Andrzej Gąsienica z "Gogglebox" o tym, jak poznał żonę. Historia jak z filmu

"Gogglebox". Katarzyna Gąsienica, Andrzej Gąsienica
Andrzej Gąsienica z "Gogglebox" o programie, żonie i życiu w Zakopanem
Źródło: x-news
Andrzej Gąsienica z "Gogglebox. Przed telewizorem" w rozmowie z Dominiką Kowalewską z cozatydzien.tvn.pl opowiada o pierwszym spotkaniu z Katarzyną Gąsienicą, o tym, jak mama zareagowała na nową współlokatorkę oraz o codzienności w sercu Tatr.

Andrzej Gąsienica jest jednym z bohaterów popularnego programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Razem z żoną Katarzyną Gąsienicą tworzą jeden z najpopularniejszych duetów w show. Małżonkowie na co dzień mieszkają w Zakopanem i wychowują dwoje dzieci.

Andrzej Gąsienica jest rodowitym góralem, który za namową żony zgodził się na wpuszczenie do domu czujnych kamer. Jak udział w "Gogglebox" zmienił ich życie? Czego brakowałoby mu, gdyby wyprowadził się z Zakopanego? Jakim jest ojcem? W rozmowie z Dominiką Kowalewską z cozatydzien.tvn.pl Andrzej Gąsienica opowiada o pierwszym spotkaniu z żoną i o tym, jak zdobył jej serce!

Mariusz Kozak o śmierci babci i relacji z tatą
Mariusz Kozak z "Gogglebox. Przed telewizorem" o śmierci babci i relacji z tatą. Ich relacje diametralnie się zmieniły

"Gogglebox. Przed telewizorem". Andrzej Gąsienica o początkach w show

Dominika Kowalewska, cozatydzien.tvn.pl: Na instagramowym profilu zdradziłeś, że wzięcie udziału w castingu do “Gogglebox” było pomysłem Kasi. Jak na niego zareagowałeś?

Andrzej Gąsienica: Jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z "Goggleboxem" to było tak, że Kaśka zawsze to lubiła oglądać w telewizji i gdzieś jej wyskoczyło w sieci, że jest casting. Wysłaliśmy zgłoszenie, ale odpisali, że casting się skończył 2 dni wcześniej i że już niestety za późno jest i zapraszają w następnym sezonie. Pół roku później wysłała i jesteśmy. A z racji tego, że tego nie oglądałem, to ten casting traktowałem tak z przymrużeniem oka. Więc chyba dlatego też się udało, bo podeszliśmy do tego bardzo na luzie.

Czy spodziewaliście się takiego pozytywnego odbioru ze strony widzów?

Na początku nie było tak pozytywnie, jeśli chodzi o fanów. Zauważyłem, że zawsze nowe ekipy komentujące nie mają dobrej opinii wśród internautów. I u nas też tak było, że na początku było dużo krytycznych opinii, że po co, że niepotrzebni, że nudni, że nic nie wnosimy do programu. Dopiero po roku zaczęły się pojawiać pozytywne komentarze. Musieliśmy sobie na to zapracować.

Przejmowaliście się negatywnymi komentarzami?

Nie. Zasadniczo ja nie czytam komentarzy albo staram się nie czytać, ja po prostu robię swoje. Jak będę czytał te komentarze, to będę o tym myślał, przejmował się, a wychodzę w życiu z założenia, że im mniej wiem, tym jestem spokojniejszy. Nie czytałem komentarzy, bardziej czytała Kaśka.

Co udział w programie zmienił w waszym życiu?

Od początku traktuję to jako przygodę - wiem, że to nie będzie trwało wiecznie i się tym cieszę. Jeżeli przyjdzie taki moment, że się tym przestanę cieszyć, to przestanę występować w telewizji. A jeśli chodzi o to, co zmienił, to pierwszym lepszym przykładem są nasze działalności gospodarcze. Dzięki temu, że jesteśmy jakoś tam rozpoznawalni bardziej, Kaśki sklep dużo szybciej się rozwinął. Poza tym to jest bardzo miłe, jak ktoś podejdzie, przybije piątkę czy będzie chciał zrobić zdjęcie.

"Gogglebox. Przed telewizorem". Andrzej Gąsienica o żonie. Jak się poznali?

À propos Kasi. Jak się poznaliście?

To jest bardzo długa historia. Poznaliśmy się w 2012 roku w barze, przez kolegę, który zaprosił mnie na piwo. Przyszedłem, ale okazało się, że kolega musi gdzieś iść, więc gdy mijałem go w drzwiach baru, on mi tylko powiedział, że tam siedzi taka dziewczyna na tarasie i ona wie, że przyjdziesz. To było nieplanowane, że on pójdzie, to nie była randka w ciemno, ale wyszło bardzo spontanicznie i sympatycznie. Na początku rozmowa się nie kleiła, oboje tak uważamy, dopóki nie wyciągnęła butelki wina domowej roboty i wtedy skończyliśmy imprezę o 4:00 rano.

To była miłość od pierwszego wejrzenia?

No nie do końca. Ale na drugi dzień zrobiliśmy powtórkę. W środę Kaśka miała autobus, więc zjedliśmy obiad i ją odprowadziłem, a tydzień później już byłem u niej w Rzeszowie.

Kasia nie miała problemu z przeprowadzeniem się do Zakopanego?

Nie miała. We wrześniu żeśmy się poznali, a w listopadzie już u mnie mieszkała. Jak się poznaliśmy, to ona szukała pracy w Zakopanem, więc i tak planowała przenosiny. Ale tak jej się nie spieszyło, dopiero jak mnie poznała, to wszystko przyspieszyło.

Już wtedy wiedziałeś, że to jest "ta jedyna"?

To też jest ciekawa historia. Ja wyjechałem do pracy, a Kasia w tym czasie wynajęła pokój. A ja przyjechałem, poszedłem do niej, wziąłem jej walizkę i powiedziałem: "Idziesz mieszkać do mnie". Przyprowadziłem ją do domu i powiedziałem: "Mamo, to jest Kaśka, od dzisiaj z nami mieszka". Więc, jeśli wtedy tak zrobiłem, to już chyba musiałem wiedzieć, że to ta.

Doczekaliście się dwójki dzieci. Jak w waszym domu wygląda podział obowiązków? 

Kaśka strasznie nie lubi jeździć autem, robi to może dwa razy do roku, więc wszystko, co wiąże się z jazdą samochodem, załatwiamy razem bądź załatwiam sam. Ale podział obowiązków jest taki na spontanie, wychodzi na bieżąco. Nie ma takiego tradycyjnego podziału, że Kaśka zajmuje się dziećmi, a ja zarabiam, tylko u nas i oboje pracujemy, i zajmujemy się dziećmi.

Jesteś rodowitym góralem. Jak bardzo tradycja jest ważna w twoim życiu? 

Staram się pielęgnować tradycję na co dzień. Aczkolwiek im starszy jestem, tym bardziej ją doceniam. Bo jak byłem młody, to miałem to gdzieś, a teraz tak jakby dojrzałem. Staram się ją przekazywać dzieciom i bardziej ją doceniam, i kultywuję. W stroju góralskim chodzę, kiedy tylko mogę. Zośka chodziła na zespół góralski i i akurat żałuję, że też tego nie robiłem w jej wieku. Teraz chciałbym się nauczyć tańczyć po góralsku, ale niestety wolałem grać w piłkę z kolegami. 

Bez czego, jako góral, nie wyobrażałbyś sobie życia?

Oczywiście, że bez gór sobie nie wyobrażam życia. Nie wyobrażam sobie przeprowadzić się gdzieś indziej niż Podhale. Jestem nauczony i przyzwyczajony do małych miast, więc nie wyobrażam sobie wyprowadzić się do dużego. Zakopane jest idealnym miastem, mam pół godziny i wszędzie sobie idę z buta, a nie muszę stać w korkach.

Jak się żyje w tak turystycznym miejscu?

Jeżeli całe życie żyjesz w Zakopanem, to jesteś przyzwyczajony do tych turystów i są okresy, w których wiesz, żeby na przykład na miasto się nie wybierać. My mieszkamy 4 minuty od centrum, a w sezonie letnim, jak nie mam potrzeby, to potrafię 2-3 tygodnie nie być na Krupówkach. Mamy ten komfort, że mamy dom, ogród i to wszystko jest obrośnięte tujami, więc mimo że jesteśmy w centrum, mamy taki swój azyl.

Tylko nam Andrzej Gąsienica opowiedział o udziale w "Nasi w mundurach". Co sprawiło mu największy problem? Czego mu brakowało? Więcej tylko na cozatydzien.tvn.pl:

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Paulla o muzyce, relacjach z Adamem Konkolem, poprawianiu urody i hejcie. "Ludzie są hipokrytami" [TYLKO U NAS]

Paulla o muzyce, relacjach z Adamem Konkolem, poprawianiu urody i hejcie. "Ludzie są hipokrytami" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Lara Gessler o świętach w gronie rodzinnym. Jaką potrawę przygotowuje na Wigilię?

Lara Gessler o świętach w gronie rodzinnym. Jaką potrawę przygotowuje na Wigilię?

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Monika Mrozowska o zbliżających się świętach. Jak Boże Narodzenie wygląda w jej patchworkowej rodzinie?

Monika Mrozowska o zbliżających się świętach. Jak Boże Narodzenie wygląda w jej patchworkowej rodzinie?

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Mariah Carey pokonana. "All I Want for Christmas is You" nie jest już na pierwszym miejscu

Mariah Carey pokonana. "All I Want for Christmas is You" nie jest już na pierwszym miejscu

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Natalia Kukulska o terapii małżeńskiej. "To nie jest nic wstydliwego"

Natalia Kukulska o terapii małżeńskiej. "To nie jest nic wstydliwego"

Książę Harry boi się o bezpieczeństwo Meghan Markle. "Nie mogę narażać mojej żony"

Książę Harry boi się o bezpieczeństwo Meghan Markle. "Nie mogę narażać mojej żony"

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Shannen Doherty odkryła zdradę męża tuż przed operacją mózgu. "Poczułam się niesamowicie niekochana"

Shannen Doherty odkryła zdradę męża tuż przed operacją mózgu. "Poczułam się niesamowicie niekochana"

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Córka Juliusza i Ewy Machulskich robi karierę we Francji. Mówi o współpracy z ojcem i ukrywaniu nazwiska

Córka Juliusza i Ewy Machulskich robi karierę we Francji. Mówi o współpracy z ojcem i ukrywaniu nazwiska

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Osi Ugonoh wygrała 4 sezon "Top Model". Dziś zmieniła się nie do poznania!

Osi Ugonoh wygrała 4 sezon "Top Model". Dziś zmieniła się nie do poznania!

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

"Chłopi" mają szansę na dwa Oscary. Będą pokazy dla widzów w USA

"Chłopi" mają szansę na dwa Oscary. Będą pokazy dla widzów w USA

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?