Bartłomiej Topa o współpracy z Cezarym Żakiem w spektaklu "Kolacja dla głupca". "Czasem dostaję bęcki"

"Kolacja dla głupca" - Bartłomiej Topa i Cezary Żak o przedstawieniu
"Kolacja dla głupca" - Bartłomiej Topa i Cezary Żak o przedstawieniu
Źródło: Co Za Tydzień
Spektakl "Kolacja dla głupca" mogą oglądać widzowie w całej Polsce. Kamera programu "Co Za Tydzień" gościła w Katowicach. Cezary Żak obok roli reżysera wciela się w rolę Brochanta, cynicznego wydawcy, a Bartłomiej Topa gra tytułowego "Głupca". Jak im się współpracuje?

"Kolacja dla głupca" to teatralny hit. Ta zabawna komedia to znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał. Aktorzy w programie "Co Za Tydzień" opowiedzieli o pracy nad spektaklem.

"Kolacja dla głupca" - Bartłomiej Topa i Cezary Żak o przedstawieniu

Bartłomiej Topa wyjaśnił, że Cezary Żak sam zadzwonił do niego i zaproponował rolę Francisa Pigniona.

- Przyjąłem z jakąś dużą obawą i z takim respektem, bo to spora rola i wymagająca. Komedie jest grać naprawdę bardzo ciężko i trudno - stwierdził.

- I teraz chciałem powiedzieć, że kolega poczuł skrzydła i teraz jest rozpasany i niezwykle twórczy na scenie, kreatywny, co czasami doprowadza mnie na skraj rozpaczy - wtrącił Cezary Żak.

- Jak się zaczyna nudno robić za sprawą różnych sytuacji to rzeczywiście ja proponuję różne rozwiązania, na które Czarek jest również chętny, żeby odpowiadać, więc w związku z tym, że jest reżyserem, dostaję od czasu do czasu jakieś bęcki po spektaklu - dodał Bartłomiej Topa.

W obsadzie zobaczymy także Małgorzatę Pieczyńską. Co powiedziała ekipie programu "Co Za Tydzień"? Zobaczcie nagranie:

"Kolacja dla głupca"
"Kolacja dla głupca". Bartłomiej Topa o współpracy z Cezarym Żakiem

"Kolacja dla głupca" - o czym jest przedstawienie?

"Kolacja dla głupca" to jedna z najbardziej popularnych komedii światowego teatru. Bogaty, francuski wydawca Pierre Brochant co tydzień organizuje dla przyjaciół w swojej posiadłości "kolację dla głupca" – konkurs na przyprowadzenie największego nieudacznika, który zapewni towarzystwu najwięcej rozrywki. François Pignon nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza zamęt w życie gospodarza i to z niego robi bohatera kolacji.

Kolejne przedstawienia w Gdańsku, Gnieźnie i Poznaniu

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

podziel się:

Pozostałe wiadomości