Spektakularna metamorfoza Alicji Majewskiej. Bez burzy loków wokalistka jest nie do poznania

Alicja Majewska
Alicja Majewska
Źródło: MWMEDIA
Alicja Majewska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Piosenkarka zawdzięcza to wielu hitom, które wylansowała, ale także charakterystycznemu wizerunkowi scenicznemu, któremu jest wierna od początku kariery. Jeśli kiedyś zastanawialiście się, jak wygląda we fryzurze bez burzy loków na głowie, to teraz możecie poznać odpowiedź na to pytanie.

Alicja Majewska jest uznawana za jedną z ikon polskiej sceny muzycznej. Jej utwory, takie jak "Jeszcze się tam żagiel bieli" i "Odkryjemy miłość nieznaną" są dobrze znane polskim słuchaczom. W swojej karierze muzycznej współpracowała z wieloma znakomitymi artystami, na przykład z Wojciechem Młynarskim czy Włodzimierzem Korczem, z którym kontynuuje artystyczną współpracę do dnia dzisiejszego.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Wywiad z Lechem Jarenką
Źródło: "Co Za Tydzień"

Alicja Majewska w nowej fryzurze

Alicja Majewska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka zaskoczyła nowymi zdjęciami na Instagramie. Artystka znana z charakterystycznego głosu i burzy loków, opublikowała fotografie, na których możemy podziwiać ją w zupełnie innym wydaniu. Piosenkarka po metamorfozie jest nie do poznania. Pozuje w długiej blond peruce. Jak się okazuje, zmiana wizerunku Alicji Majewskiej wiąże się z nowym projektem zawodowym, który może zaskoczyć jej fanów.

"Od jutra rozpoczynamy serię niespodzianek przygotowanych specjalnie dla państwa przez Radio Pogoda. Na początek efekt metamorfozy od niezawodnego Łukasza Urbańskiego" - napisała Alicja Majewska na Instagramie.

Fani są zachwyceni metamorfozą Alicji Majewskiej. Posypało się mnóstwo komplementów w stronę piosenkarki.

"Pani Alicjo. Szał i obłęd! Wspaniała metamorfoza"; "Piękne pani wygląda w długich włosach. Ale w swoich włosach pani też pięknie wygląda"; "Wow! Spektakularna metamorfoza!"; "Pięknie pani w takich włosach, nie do poznania" - czytamy w sekcji komentarzy.

Życie prywatne Alicji Majewskiej

Alicja Majewska urodziła się 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Już wkrótce będzie obchodzić 76. urodziny. Pochodzi z rodziny nauczycieli – jej ojciec Bolesław, absolwent Seminarium Nauczycielskiego w Krzemieńcu, uczył matematyki i śpiewu oraz był kierownikiem szkoły w Olbierzowicach, a matka Anna była nauczycielką języka polskiego i rosyjskiego.

Od najmłodszych lat Alicja Majewska przejawiała zamiłowanie do muzyki, które odziedziczyła po ojcu. W domu rodzinnym muzyka była obecna na co dzień. Ojciec grał na skrzypcach i akordeonie oraz prowadził chór, a Alicja Majewska często śpiewała razem z rodzeństwem. Jak sama wspominała w wywiadzie dla magazynu "Viva!", muzyka wypełniała każdy zakątek ich domu, tworząc niezwykłą atmosferę.

Zainspirowana rodzicami Alicja Majewska zdecydowała się na studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończyła w 1973 roku. Specjalizowała się w andragogice – pedagogice dorosłych. Jednak prawdziwą pasją Alicji Majewskiej była muzyka. Już w 1968 roku zadebiutowała jako piosenkarka na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.

W latach 1971-1974 była solistką zespołu Partita, co stało się punktem wyjściowym dla jej imponującej kariery muzycznej. Równocześnie występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. W 1972 roku zdała eksternistyczny egzamin piosenkarski, co formalnie potwierdziło jej talent i umiejętności wokalne.

W latach 1972-1984 Alicja Majewska była żoną Janusza Budzyńskiego, znanego konferansjera, który zmarł w 1990 roku. Para nie doczekała się potomstwa.

Alicja Majewska
Alicja Majewska
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości