Gwiazdy

Monika Mrozowska wybaczyła ojcu cztery lata po jego śmierci. "To była cenna lekcja"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Monika Mrozowska wspomina zmarłego tatę

Monika Mrozowska nie miała dobrej relacji z ojcem, który opuścił rodzinę i zaniedbywał ją. Aktorka przez lata czekała na jego przeprosiny. Dopiero cztery lata po jego śmierci uświadomiła sobie, że to ona powinna zwrócić się do taty. Gwiazda pokazała swoje zdjęcie z dzieciństwa, na którym jest w objęciach taty. Podzieliła się z fanami poruszającym wpisem.

Monika Mrozowska udzielała już wywiadów dotyczących jej relacji z ojcem. Z jej wypowiedzi w mediach wynikało, że Andrzej Mrozowski nie był wzorem kochającego ojca. Źle traktował swoją rodziną, a później ją opuścił, zakładając nową. Aktorka została sama z mamą oraz bratem. Bardzo cierpiała i czekała na to, aż tata ją przeprosi. Mężczyzna zmarł cztery lata temu, ale gwiazda dopiero teraz tak naprawdę się z nim pożegnała.

Karolina Antoniades z "Żon Miami" o śmierci taty
Karolina Antoniades z "Żon Miami" o śmierci taty Karolina Antoniades z "Żon Miami" opowiedziała o dzieciństwie, relacjach z tatą i śmierci, która wszystko zmieniła.

Kim był ojciec Moniki Mrozowskiej?

W 2013 roku Monika Mrozowska wyjaśniła swoją rodzinną sytuację w mediach. W rozmowie z "Super Expressem" opowiedziała o tacie.

"Mój ojciec to osoba, która nigdy nikogo dobrze nie traktowała. Uważał, że wszyscy są gorsi. Nie było znęcania się fizycznego, ale sytuacja, w której matka jest notorycznie poniżana, nie jest komfortowa dla dziecka [...] Ja, mama i brat ułożyliśmy sobie życie. Ale ciężko jest przebywać w otoczeniu osoby, która jest toksyczna. Czasami przychodzi refleksja, że gdzieś w tym wszystkim trzeba ratować siebie" - wyznała prawie 10 lat temu.

Aktorce było przykro, że jej ojciec nie interesował się swoimi dziećmi ani wnukami. Po wielu latach uświadomiła sobie, że może jego zachowanie wynikało z tego, jak sam był doświadczony przez los.

Przeczytaj drugą część artykułu. Monika Mrozowska przebaczyła ojcu.

Monika Mrozowska pokazała zdjęcie z ojcem. Przebaczyła mu dopiero po jego śmierci

Aktorka w dzień Wszystkich Świętych zdobyła się na poruszające wyznanie. Pokazała zdjęcie, na którym jest małą dziewczynką, z miłością wpatrzoną w ojca. Jednak nie miała ona do końca szczęśliwego dzieciństwa.

"Przez wiele lat oczekiwałam, aż to on mnie przeprosi. Czułam rozczarowanie, ogromny żal, smutek i brak. I zazdrość. Gdy widziałam innych zaangażowanych ojców. Potem układałam w myślach moje przebaczenie dla niego. Ćwiczyłam je na tysiące sposobów" - przyznała w szczerym wpisie.

Monika Mrozowska wyjawiła swoje uczucia do ojca. Mimo jego zachowania i błędów z przeszłości dziś może wyznać, że szczerze go kocha.

Miesiąc temu coś się zmieniło. Poczułam, że to ja muszę przeprosić mojego tatę. Przeprosić go za to, że… nie dostrzegałam zranionego dziecka w nim samym. Tego małego chłopca, który latami domagał się zauważenia. Dopiero miesiąc temu pożegnałam się z nim. I w końcu odczułam potworną ulgę. Nie warto czekać tak długo. Pa Tato. Mimo wszystkich tych upadków to była cenna lekcja. Kocham Cię

Poniżej Monika Mrozowska ze swoją mamą Bożeną.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości