Witold Paszt został pośmiertnie uhonorowany. Artysta pokochał szczególnie jedno miasto

Witold Paszt uhonorowany pośmiertnie
Witold Paszt uhonorowany pośmiertnie
Źródło: MWMEDIA
Miasto Zamość uczciło pamięć wybitnego artysty Witolda Paszta, nadając mu pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela. Muzyk był mocno zaangażowany w sprawy społeczności lokalnej. Jego utwory opowiadały o pięknie i historii tego malowniczego miasta, czym zaskarbił sobie serca mieszkańców. W jego sercu Zamość zajmował szczególne miejsce.

Witold Paszt był znanym polskim muzykiem, a także założycielem i wokalistą zespołu Vox. Grupa wylansowała wiele przebojów, wśród których najbardziej znane to "Bananowy Song", "Zabiorę Cię Magdaleno" i "Rycz Mała Rycz". Artysta opuścił nas 18 lutego 2022 roku. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Zamościu, gdzie mieszkał od lat. Ceremonia pogrzebowa była wyjątkowa. Ostatniemu pożegnaniu towarzyszyły dźwięki jego ulubionych utworów takich jak "Hotel California" The Eagles czy "The Boxer" Simona & Garfunkela.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Witold Paszt uhonorowany pośmiertnie przez miasto Zamość

Radni Miasta Zamość jednogłośnie podjęli decyzję o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Witoldowi Pasztowi, uznając tym samym jego nieoceniony wkład w promocję miasta. Muzyk nie tylko śpiewał o Zamościu, ale również aktywnie uczestniczył w różnych inicjatywach społecznych i kulturalnych.

Niebagatelne jest również przyznanie mu tytułu Ambasadora Kultury Zamościa, co potwierdzało nie tylko artystyczną, ale także społeczną rolę, jaką pełnił. Władze podały, że jego zaangażowanie w rozwój kultury i wspieranie lokalnych talentów sprawiły, że zasłużył na to wyjątkowe wyróżnienie.

Witold Paszt
Witold Paszt
Źródło: MWMEDIA

Witold Paszt nagrał utwór przed śmiercią

Witold Paszt przed śmiercią nagrał ostatni utwór zatytułowany "Razem". Zespół VOX postanowił upamiętnić artystę. Pomysł na utwór narodził się pod koniec 2021 roku, zaledwie kilka tygodni przed tragiczną śmiercią Witolda Paszta. Piosenka pełna optymizmu i energetycznych dźwięków powstała w trudnych czasach pandemii, kiedy możliwości produkcji klipu były mocno ograniczone. Witold Paszt zaplanował oryginalny teledysk, którego niestety nie zdążył zrealizować.

Jego córka, Natalia Paszt, postanowiła dokończyć dzieło ojca. Zaprosiła do projektu przyjaciół artysty i poprosiła fanów VOX o udostępnienie filmików przedstawiających, jak radzą sobie z lockdownem, tworząc niezwykły hołd dla zmarłego ojca. Dołączyli także znani artyści Alicja Majewska, Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski oraz zespół Pectus. Teledysk "Razem" to połączenie ujęć od fanów z profesjonalnie zrealizowanymi scenami w studiu nagrań.

Piosenka podsumowuje symbolicznie dotychczasową działalność zespołu VOX i jest przejściem do nowego rozdziału. Po śmierci Witolda Paszta, zespół przyjął nową nazwę - NOWY VOX. Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera i Jerzy Słota, obecni członkowie grupy, zapewnili, że "Razem" będzie integralną częścią ich repertuaru koncertowego, będąc zarazem hołdem dla zmarłego lidera i manifestem nowej, kontynuującej jego dzieło, ery zespołu.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości