Gwiazdy

Maciej Stuhr udostępnił rodzinie z Ukrainy swój dom na święta

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
Plejada
Maciej Stuhr z żoną spędzą święta wielkanocne z ukraińską rodziną

Maciej Stuhr i jego żona nie tylko sprzeciwiają się wojnie w Ukrainie, ale czynnie biorą udział w zapewnieniu pomocy uchodźcom. W ich domu schronienie znalazły już trzy rodziny. Tegoroczne Święta Wielkanocne aktor zapamięta do końca życia. Maciej Stuhr zdradził, co planuje zrobić.

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr zrobili wszystko, by pomóc potrzebującym schronienia rodzinom. Kilka dni po rozpoczęciu wojny w Ukrainie zdecydowali się przyjąć pod swój dach pierwsze osoby. Aktor w rozmowie z Plejadą poinformował o tym, co dzieje się teraz z jego gośćmi. Pierwsza rodzina wyjechała do Belgii. Kolejna, którą zaopiekował się aktor, wynajęła dom pod Warszawą, a trzecia rodzina wciąż szuka dla siebie nowego miejsca.

Maciej Stuhr o planach na Wielkanoc i rodzinach z Ukrainy

Maciej Stuhr i jego żona postanowili, że wyjadą na Święta Wielkanocne. Wybrali wieś zamiast egzotycznych wakacji. Postanowili opuścić swój dom i udostępnić go na święta rodzinie, która obecnie u nich przebywa. Aktor ze swoją żoną i dziećmi spędzi Wielkanoc u swoich dawnych gości, którzy jak już wspominaliśmy, mieszkają teraz pod Warszawą.

"My wyjeżdżamy, a nasi goście zostają sami w domu. Będziemy na wsi, ale spotykamy się z naszymi wcześniejszymi gośćmi. Chcemy się spotkać, pogadać, bo już jakiś czas się nie widzieliśmy. Jesteśmy ciekawi, jak sobie radzą" - poinformował Maciej Stuhr.

Tamara Arciuch o wojnie w Ukrainie: Mój 12-letni syn bardzo się boi
Tamara Arciuch o wojnie w Ukrainie: Mój 12-letni syn bardzo się boi

Wojna w Ukrainie. Maciej Stuhr z żoną o kulisach przyjmowania uchodźców w swoich domach

Maciej Stuhr jakiś czas temu przedstawił na Instagramie swoich gości z Ukrainy. Udostępnił nagranie, na którym zapala symboliczną świeczkę i mówi o wsparciu dla uchodźców.

"Miesiąc temu rozpoczęła się bestialska agresja Rosji na Ukrainę. Pamiętamy! Slava Ukraini! Są ze mną moi gości, których od kilku tygodni mam w domu i użyczam im schronienia. Zapalamy dziś symboliczną świeczkę, wystawiamy ją do okna, żeby wspomóc Ukrainę" - mówił w nagraniu.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr postanowiła odpowiedzieć na pytania obserwatorów, którzy są ciekawi, jak to jest przyjąć uchodźców pod swój dach.

"Jak oni stamtąd przyjeżdżają, często przyjeżdżają tak jak stali i trafiają do nas do domu, to absolutnie nie są to ludzie, których należy się bać. To są ludzie totalnie przestraszeni, zawstydzeni, że nie mają piżamy, ręcznika... Więc tego się nie bójcie. Nie chcę też powiedzieć, że teraz wszyscy muszą przyjmować pod swój dach obcych ludzi. Jeżeli jest to dla was przekroczenie jakiejś granicy, to nie musicie tego robić" - wyjaśniła żona Macieja Stuhra na Instagramie.

"My też tak mieliśmy. Z racji tego, że jesteśmy publicznymi osobami, to podwójnie bronimy dostępu do nas. Baliśmy się, jak to będzie, czy ktoś nie naruszy naszej intymności rodzinnej. Ale chyba nie doświadczyliśmy czegoś takiego" - dodał aktor w nagraniu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: Plejada

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości