Teresa Lipowska odwiedziła artystów ze Skolimowa. Ma ważny apel

Teresa Lipowska
Teresa Lipowska
Źródło: MWMEDIA
Teresa Lipowska była jedną z gwiazd, która odwiedziła Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Podczas corocznej wigilii z pensjonariuszami nie tylko podzieliła się opłatkiem, ale także podjęła niezwykle ważny dla seniorów temat. Wystosowała do nich prośbę.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie co roku przygotowuje świąteczne spotkanie dla pensjonariuszy, w którym uczestniczą aktywne zawodowo gwiazdy. W tym roku popularny ośrodek odwiedziły: Irena Santor, Adrianna Godlewska oraz Teresa Lipowska. Ostatnia z artystek zaapelowała do swoich starszych koleżanek i kolegów do fachu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

AKADEMIAPANAKLEKSA_SIWIEC_SWIETA
Natalia Siwiec o świętach Bożego Narodzenia. W tym roku spędzi je w Polsce
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Gwiazdy uczestniczyły w spotkaniu świątecznym w Domu Aktora w Skolimowie

Na tegorocznej uroczystej wigilii w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie pojawili się czynni zawodowo artyści, wolontariusze oraz lokalne władze. Wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy. W międzyczasie odbyła się także część artystyczna imprezy.

Adrianna Godlewska odczytała wiersze Wojciecha Młynarskiego. Później przekazała mikrofon Teresie Lipowskiej. Słynna aktorka bardzo często odwiedza pensjonariuszy ze Skolimowa i rozmawia z nimi na ważne tematy. Tym razem artystka opowiedziała o samotności i wyzwaniach, jakie się z nią wiążą. Zaapelowała do starszych koleżanek i kolegów po fachy, by wciąż otwarcie podchodzili do ludzi i nie zamykali przed nimi swoich serc. Przemowę rozpoczęła od odczytania wiersza Jacka Cygana "Nie zamykajcie się od środka".

Wiem, co to samotność, choć ja wciąż pracuję. Kiedy człowiek zostaje sam w pokoju ze swoimi wspomnieniami, bywa smutno
- powiedziała w Skolimowie.

Relacja z tegorocznej wigilii została pokazana na facebookowym profilu Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Ile kosztuje miesiąc w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie?

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie działa od 1927 roku i jest najpopularniejszym tego typu domem opieki w Polsce. Na budowę ośrodka, który działa do dziś, złożyli się miłośnicy rodzimych teatrów. Obecnie w Skolimowie mieszka ponad 50 słynnych pensjonariuszy. Wśród nich są między innymi Zofia Kucówną oraz Marlena Milwiw.

Każdy z artystów-seniorów ma do dyspozycji własny pokój, w którym może przechowywać prywatę pamiątki. Chociaż Dom Artystów Weteranów w Skolimowie cieszy się ogromną popularnością, co jakiś czas mówi się o kontrowersjach związanych z prowadzeniem ośrodka. Jedną z takowych jest cennik. Na temat cen obowiązujących w placówce wypowiedziała się między innymi Elżbieta Janiszewska.

Emerytowana aktorka, która zamieszkała w Skolimowie, przyznała, że cena miesięcznego pobytu w ośrodku sięga kwoty około ośmiu tysięcy złotych. Artystka dodała, że nie jest w posiadaniu takich pieniędzy. Na co dzień w utrzymaniu pomagają jej syn oraz wnuk. Elżbieta Janiszewska przy okazji wystosowała apel do władz.

Myśmy przez tyle lat płacili składki, ciężko pracowali, że państwo powinno nam tutaj udzielać zniżki i powinno się za nas płacić
- powiedziała w rozmowie z Plejadą. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości