Gwiazdy

Mila Kunis i Ashton Kutcher pomogli Ukrainie. Podziękował im Wołodymyr Zełenski

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Aktorskiej parze podziękował sam Wołodymyr Zełenski

Pochodząca z Czernichowa Mila Kunis i jej mąż Ashton Kutcher zebrali ponad 35 milionów dolarów na rzecz Ukrainy. Z aktorską parą połączył się sam Wołodymyr Zełenski, który osobiście im podziękował. "Prawdziwy wzór do naśladowania" - mówił w opublikowanym nagraniu.

24 lutego rosyjskie wojska najechały terytorium Ukrainy i rozpoczęły wojnę. Nasi wschodni sąsiedzi dzielnie walczą z okupantem, wykazując się ogromnym bohaterstwem. Świat jest pod wrażeniem ich postawy i chętnie włącza się w pomoc. Pomocną dłoń do Ukraińców wyciągnęli między innymi Polacy, którzy udzielili uchodźcom schronienia, dali im jedzenie i zapewnili opiekę medyczną. Słowa otuchy płyną także od gwiazd, które bardzo się zaangażowały w niesienie dobra. Wiele sław, nie tylko z Polski, organizuje zbiórki i wspiera działalności charytatywne. Wśród nich są Mila Kunis i Ashton Kutcher, których starania docenił sam Wołodymyr Zełenski.

Wołodymyr Zełenski podziękował Mili Kunis i Ashtonowi Kutcherowi

Mila Kunis i Ashton Kutcher to jedno z najbardziej znanych małżeństw w Hollywood. Para od samego początku wojny mocno angażuje się w pomoc Ukrainie. Aktorzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, z której fundusze trafią do ludzi z Ukrainy. Zebrali już prawdziwą fortunę.

To działanie docenił Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy połączył się z małżeństwem za pomocą internetu i odbył z nimi rozmowę, w której szczerze im podziękował.

"Mila Kunis i Ashton Kutcher jako jedni z pierwszych odpowiedzieli na nasz smutek i zebrali już 35 milionów dolarów na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jestem zdumiony, jak głęboko siedzą w tym temacie i jak bardzo poważnie do tego podchodzą. Prawdziwy wzór do naśladowania" - powiedział w nagraniu, które zostało opublikowanego na jego oficjalnym Instagramie. 

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem" Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Mila Kunis pochodzi z Ukrainy. Od początku mocno wspiera swój rodzinny kraj

Zbiórkę Mili Kunis i Ashtona Kutchera wsparło już ponad 65 tysięcy osób. Warto zaznaczyć, że para szczególnie przeżywa to, co dzieje się w Ukrainie, ponieważ to właśnie stamtąd pochodzi Mila Kunis. Aktorka urodziła się w 1983 roku w Czernichowicach w rodzinie ukraińskich Żydów. W 1991 roku wyemigrowała razem z rodzicami i bratem do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Alberto E. Rodriguez/Getty Images

Pozostałe wiadomości