnym księcia Williama i miał z nim bardzo bliską relację. Syn króla Wielkiej Brytanii miał podczas nabożeństwa wygłosić przemówienie, jednak w ostatniej chwili odwołał swój udział w uroczystości. Wyznał, że jego decyzja jest spowodowana "sprawami osobistymi".

To podsyciło spekulacje na temat stanu zdrowia księżnej Kate. Pałac Kensington zapewnił w oświadczeniu, że żona następcy tronu czuje się dobrze i dochodzi do siebie w domowym zaciszu. Książę William wrócił do pracy w czwartek 29 lutego. Spotkał się wówczas z mniejszością żydowską w Londynie w tamtejszej synagodze. Zabrał głos w sprawie nasilających się w ostatnich miesiącach nastrojów antysemickich. Przy okazji wspomniał także o swojej żone.

"Nie ma miejsca na brak tolerancji w naszym społeczeństwie. Mówiłem to wcześniej i powtórzę to raz jeszcze. Chcecie, abyście wiedzieli, że powinniście głośno mówić o swoich doświadczeniach. Zarówno Catherine jak i ja jesteśmy bardzo zaniepokojeni wzrostem antysemickich tendencji, o których wspomnieliście dzisiejszego poranka. Jest mi bardzo przykro, że musieliście tego doświadczyć" - mówił książę William.

Księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej

Księżna Kate zawsze uchodziła za okaz zdrowia: była bardzo aktywna fizycznie, restrykcyjnie przestrzegała także diety i mogła pochwalić się nienaganną sylwetką. Nigdy też nie skarżyła się na żadne dolegliwości. Informacja o tym, że trafiła do szpitala, pojawiła się w połowie stycznia 2024 roku i mocno zaniepokoiła poddanych.

Pałac Kensington wyjaśnił, że przyszła królowa przeszła "planowaną operację jamy brzusznej". Nic jednak więcej nie ujawniono. To sprawiało, że w sieci pojawiało się wiele teorii na temat tego, co naprawdę może dolegać Kate Middleton. Początkowo pisano, że żona księcia Williama najprawdopodobniej poddała się zabiegowi usunięcia macicy. Potem wiele osób zaczęło podejrzewać, że księżna Kate może być w kolejnej ciąży. Ukochana następcy tronu nie pokazuje się publicznie bowiem aż od grudnia 2023 roku. Królewscy eksperci zauważyli słusznie, że w przeszłości, za każdym razem, gdy spodziewała się dziecka, również znikała na wiele tygodni z przestrzeni publicznej.

O stanie zdrowia księżnej Kate obecnie niewiele wiadomo. Przez prawie miesiąc dochodziła do siebie z dala od rodziny i była pod stałą opieką lekarzy. Niedawno księżna wróciła na teren rodzinnej posiadłości, gdzie zaopiekował się nią książę William. To właśnie też on przejął jej królewskie obowiązki. Najbardziej z powrotu mamy do domu ucieszyła się mała księżniczka Charlotte, która przygotowała dla niej niespodziankę w postaci wieczoru SPA.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości