Barbara Kurdej-Szatan zorganizowała telefon zaufania. "Mogłam się wycofać, ale chcę zrobić coś bez podziałów"

Barbara Kurdej-Szatan założyła fundację
Barbara Kurdej-Szatan założyła fundację
Źródło: MWMEDIA
Barbara Kurdej-Szatan długo czekała na ogłoszenie tej nowiny. Aktorka założyła fundację i powiadomiła o pierwszej akcji pomocowej, jaką jest telefon zaufania. Trwa zbiórka środków na sfinansowanie psychologicznego wsparcia dla uchodźców i nie tylko. Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała nam o planach dotyczących fundacji oraz o potrzebie pomagania innym.

Aktorka ogłosiła na Instagramie pierwszy projekt swojej fundacji. Będzie to akcja "Serce dla ludzi granicy" - czyli telefon zaufania dla ludzi, którzy żyją w ogromnym stresie, zmagają się z lękiem czy traumami.

"29 marca uruchomimy Telefon Zaufania 800 805 105, pod którym dyżurować będą wykwalifikowani psycholodzy z doświadczeniem w interwencji kryzysowej, po szkoleniu międzykulturowym. W naszym zespole są osoby mówiące po polsku i ukraińsku. Telefon będzie w pełni anonimowy i czynny od godz. 15.00 do 22.00, siedem dni w tygodniu" - czytamy na stronie internetowej zbiórki, którą można wesprzeć pod tym linkiem.

Barbara Kurdej-Szatan podkreśliła na Instagramie, że pomoc psychologiczna może przydać się każdemu i nie trzeba bać się o nią poprosić czy się tego wstydzić.

"Jedna rozmowa może naprawdę wiele dać, można poczuć się lżej — wiem, co mówię… sama to przeżyłam" - wyznała Barbara Kurdej-Szatan.

W rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl aktorka opowiedziała o potrzebie zorganizowania pomocy psychologicznej nie tylko dla uchodźców, ale też dla pracowników straży granicznej czy osób mieszkających przy granicy z Ukrainą i Białorusią. 

Barbara Kurdej-Szatan założyła fundację. Dlaczego zaangażowała się w pomoc psychologiczną?

Kalina Szymankiewicz, cozatydzien.tvn.pl: Założyła pani fundację "Z porywu serca". Kiedy poczuła pani ten poryw najbardziej?

Barbara Kurdej-Szatan: Zawsze angażowałam się w przeróżne akcje społeczne i charytatywne. Po prostu czuję taką wewnętrzną potrzebę. Po burzy medialnej, którą przechodziłam, zaczęłam jeszcze mocniej interesować się tym, co tak naprawdę dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Narodził się pomysł, aby zorganizować jakąś akcję pomocową, ale taką, która mogłaby dotyczyć wszystkich, bez podziałów. A w obliczu wojny cierpią wszyscy — ofiary wojny, uchodźcy, strażnicy, ich rodziny i mieszkańcy terenów przygranicznych. Trudno wyjść im z traum, stąd pomysł pomocy psychologicznej. Pierwszą akcją mojej fundacji jest "Serce dla ludzi granicy" - czyli telefon zaufania. Odezwały się do mnie aktywistki m.in. z Grupy Granica. Jedna z nich opowiadała, że mieszkańcy tych terenów boją się prosić o pomoc. Skontaktowano mnie z Agatą Kluczewską, która jest działaczką społeczną i prowadzi Fundację Wolno Nam. To właśnie ludzie z jej ekipy — wykwalifikowani psycholodzy, intensywnie działają przy granicy i to oni będą wysłuchiwali ludzi w naszym telefonie zaufania. Już rozpoczęłam zbiórkę środków, które są potrzebne do sfinansowania telefonu zaufania w języku polskim i ukraińskim. Mam nadzieję, że mój pomysł się rozkręci. Bardzo chciałabym, aby to wypaliło i jak najwięcej osób usłyszało o tym, że może skorzystać z takiego wsparcia psychologicznego. Wierzę w to, że czasami jedna rozmowa wystarczy, aby dowiedzieć się, co zrobić dalej, gdzie się udać po dalszą pomoc. 

W jakim kierunku fundacja ma się dalej rozwijać?

Pierwsza akcja dotyczy ludzi z granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej, ale nie zamykamy się na potrzeby innych. Nie lubię, gdy ludzie się podzieleni. Zawsze chciałam wszystkich godzić i tak samo teraz chciałabym, żeby ta pomoc była ponad podziałami, aby była skierowana do wszystkich tych, którzy tego potrzebują. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. Myślę o fundacji i o tym, co w przyszłości moglibyśmy zrobić. Jestem aktorką śpiewającą, mój mąż i siostra również, jesteśmy w trójkę w zarządzie fundacji. Potrafimy organizować warsztaty dla dzieci i młodzieży. Myślę, że kolejną akcją będzie właśnie takie wsparcie kulturowe.

Zaprosiła pani do współpracy kilka znanych publicznie osób. Czym kierowała się pani przy ich wyborze?

Chciałam wybrać kogoś, kto zna się na rzeczy, jest doświadczony, kogo szanuję i cenię. Pierwszą osobą, o której pomyślałam, był Adam Bodnar. W końcu jest on specjalistą od praw człowieka. Pomysł mu się spodobał i zgodził się dołączyć do rady fundacji. Jestem z tego powodu dumna i bardzo szczęśliwa. Tak samo było z Kasią Błażejewską-Stuhr, która mocno angażuje się w wiele akcji społecznych, Małgosia Ohme — podobnie. Jest ona nie tylko dziennikarką, ale i psycholożką, więc jej wsparcie będzie szczególnie ważne przy pomocy dzieciom. 

Jak określiłaby pani swoją rolę w tym przedsięwzięciu? Miała pani jakieś obawy, aby się w to tak mocno zaangażować?

Nie wiem, jak będzie, ale nie martwię się tym na zapas. Po prostu czułam, że chcę to zrobić. Musiałam spróbować, żeby się dowiedzieć, czy coś z tego może dobrego powstać. Nie wiem, czy to wszystko wypali. Teraz najważniejsze, aby dotarło to do ludzi i aby korzystali z tej pomocy. Psychologowie czekają w gotowości. Dziś ten telefon zostaje uruchomiony. Mam nadzieję, że realnie komuś pomoże. Nie czuję się ekspertem od wszystkiego, dlatego też Wolno Nam jest partnerem mojej fundacji, a ja odpowiadam za nagłośnienie tej akcji. Tak naprawdę robię to, co zawsze. Wcześniej informowałam na Instagramie o różnych zbiórkach, akacjach pomocowych. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. 

Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Barbara Kurdej-Szatan o wsparciu fanów, wojnie w Ukrainie i empatii męża

Komunikuje się pani z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Czy ma pani poczucie, że zgromadziła wokół siebie wspierającą społeczność? Dobro wygrało z hejtem?

Myślę, że w internecie to zło najbardziej krzyczy. Ale jest mnóstwo osób, które czynią dobro, tylko że po cichu. W mojej sytuacji też było tak, że to ludzie i ich dobre słowa mnie podniosły. Internet daje możliwość zorganizowania zbiórek, które ratują życie. Więc trzeba to narzędzie wykorzystać dobrze, a na hejt nie zwracać uwagi. Powinnam spodziewać się rzucania kłód pod nogi. Nasz kraj jest podzielony i ja też tego doświadczyłam. Mogłam się poddać i całkowicie wycofać, ale nie chciałam tego robić. Dziś mogę spełnić wewnętrzną potrzebę pomagania innym i z tego się cieszę. Spływają do mnie różne wiadomości, ale tych dotyczących fundacji jest większość pozytywnych. Jurek Owsiak też musiał się mierzyć z negatywną opinią ludzi, podejrzeniami, ale działania fundacji są przejrzyste, wszystko jest weryfikowane, więc ciężko się do czegoś przyczepić. Nie mam na razie ambicji działać na tak dużą skalę, jak Jurek Owsiak, ale również chciałabym docierać do ludzi i im realnie pomagać. 

Pani mąż pomagał uchodźcom z Ukrainy, wspiera pani inicjatywy. Czy tej empatii uczyliście się państwo od siebie nawzajem?

Rafał jest artystą, więc ma w sobie bardzo dużo empatii i wrażliwości. Pochodzi z bardzo dobrej rodziny. Jego bliscy mają mnóstwo zwierząt, mieszkają wszyscy razem z babcią, przyjaźnią się z wieloma osobami. Mąż wychował się w domu pełnym miłości i te dobre emocje przekazuje innym. Jest przy tym bardzo opiekuńczy i czuły. Prowadzi dużo zajęć z dziećmi i młodzieżą i świetnie się w tym odnajduje. Myślę, że wspólnie zorganizujemy jakieś muzyczne warsztaty. Planujemy przyjąć uchodźców z Ukrainy do domu, z którego się wyprowadziliśmy, ale musimy je jeszcze wyposażyć i przygotować do przyjęcia gości. 

Na koniec jedno ważne pytanie: co robi pani dla siebie samej?

Przyznam, że to był trudny rok i nie miałam czasu, żeby robić coś dla siebie. Nie było na to przestrzeni w mojej głowie. Przeprowadziliśmy się kilka dni przed wybuchem wojny w Ukrainie, patrzyłam na nasze nowe mieszkanie, z którego się wcześniej tak bardzo cieszyłam i pojawiły mi się myśli, że po co to wszystko, skoro zaraz mogą spaść na nas bomby. U mnie i myślę, że u innych też, na miesiąc czas się zatrzymał. Zaczęliśmy się angażować w różne zbiórki, przyjmowanie uchodźców. Zauważyłam, że po pewnym czasie ludzie zaczęli pisać o tym, że tak się nie da na dłuższą metę, potrzeba równowagi.  Mnie te wszystkie informacje dookoła uświadomiły, że nie da się żyć w ciągłym strachu. Aby pomagać innym, musimy również pamięć o nas samych. Więc teraz staram się zająć bardziej sobą, spędzać czas z rodziną. Ale póki co, żyję fundacją.

A jednak! 

Myślę, że ona spełnia mnie wewnętrznie. Ale będę starała się o równowagę (śmiech).

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Katarzyna Chorzępa o scenach intymnych w "Na Wspólnej", kompleksach i życiu prywatnym [TYLKO U NAS]

Katarzyna Chorzępa o scenach intymnych w "Na Wspólnej", kompleksach i życiu prywatnym [TYLKO U NAS]

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem
Materiał promocyjny

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sytuacjach w podróży. "Rodzice dowiadują się z telewizji"

Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sytuacjach w podróży. "Rodzice dowiadują się z telewizji"

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo
Materiał promocyjny

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach.  "Jestem dumna z siebie"

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach. "Jestem dumna z siebie"

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i  muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?