Prawdziwe imiona i nazwiska gwiazd. Niektóre Cię zadziwią

Violetta Villas, Wojciech Modest Amaro, Dorota Chotecka - jak się naprawdę nazywają?
Violetta Villas, Wojciech Modest Amaro, Dorota Chotecka - jak się naprawdę nazywają?
Źródło: MWMEDIA
Niektóre gwiazdy poznaliśmy pod całkiem innymi imionami i nazwiskami, niż otrzymali pierwotnie od rodziców. Wiele z nich zdecydowało się nawet na korektę w oficjalnych dokumentach. Poznaj prawdziwe imiona i nazwiska gwiazd i powody ich zmiany!

Wiele gwiazd polskiego show-biznesu - muzyków, aktorów i innych artystów - stwierdziło, że ich oryginalne imię czy nazwisko nadaje się do zmiany. Jakie mieli ku temu powody? Czy wyszło im to na dobre? Sprawdźcie sami!

Violetta Villas - jak się naprawdę nazywała?

Violetta Villas
Violetta Villas
Źródło: MWMEDIA

Violetta Villas przyszła na świat jako Czesława Cieślak. Nazwisko zmieniła za radą Władysława Szpilmana. Powstał on w wyniku połączenia pierwszych liter imienia Violetta oraz członu las, a także dodaniu drugiej litery l. Artystka wyjaśniała, że wybrała taki pseudonim artystyczny, gdyż mieszkała blisko lasu.

Wojciech Modest Amaro - jak się naprawdę nazywał?

Wojciech Modest Amaro z żoną
Wojciech Modest Amaro z żoną
Źródło: MWMEDIA

Wojciech Modest Amaro urodził się jako Wojciech Basiura. Po ślubie przyjął nazwisko żony. Nowe nazwisko niewątpliwie dodało restauratorowi klasy. Stało się także sygnaturą jego lokalu Atelier Amaro.

Dorota Chotecka - jak się naprawdę nazywała?

Dorota Chotecka
Dorota Chotecka
Źródło: MWMEDIA

Gdy Dorota Chotecka rozpoczynała swoją karierę, nazywała się Dorota Kapusta. Popularna aktorka jest żoną Radosława Pazury, dlatego obecnie posługuje się także nazwiskiem Chotecka-Pazura.

Patryk Vega - jak się naprawdę nazywał?

Patryk Vega - jak się naprawdę nazywa?
Patryk Vega - jak się naprawdę nazywa?
Źródło: MWMEDIA

Prawdziwe nazwisko Patryka Vegi to Patryk Krzemieniecki. Mężczyzna zmienił nazwisko przez trudne dzieciństwo, które ma związek z nieobecnością ojca. Twórca przyznał też w jednym z wywiadów, że kiedy dostanie Oscara, nazwisko Vega będzie dobrze brzmiało po angielsku 

Martyna Wojciechowska - jak się naprawdę nazywała?

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska
Źródło: MWMEDIA

Podróżniczka nazywała się pierwotnie Marta Wojciechowska. Nie posługiwała się jednak tym imieniem, a w grudniu 2018 roku postanowiła tę sprawę raz na zawsze uregulować urzędowo. Opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie paszportu, w którym widnieje jako Martyna. Tłumaczyła, że wybrała imię Martyna, bo bardziej do nie pasuje, gdyż  pochodzi od Marsa, boga wojny i oznacza wojowniczkę. Imię Marta za to symbolizuję opiekunkę ogniska domowego. Trudno się nie zgodzić, że była to dobra zmiana.

Karolina Korwin-Piotrowska - jak się naprawdę nazywała?

Karolina Korwin-Piotrowska 
Karolina Korwin-Piotrowska 
Źródło: MWMEDIA

Dziennikarka naprawdę nazywała się Karolina Sommer. Ujawniła to w jednym z wywiadów, w którym opowiadała o swoim ojcu. Karolina Korwin-Piotrowska jest cioteczną prawnuczką Marii Korwin-Piotrowskiej, czyli znanej pisarki Gabrieli Zapolskiej.

Jerzy Połomski - jak się naprawdę nazywał?

Jerzy Połomski
Jerzy Połomski
Źródło: MWMEDIA

Jerzy Połomski urodził się jako Jerzy Pająk. Decyzję o zmianie nazwiska podjął pod wpływem wykładowcy Ludwika Sempolińskiego, który uczył go na Wydziale Aktorskim PWST w Warszawie. Doradził mu zmianę nazwiska na brzmiące bardziej scenicznie. Jako Połomskiego podpisał go na jednym z plakatów kolega.

Borys Szyc - jak się naprawdę nazywał?

Borys Szyc
Borys Szyc
Źródło: MWMEDIA

Znany aktor urodził się jako Borys Michalak. Zdecydował się na zmianę w dowodzie. Żartował, że Borys Szyc łatwiej jest zapamiętać. Podobno powodem zmiany danych osobowych miał być także konflikt aktora z ojcem.

Martyna Wojciechowska w rozmowie z Olivierem Janiakiem opowiedziała o szczegółach projektu, do którego zaprosiła kobiety z różnych stron świata. Zdjęcia podczas sesji wykonała Marta Wojtal.

Viola Arlak - jak się naprawdę nazywała?

Viola Arlak
Viola Arlak
Źródło: MWMEDIA

Prawdziwe nazwisko aktorki brzmiało Violetta Zmarlak. Gwiazda postanowiła pozbyć się dwóch pierwszych liter. Jako Violetta Arlak zadebiutowała w głośnym filmie "Nic" Doroty Kędzierzawskiej.

Iza Miko - jak się naprawdę nazywała?

Iza Miko
Iza Miko
Źródło: MWMEDIA

Iza Miko nazwała się naprawdę Izabela Mikołajczak. Skąd taka zmiana? Jak tłumaczyła, pewnego dnia agencja fotograficzna stwierdziła, że jej nazwisko nie mieści się nawet przy podpisach pod zdjęciami. Dlatego skróciła je ze względów zawodowych.

Olivier Janiak - jak się naprawdę nazywał?

Olivier Janiak
Olivier Janiak
Źródło: MWMEDIA

Olivier Janiak tak naprawdę nazywał się Piotr Janiak. Prowadzący "Co Za Tydzień" w jednym z wywiadów powiedział, że nowe imię nadała mu w czasie studiów we Wrocławiu koleżanka. Pracował on wówczas z jednym z pubów i dzięki temu wyróżniał się spośród innych barmanów, którzy mieli na imię Piotr.

Roman Polański- jak się naprawdę nazywał?

Roman Polański- jak się naprawdę nazywa?
Roman Polański- jak się naprawdę nazywa?
Źródło: MWMEDIA

Zanany reżyser urodził się jako Raymond Thierry Liebling, gdyż pochodzi z żydowskiej rodziny. W okresie II wojny światowej trafił z rodziną do getta. Czasem z niego wychodził i ukrywał się wtedy u rodziny Wilków, dlatego przez pewien czas posługiwał się ich nazwiskiem. Po zakończeniu wojny formalnie zmienił nazwisko na Polański.

Konkurs urodzinowy na 25-lecie TVN

Gosia Andrzejewicz - jak się naprawdę nazywała?

Gosia Andrzejewicz - jak się naprawdę nazywa?
Gosia Andrzejewicz - jak się naprawdę nazywa?
Źródło: MWMEDIA

Piosenkarka urodziła się jako Małgorzata Andrzejczuk. Jak przyznała Gosia Andrzejewicz, jej tata zaczął szukać swoich korzeni i zorientował się, że nikt do trzeciego, czwartego pokolenia, nie nazywa się Andrzejczuk, tylko wszyscy są Andrzejewicz. Pradziadek wokalistki, wchodząc do wojska carskiego, miał nazwisko Andrzejewicz, ale zmienili mu w dokumentach na Andrzejczuk. Rodzina postanowiła wrócić do swojego pierwotnego nazwiska.

Jacek Stachursky - jak się naprawdę nazywał?

Jacek Stachursky
Jacek Stachursky
Źródło: MWMEDIA

Popularny Jacek Stachursky naprawdę nazywał się Jacek Łaszczok. Piosenkarz zdecydował się na zmianę w dokumentach i dodał do nazwiska swój pseudonim. Dziś figuruje w nich jako Jacek Łaszczok-Stachursky.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości