Słynny dom Freddiego Mercury'ego wystawiony na sprzedaż. Fani nie kryją rozczarowania

Freddie Mercury
Freddie Mercury
Źródło: Getty Images
Fani Freddiego Mercury'ego rozsierdzeni! Mary Austin, ekspartnerka i wieloletnia przyjaciółka artysty wystawiła jego ukochany dom na sprzedaż. Posiadłość Garden Lodge zlokalizowana w Kensington w Londynie od wielu lat jest miejscem licznych pielgrzymek fanów, którzy chcą oddać hołd wokaliście. Kwota, za którą wystawiono dom, robi wrażenie! Czy znajdzie się kupiec? Niedawno na aukcję trafiła większość przedmiotów pochodzących z willi...

Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. Wizjoner o potężnym głosie, który nie bał się wytyczać własnej muzycznej ścieżki. Śmierć Freddiego Mercury'ego wstrząsnęła branżą, pozostawiając w żałobie miliony fanów na całym świecie. Wokalista Queen zmarł 24 listopada 1991 roku w Londynie. Dopiero dzień przed śmiercią poinformował świat o tym, że choruje na AIDS. Freddie Mercury odszedł w swoim ukochanym domu Garden Lodge w Londynie, przegrywając walkę z grzybicznym zapaleniem płuc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"W duszy mi gra". Magda Femme o kulisach odejścia z Ich Troje, solowej karierze i pracy z partnerem
#W DUSZY MI GRA... Magda Femme przygodę z muzyką rozpoczynała w zespole Ich Troje. To jej wokal pokochali pierwsi fani grupy, którzy z lubością wsłuchiwali się w piosenkę "Prawo". Od tamtego momentu minęło przeszło 27 lat. W tym czasie Magda Femme rozwinęła karierę solową, ugruntowując swoją pozycję w rodzimym przemyśle muzycznym. W rozmowie z Dominiką Kowalewską wraca pamięcią do początków i zdradza, jakie ma plany na najbliższą przyszłość.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Czy prochy Freddiego Mercury'ego spoczęły w Garden Lodge?

Ceremonia pogrzebowa odbyła się trzy dni później i wzięła w nim udział zaledwie garstka najbliższych osób. Ciało Freddiego Mercury'ego skremowano i do tej pory nie wiadomo, gdzie spoczęła urna z prochami artysty. Jedna z legend głosi, że szczątki artysty wysypano do Jeziora Genewskiego; inna, że złożono je pod fałszywym nazwiskiem na jednym z cmentarzy w Anglii.

Jednak wielu fanów wierzy w całkiem odmienną wersję. Jim Hutton, ostatni partner artysty, w książce "Freddie Mercury" i ja stwierdził bowiem, że urna prawdopodobnie została zakopana pod jedną z wiśni na terenie ukochanej posiadłości artysty. Miało to być życzeniem wokalisty Queen, które przekazał na kilka miesięcy przed śmiercią. Nie wiadomo jednak, czy to prawda, bowiem zna ją jedynie... Mary Austin. Mimo to Garden Lodge stało się ważnym miejscem dla fanów muzyka. Niedługo po jego śmierci mur otaczający posiadłość pokryty został setkami napisów, a chodnik przed nią stał się morzem pełnym kwiatów. Fani wciąż tłumnie odwiedzają Garden Lodge, a wielu z nich miało nadzieję, że w domu powstanie muzeum poświęcone twórczości i życiu jego właściciela.

Co stało się z domem po śmierci Freddiego Mercury'ego? Trafił w ręce jego ekspartnerki i wieloletniej przyjaciółki Mary Austin, podobnie jak znaczna część majątku, a także przyszłych dochodów. Kobieta zamieszkała w londyńskim Garden Lodge wraz z rodziną. Teraz dom wystawiono na sprzedaż! Ta informacja wstrząsnęła fanami Freddiego Mercury'ego. Niespełna pół roku temu w Sotheby's odbyła się aukcja mebli i przedmiotów pochodzących z ukochanego domu muzyka. Przedmioty sprzedano za niebagatelną sumę przeszło 40 mln funtów.

Garden Lodge wystawione na sprzedaż. Decyzje Mary Austin pod ostrzałem fanów

Już w trakcie aukcji przedmiotów pochodzących z domu Mary Austin nie ukrywała, że zastanawia się nad sprzedażą domu.

Aukcja była ogromna. Nie byłam pewna, jak będę się czuła w tym momencie. Ale zdałam sobie sprawę, że nadszedł czas. Tak naprawdę to był mój dom tylko z nazwy. Pracowałam nad tym domem z nim i dla niego, i zawsze będzie jego. To było jego marzenie, jego wizja
— przyznała w rozmowie z portalem Business Times.

Kobieta wyjawiła, że od pewnego czasu w domu mieszka zupełnie sama, bowiem jej dzieci wyprowadziły się na swoje. Dodała, że nadszedł czas, by pozostawić przeszłość za sobą i ruszyć dalej. A jest to przeszłość dosyć cenna! Dom otoczony jest wspaniałym ogrodem inspirowanym stylem japońskim, znajduje się w nim osiem sypialni, mnóstwo przestrzeni do rozrywki i jadalnię, w której odbywały się przyjęcia z udziałem gwiazd. To prawdziwa gratka dla bogatego melomana bądź człowieka, który ceni sobie posiadanie cząstki kulturowego dorobku Wielkiej Brytanii.

Co z ceną? Jak donoszą zagraniczne media, nieruchomość jest wystawiona na rynku aż za 30 milionów funtów! Choć cena z pewnością zwala z nóg, nie ona rozgrzała fanów do czerwoności. Wielu z nich wciąż podróżuje do posiadłości ukochanego wokalisty zespołu Queen, toteż informacja o sprzedaży domu była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Co więcej, fani mieli nadzieję, że Garden Lodge w przyszłości stanie się muzeum poświęconym najsłynniejszemu właścicielowi. Wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie.

"Garden Lodge może stać się muzeum i nie być na sprzedaż, rzeczy Freddiego mogą być w Garden Lodge i nie zostać sprzedane";

"Garden Lodge jest na sprzedaż. Czy ktoś ma wolne 30 milionów funtów, żebym mógł zrobić z niego moją osobistą świątynię Freddiego?";

"Garden Lodge jest na sprzedaż. O mój Boże";

"Mogę tylko powiedzieć, że cieszę się, że pojechałem do Anglii we wrześniu ubiegłego roku. Sprzedaż Garden Lodge to dla mnie smutna i bolesna wiadomość. Ponieważ nie ma grobu Freddiego. Gdzie powinniśmy się udać?" - grzmią fani.

Niestety przedmioty zostały zlicytowane i wszystko wskazuje na to, że dom podzieli ich los.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości