Shane MacGowan walczy o życie. Żona gwiazdora błaga o modlitwy

Shane MacGowan
Shane MacGowan
Źródło: Getty Images
Gwiazda zespołu Pogues, Shane MacGowan, zmaga się z wirusowym zapaleniem mózgu. Choroba sprawiła, że jest w bardzo ciężkim stanie. Jego żona, Victoria Mary Clarke, nieustannie dzieli się z fanami najnowszymi informacjami na temat zdrowia artysty.

W grudniu ubiegłego roku Shane MacGowan został zdiagnozowany na rzadką i potencjalnie zagrażającą życiu chorobę, która doprowadziła do obrzęku mózgu. Od tego czasu wielokrotnie trafiał do szpitala.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Przełomowy moment Marianny Gierszewskiej. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Shane MacGowan walczy o życie

Ostatnie zdjęcie Shane'a MacGowana w szpitalnym ubraniu i z aparatem oddechowym, opublikowane przez Victorię Clarke, wywołało lawinę wsparcia i modlitw ze strony fanów. Podziękowała również kolegom z zespołu Pogues, Spiderowi Stacy i Terry'emu Woodsowi, za odwiedzenie jej męża w szpitalu. Poprosiła też o "miłość i modlitwy".

65-latek pozostaje pod opieką szpitalną od czerwca tego roku, a jego żona regularnie informuje fanów o jego stanie zdrowia. Para jest ze sobą od dziesięciolecia, pobrali się w 2018 roku. Victoria Clarke jest nie tylko żoną Shane'a MacGowana, ale także lojalną towarzyszką życia i wsparciem dla niego.

W ubiegłym miesiącu podzieliła się radością z poprawy stanu zdrowia ukochanego, wyrażając nadzieję na to, że artysta niedługo opuści szpital. Jej wpisy na mediach społecznościowych pełne są wdzięczności dla personelu medycznego oraz wszystkich, którzy okazują wsparcie w tej trudnej chwili.

Mimo przeciwności losu, para jest zdeterminowana, aby wrócić do normalności. Shane MacGowan, który porusza się na wózku inwalidzkim od 2015 roku, wcześniej pokonał uzależnienie od narkotyków i alkoholu, co stanowiło kolejny trudny etap w jego życiu.

Cała społeczność artystyczna i fani na całym świecie trzymają kciuki za powrót Shane'a MacGowana do zdrowia, składając mu jednocześnie serdeczne życzenia i wsparcie w tej trudnej walce.

Shane MacGowan - kariera

Shane Patrick Lysaght MacGowan urodził się 25 grudnia 1957 roku w Anglii, w hrabstwie Kent, w irlandzkiej rodzinie. Zyskał światową sławę jako główny wokalista i autor tekstów celtyckiego zespołu punkowego The Pogues. Jednak jego kariera obejmuje również udział w innych projektach muzycznych, takich jak Nipple Erectors i Shane MacGowan and the Popes, a także solowe przedsięwzięcia. Współpracował z takimi artystami jak Kirsty MacColl, Joe Strummer, Nick Cave, Steve Earle, Johnny Depp, Sinéad O'Connor czy Ronnie Drew.

Shane MacGowan urodził się w rodzinie irlandzkich imigrantów – jego ojciec pochodził z Dublina, a matka z Tipperary. Jego matka, Therese, miała wielorakie talenty, pracując jako maszynistka, piosenkarka, tradycyjna tancerka irlandzka i modelka. Ojciec, Maurice, pochodził z klasy średniej i pracował w biurach domu towarowego C&A.

Pierwsze kroki Shane'a MacGowana na scenie muzycznej zauważono podczas koncertu zespołu The Clash w 1976 roku. Później dołączył do zespołu punkowego The Nipple Erectors (później znanych jako "The Nips"), gdzie współpracował z Shanne Bradley.

Prawdziwą sławę przyniosło mu jednak założenie The Pogues w 1982 roku. Współtworzył z nimi niezapomniany utwór "Fairytale of New York", który wykonał z Kirsty MacColl. Jego teksty często czerpały inspirację z irlandzkiego dziedzictwa, historii i doświadczeń irlandzkiej diaspory.

W 1991 roku, po kontrowersyjnym zwolnieniu z The Pogues, MacGowan utworzył nowy zespół, Shane MacGowan and The Popes, nagrywając z nimi albumy i intensywnie koncertując.

Po kilku latach przerwy, wrócił do The Pogues w 2001 roku, organizując udane trasy koncertowe i wznowienie "Fairytale of New York". Jego życie i kariera są tematem wielu książek i obrazów, ukazujących zarówno artystyczną twórczość, jak i osobiste zmagania. Ostatnio, w 2020 roku, Shane MacGowan powrócił do studia, aby nagrać nowe utwory z irlandzkim zespołem Cronin.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości