Najnowsze

Kacper Kuszewski o ageizmie. "Nie mogłem oczekiwać, że dostanę jakieś role poważne, głębsze"

Najnowsze

Autor:
Dagmara
Olszewska
Kacper Kuszewski o ageizmie

Kacper Kuszewski to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorów. Niedawno w szczerej rozmowie z cozatydzien.tvn.pl wyznał, jak na jego zawód wpływają pojawiające się na twarzy oznaki upływającego czasu. "Moje pokolenie, czyli pokolenie wyżu demograficznego, przechodzi powoli w smugę cienia i to my będziemy dyktować trendy jako większość".

Kacper Kuszewski odwiedził teatr Capitol podczas uroczystej premiery spektaklu "Prezent Urodzinowy". To właśnie tam, w rozmowie z Dagmarą Olszewską, opowiedział o ageizmie w branży aktorskiej. Był dyskryminowany ze względu na wiek?

Kacper Kuszewski o ageizmie

Kacper Kuszewski, mimo iż jest uznawany za jednego z najbardziej znanych aktorów w Polsce, skrzętnie unika blasku fleszy i pokazywania codzienności w mediach społecznościowych. Na jego profilu na Instagramie na próżno szukać relacji z tego, jak spędza dni, z kim się spotyka i co robi w wolnym czasie. W rozmowie z nami uchylił rąbka tajemnicy i wyznał, jak postrzega zmiany, które pojawiają się na jego ciele. Powiedział także, czy w swoim zawodzie doświadczył ageizmu. 

"Jeszcze chyba nie, nie wiem. W moim przypadku jest chyba troszeczkę na odwrót. Cieszę się z oznak upływającego czasu pojawiających się na mojej twarzy, ponieważ bardzo długo wyglądałem jak nastolatek. Nie mogłem oczekiwać, że dostanę jakieś role poważne, ciekawe, interesujące, głębsze, tylko zawsze grałem chłopaczków. I mam nadzieję, że powoli przychodzi ten czas, że przestaję wyglądać jak chłopiec i mnie to akurat cieszy. Nasz zawód polega też na tym, że nieustannie wystawiamy się na ocenę osób, które na nas patrzą" - powiedział aktor. 

Kacper Kuszewski o swoim pokoleniu. "Będziemy dyktować trendy"

Aktor w rozmowie z nami przyznał, że rozumie jak ważne w obecnym świecie jest pokazywanie idealnego, nieskalanego wizerunku. Dodał jednak, że według niego ta moda szybko przeminie, a do głosu dojdzie jego pokolenie, które znacząco zmieni panujące na rynku trendy. 

"Dzisiaj świat wygląda tak, że chodzi o to, by wyglądać jak najdłużej jak najmłodziej. Myślę, że ta moda w końcu minie, bo to na dłuższą metę jest nudne. Poza tym moje pokolenie, czyli pokolenie wyżu demograficznego, przechodzi powoli w smugę cienia i to my będziemy dyktować trendy jako większość. Myślę, że będziemy mieć świadomość tego, że jesteśmy równie fajni i po 40. i po 50, jak byliśmy wcześniej. A może nawet i fajniejsi?" - wyznał Kacper Kuszewski.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości