Rafał Królikowski wspomina śmierć Pawła Królikowskiego. "Nie zawsze dawał sobie pomóc"

Paweł i Rafał Królikowscy
Paweł i Rafał Królikowscy
Źródło: MWMEDIA
Od śmierci Pawła Królikowskiego minęły już cztery lata. Z okazji rocznicy Rafał Królikowski opowiedział o relacji ze starszym bratem. Wyznał, że zawsze byli ze sobą blisko i cała rodzina miała nadzieję, że odzyska zdrowie. "Tego, co się stało, na pewno się nie spodziewał. Nikt się nie spodziewał. Gruchnęła na nas ta informacja, trochę jak bomba. Mieliśmy nadzieję, że wykaraska się z tego" - mówił.

Paweł Królikowski był jednym z najsłynniejszych polskich aktorów. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Rozwijał się nie tylko zawodowo, ale także prywatnie: był w szczęśliwym małżeństwie z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską i doczekał się sześciorga dzieci - w tym jednego nieślubnego syna. W 2015 roku Paweł Królikowski przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Cztery lata później po raz kolejny trafił na stół operacyjny. Tym razem z powodu wykrytego guza mózgu. Aktor zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Rafał Królikowski wspomina brata w 4. rocznicę jego śmierci

Paweł Królikowski miał młodszego brata, który również został aktorem. Z okazji 4. rocznicy śmierci słynnego artysty Rafał Królikowski podczas wywiadu w telewizji śniadaniowej wspominał zmarłego 58-latka.

"Kilka lat chorował. Kilka lat przed jego śmiercią dowiedziałem się, że wylądował w szpitalu i czeka go operacja, potem stanął na nogach. Nie zawsze dawał sobie pomóc. Było trudno mu pomóc. Był zbyt inteligentny, zbyt uparty, ambitny" - mówił podczas rozmowy z Mateuszem Szymkowiakiem

Rafał Królikowski podkreślił, że cała rodzina wierzyła w to, że Paweł Królikowski po latach odzyska zdrowie. Wiadomość o jego śmierci była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem.

Tego, co się stało, na pewno się nie spodziewał. Nikt się nie spodziewał. Gruchnęła na nas ta informacja, trochę jak bomba. Mieliśmy nadzieję, że wykaraska się z tego 
- powiedział.

Młodszy brat Pawła Królikowskiego nie ukrywał, że bardzo za nim tęskni i do tej pory nie usunął numeru aktora ze swojego telefonu.

"Brakuje mi kumpla, brata, do którego mogę zadzwonić, zapytać się. Myślę, że był osobą scalającą naszą rodzinę. Parł do przodu, chciał brać odpowiedzialność za rodzinę, chciał fajnie żyć i być może to była cena za to życie" - dodał.

Rafał Królikowski o relacjach z Pawłem Królikowskim

Rafał Królikowski przy okazji zdradził, że Paweł Królikowski od najmłodszych lat marzył o tym, by zostać artystą.

To był fajny facet. Olbrzymia osobowość. Osobowość twórcza. Zawsze marzył, będąc młodym chłopakiem, żeby być "artychą". I był takim "artychą"
- powiedział.

Rafał Królikowski opowiedział także o relacjach z bratem. Wyznał, że Paweł Królikowski zawsze był dla niego wzorem do naśladowania. Od najmłodszych lat byli ze sobą bardzo blisko.

"Na początku, z tego co pamiętam i z opowieści rodziców, [relacja — przyp. red.] była bardzo czuła. Kiedy mama zostawiła mnie pod opieką sąsiadki, a Paweł usłyszał mój płacz na klatce, zaczął walić w drzwi do sąsiadki i krzyczeć na całą klatkę schodową 'to jest moje dziecko, urodźcie sobie sami, oddajcie mojego braciszka'. Potem na obozach harcerskich opiekował się mną, ale kiedy zaczął dojrzewać i zaczął mieć swoje tajemnice, a ja byłem maluchem, byłem ciekawy co robi 15-letni chłopak z dziewczynami w pokoju albo w piwnicy" - wspominał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości