Piotr Adamczyk rywalizuje z Marcinem Dorocińskim? Tylko u nas odniósł się do plotek

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Reporter:
Anna Pawelczyk-Bardyga
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Piotr Adamczyk o przyjaźni z Tomaszem Karolakiem i karierze zagranicznej polskich aktorów

Piotr Adamczyk w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą dla cozatydzien.tvn.pl opowiedział, czy przyjaźń w show-biznesie jest możliwa. Wspomniał o niezwykłej relacji z Tomaszem Karolakiem, z którym zna się od lat, a także szczerze powiedział, czy rywalizuje z Marcinem Dorocińskim. Aktor przyznał, że trzyma kciuki za zagraniczną karierę polskich aktorów, ale też czasami im zazdrości.

Piotr Adamczyk odnosi sukcesy na polskim i zagranicznym rynku. Aktor wystąpił w produkcji Marvela o tytule "Hawkeye". Ma na koncie jeszcze kilka amerykańskich produkcji. Coraz więcej polskich nazwisk przebija się na świecie. Marcin Dorociński zagrał z Tomem Cruise’em, a Joanna Kulig u boku Anne Hathaway.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Piotr Adamczyk o przyjaźni w show-biznesie. Wspomina o relacji z Tomaszem Karolakiem i Marcinem Dorocińskim
Piotr Adamczyk o przyjaźni w show-biznesie. Wspomina o relacji z Tomaszem Karolakiem i Marcinem Dorocińskim Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Piotr Adamczyk o karierze zagranicznej polskich aktorów

Piotr Adamczyk w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą przyznał, że szczerze kibicuje kolegom i koleżankom po fachu i wierzy, że mają szansę zaistnieć w produkcjach realizowanych na całym świecie.

- Myślę, że chętnie widziałbym wszystkich kolegów. Bardzo się cieszę z tych sukcesów, o których czytam, Marcina Dorocińskiego, Joasi Kulig czy wielu innych aktorów i aktorek. Trochę się ten świat aktorski, świat filmowy otworzył na inne języki, inne narody. To, co się wydaje nam czasami naszą ułomnością, że mamy jakiś akcent w języku, to tak naprawdę jest naszą zaletą — twierdzi aktor.

Piotr Adamczyk dodał, że Polacy mają takie same szanse zaistnieć za granicą, jak artyści innych narodowości. Są jednak pewne czynniki, które hamują rozwój naszych aktorów, np. finanse.

- Jestem przekonany, że jeżeli chodzi o możliwości, wachlarz, doświadczenie, to nie mamy się absolutnie czego wstydzić. Nie tylko aktorzy, ale także filmowcy. Jakbyśmy mieli więcej pieniędzy i większe budżety i więcej czasu, to byśmy robili takie same kino, jak robią Amerykanie — odparł Piotr Adamczyk.

Piotr Adamczyk o rywalizacji z Marcinem Dorocińskim

W mediach pojawiały się głosy, że Piotr Adamczyk rywalizuje z Marcinem Dorocińskim. Ile w tej plotce jest prawdy? Aktor w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą odparł, że są to rzeczy wyssane z palca. Zapewnił, że cieszy się z sukcesów kolegi z branży.

- Nawet nie chcę się tego komentować. Od samego początku się cieszę z kariery Marcina. I myślę, że on moje przygody zagraniczne także wspiera i życzliwą myślą polewa - zakończył.

Anna Pawelczyk-Bardyga wspominała w rozmowie z Piotrem Adamczykiem o tym, że jakiś czas temu Tomasz Karolak bardzo ciepło się o nim wypowiadał. Dziennikarka zapytała więc aktora, czy uważa, że przyjaźń w show-biznesie jest możliwa.

- Istnieje. Tak jak się ludzie przyjaźnią w pracy, gdzieś w biurze, bo akurat los ich zetknął. Mnie z Tomkiem los zetknął bardzo wcześnie, jeszcze jako studenci. Pamiętam, jak byłem w Krakowie na jakiejś wymianie szkół, Tomek był taką osobą, z którą się od razu człowiek się zaprzyjaźnia. Można potem tego żałować przez jakiś czas, bo jest to osobowość wyjątkowa. Ta nasza przyjaźń trwa od dawna — zdradził.

Gwiazdor dodał, że przyjaźnie w tym zawodzie są naturalne. Przyznał jednak, że naturalna jest również zazdrość, ale w jego przypadku jest ona pozytywna.

- Ja zawsze cieszę się z sukcesów kolegów. Nie mam w sobie jakiejś zazdrości. Czasem zazdroszczę, bo też bym chciał dostać taką rolę. Ale to jest pozytywna zazdrość. Zawsze wspieram wszystkich, którym się udaje i pocieszam tych, którym się nie udaje. Za Tomka nieustannie trzymam kciuki — podkreślił w rozmowie dla cozatydzien.tvn.pl.

Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak w 2010 roku
Piotr Adamczyk przyjaźni się z Tomaszem Karolakiem Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak w 2010 roku Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości