Anna Kalczyńska publikuje wstrząsające zdjęcie. "Tak spędziły ostatnią noc dzieci w Kijowie"

Anna Kalczyńska publikuje wstrząsające zdjęcie dzieci z Kijowa
Anna Kalczyńska solidaryzuje się z Ukrainą
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Anna Kalczyńska udostępniła na swoim profilu na Instagramie poruszające zdjęcie. Widzimy na nim ukraińskie dzieci, które noc spędziły w schronie, bo w Kijowie trwa rosyjska inwazja.

Anna Kalczyńska napisała wcześniej post na Instagramie, w którym wyraziła solidarność z osobami z Ukrainy. Jest w stałym kontakcie z ludźmi, którzy pozostali w Ukrainie mimo tragicznej w skutkach wojny z Rosją.

Anna Kalczyńska publikuje zdjęcie ukraińskich dzieci w Kijowie

Prezenterka "Dzień Dobry TVN" opublikowała na swoim profilu na Instagramie łamiące serce zdjęcie. Widzimy na nim małe dziewczynki stłoczone w schronie. W Kijowie Rosjanie atakują miasto i zrzucają na nie bomby. Dzieci na buziach mają maseczki, bo dodatkowo trwa jeszcze pandemia. Dziennikarka skonfrontowała to zdjęcie z obrazkiem spokojnie śpiących córek - Hani i Krysi.

"Tak spędziły ostatnią noc dzieci w Kijowie. A tak powinny ją spędzić, jak ich równolatki (w moim domu)" - napisała.

Anna Kalczyńska na końcu dodała: "Putin jest mordercą"

Anna Kalczyńska o tym, jak udzielać pomocy Ukrainie

Współprowadząca "Dzień Dobry TVN" solidaryzuje się z Ukrainą w wojnie przeciwko Rosji. W jednym z postów opisała heroiczną postawę prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski odmówił, kiedy zaoferowano mu ewakuację i został w Kijowie, aby bronić swojego kraju.

Anna Kalczyńska dodała także wpis, w którym stwierdziła, że jest w stałym kontakcie ze swoimi znajomymi z Ukrainy, którzy czują się bezsilni i nie wiedzą, co ich czeka oraz są przytłoczeni obecną sytuacją.

"Jestem w kontakcie ze znajomymi Ukraińcami i jak możecie sobie wyobrazić, to są rozmowy pełne emocji i łez. Czyjaś matka jest w szpitalu w Doniecku, czyjś syn został w Charkowie. Nie można już do nich wrócić. Drogi są odcięte" - napisała dziennikarka.

Anna Kalczyńska wskazała również, w jaki sposób możemy pomagać osobom z Ukrainy, które zmagają się z dramatem wojny.

"Myślę, że powinniśmy brać przykład z naszych dzielnych, odważnych sąsiadów, którzy bronią swojego młodego państwa. Chcę Wam powiedzieć, że nie jesteśmy bezradni. Możemy w naszej indywidualnej skali pomóc Ukraińcom: dając zatrudnienie, przekazując pieniądze na żywność i na leki. Czy to wystarczy? Nie. Czy to pomoże? Tak. Psychologicznie i materialnie damy sygnał, jak bardzo nie są nam obojętni, jak bardzo chcemy pomóc" - wyjaśniła Anna Kalczyńska.

Anna Świątczak o buncie córek. "Niektóre rzeczy nie docierają do mnie"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Wojna w Ukrainie - trwa inwazja Rosji

Trwa trzeci dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Kijów odparł nocne ataki sił rosyjskich. Do Ukraińców jedzie już pomoc z krajów sojuszniczych.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości