Aleksandra Żebrowska o edukacji seksualnej dzieci. Zabawna odpowiedź syna

Aleksandra Żebrowska o reakcji dziecka na seks rodziców
Aleksandra Żebrowska o reakcji dziecka na seks rodziców
Źródło: MWMEDIA
Aleksandra i Michał Żebrowscy wzięli udział w projekcie edukacyjnym SEXED.PL, który zainicjowała Anja Rubik, a promuje to wiele innych gwiazd. Powstała książka, która jest przewodnikiem dla rodziców i uczy ich rozmawiania z dziećmi na temat seksu. Żona aktora usłyszała od synka zabawne zdanie na temat tego, skąd wziął się na świecie.

Aleksandra Żebrowska nie unika trudnych pytań. Jest otwarta na rozmowy o ciąży, macierzyństwie i dzieciach. W swoich wpisach w mediach społecznościowych przełamuje tematy tabu. Żona Michała Żebrowskiego pokazuje, jak wygląda naturalne ciało kobiety po kilku porodach. Aktor wspiera ukochaną i sam chętnie angażuje się w różne akcje edukacyjne. Małżeństwo stało się teraz częścią najnowszego dzieła Anji Rubik.

Aleksandra Żebrowska o edukacji seksualnej dzieci. Co powiedział jej syn o seksie rodziców?

Aleksandra Żebrowska udostępniła na Instagramie zdjęcie, w którym pochwaliła się udziałem w książce dedykowanej rodzicom, którzy chcą świadomie wychowywać swoje dzieci i edukować je w temacie seksu i wszystkim tym, co się z nim wiąże.

"Z okazji Dnia Dziecka polecam ten poradnik wszystkim rodzicom! Otwiera głowę i pozwala zupełnie inaczej podchodzić do pytań zadawanych przez dzieci i tematów, które warto z nimi poruszać od najmłodszych lat, budując ich poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa. Fajnie jak dzieci czują, że mogą zadać własnym rodzicom pytanie dosłownie na każdy temat, a my potrafimy otwarcie z nimi rozmawiać nawet o rzeczach, które na pierwszy rzut ucha wydają nam się krępujące" - żona Michała Żebrowskiego wyjaśniła ideę projektu.

Aleksandra Żebrowska zdradziła, co powiedział jej synek o tym, skąd wziął się na świecie. Świadomość malca zachwyciła jego mamę.

"Mamo, wiem, że musiałaś robić seks z tatą i to dzięki temu jestem na świecie. Naprawdę Ci dziękuję!" - napisała w poście.

ANDERSZ_POWYPADKU (1)
Alan Andersz wspomina czas po wypadku. Powiedział o pierwszym seksie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Gwiazdy zaangażowane w edukację seksualną dzieci i dorosłych

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Anja Rubik jest założycielką kampanii edukacyjnej pod nazwą SEXED.PL. Swoją misję zaczęła w 2017 roku. Współpracuje z różnymi doradcami. Wśród nich są m.in. psychoterapeuci, seksuolodzy, psycholożki, edukatorzy seksualni, specjaliści położnictwa i ginekologii oraz lekarze. Modelce zależało na tym, aby cała Polska uczyła się otwarcie mówić o seksie.

"Wszyscy mówimy o konieczności i sile edukacji, ale nie mówimy o edukacji seksualnej, a seks jest jednym z najbardziej podstawowych elementów naszego codziennego życia i zdrowia" - czytamy jej słowa na oficjalnej stronie kampanii.

Książka, o której była mowa powyżej, ukazała się 1 czerwca 2022. Do projektu zostali zaproszeni znani rodzice: Maciej Stuhr z żoną, wspomniane już małżeństwo Żebrowskich, Martyna Wojciechowska, Marcin Prokop, Piotr Jacoń. Ich zadanie polegało na zadawaniu pytań ekspertom. Odpowiedzi znajdziecie w książce.

"Nikt nikogo nie uczy, jak być rodzicem. W rolę mamy, czy taty trzeba wejść niejako z marszu, a potem na własną rękę szukać dróg w świecie pełnym stereotypów, uprzedzeń i sprzecznych informacji. A jednocześnie radzić sobie z codziennością w domu, w którym dzieci zmagają się ze swoją rozwijającą się seksualnością, uczą się swoich granic i budują poczucie własnej wartości" - napisała o projekcie Anja Rubik na Instagramie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości