Rodzice księżnej Kate toną w długach. Córka nie może im pomóc

Księżna Kate z mamą, Carol Middleton
Księżna Kate z mamą, Carol Middleton
Źródło: Getty Images Europe
Księżna Kate martwi się o rodziców. Carol i Michael Middletonowie mają poważne kłopoty finansowe, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Ich dług wynosi w przeliczeniu już niemal 13 milionów złotych. Córka nie może zrobić nic, by im pomóc.

Brytyjska rodzina królewska teoretycznie stroni od skandali, które mogłyby zaburzyć wizerunek pałacu. Praktycznie jest jednak tak, że od pewnego czasu kontrowersje dotyczące życia royalsów pojawiają się jedna za drugą. Najgorsze, że żadna z nich nie umyka czujnym oczom dziennikarzy. "Megxit" i oskarżenia ze strony Sussexów czy rzekomy romans księcia Williama z przyjaciółką rodziny, Rose Hanbury, to tylko szczyt góry lodowej. Teraz dołączyły do nich problemy finansowe rodziny księżnej Kate.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Strefa Felix Crispers zachwyciła plażowiczów. Magdalena Karwacka i Igor Łubkowski dołączyli do eventu marki
Malownicze plaże, czysta woda, wspaniała atmosfera i moc atrakcji. Właśnie tak wyglądała kolejna odsłona Projektu Plaża, który tym razem zawitał do Olsztyna. Kamery towarzyszyły Magdalenie Karwackiej i Igorowi Łubkowskiemu w aktywnym spędzaniu czasu w malowniczych okolicznościach przyrody

Długi rodziców Kate Middleton

Kate Middleton zapewne martwi się losem rodziców i to niebezpodstawnie. Carole i Michael Middleton przeżywają ostatnio bardzo trudny czas. Wszystko ze względu na fatalne w skutkach decyzje biznesowe, przez które ich budżet jest mocno na minusie. W młodości małżeństwo państwo Middleton słynęli z wyjątkowej jakości organizacji przyjęć tematycznych. 36 lat temu pasję zamienili w biznes i tak powstała firma Party Pieces, której działalność opiera się na produkcji i sprzedaży gadżetów imprezowych.

Daily Mail doszedł do informacji, że firma jest winna państwu 612 685 funtów, czyli trochę ponad 3,2 mliliona złotych. W sumie długi przedsiębiorstwa wynoszą ponad 13 milionów złotych. W takiej sytuacji postawiła firmę przede wszystkim pandemia koronawirusa i zaciągnięte przez nią kredyty. Chodzą jednak plotki, że Middletonowie całe życie byli dość rozrzutni i nie kalkulowali związanych z takim trybem życia konsekwencji.

Rodzina Kate Middleton

Kryzys przeżywa też James Middleton. Jakiś czas temu brat księżnej otworzył firmę produkującą karmę dla zwierząt. To już piąty biznes, z którego mężczyzna próbuje się utrzymać. Żaden z nich nie przyniósł mu większych korzyści i zdaje się, że tak jest i tym razem. Jak donosi "Evening Standards" aktywa firmy James & Ella to zaledwie 92 510 funtów (co w przeliczeniu daje 481 tys. zł).

Przyjaciel Jamesa Middletona zapytany o zdolności biznesowe brata księżnej tłumaczył, że ten zmaga się z zaburzeniami koncentracji, co mocno odbija się na jego działalności biznesowej.

"James ma wiele świetnych pomysłów, ale jest mniej pragmatyczny, jeśli chodzi o ich realizację" - czytamy w artykule "Daily Mail".

Jednym z wyjątków w rodzinie, oprócz samej księżnej, jest Pippa Middleton. Siostra księżnej nie musi martwić się finansami. Przede wszystkim jest żoną byłego profesjonalnego kierowcy wyścigowego, Jamesa Matthewsa, który posiada majątek szacowany na ponad 2 miliardy funtów. Na tym jednak nie poprzestała. Pippa otworzyła też w rodzinnym gospodarstwie zoo, prowadzi uroczą kawiarnię i oferuje kilka miejsc do wynajęcia. Dodatkowo zarządza też autorskim sklepem, projektując ekologiczne torby i zabawki.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości