Programy

U Kuby Wojewódzkiego wystąpi Szczyl i Jan Englert. O czym porozmawiają?

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Kuba Wojewódzki: Jan Englert i Szczyl

Już w najbliższym odcinku Kuby Wojewódzkiego gośćmi będą popularny aktor Jan Englert oraz Tymoteusz Rożynek zwany jako Szczyl. O czym porozmawiają?

Kuba Wojewódzki rozpoczął nowy sezon swojego kultowego programu. W pierwszym odcinku nowej serii wystąpili Sanah i Tomasz Włosok, w drugim Jaś Kapela i Tomasz Jakubiak, a w trzecim ekipa serialu "BrzydUla", w czwartym epizodzie zobaczymy Karolinę Korwin-Piotrowską i Natalię Nykiel. W szóstym odcinku wystąpili Jan-Rapowanie oraz Wojciech Fiedorczuk.

W poprzednim odcinku nowego sezonu na kanapach u Kuby Wojewódzkiego zasiedli Pascal Brodnicki i Łukasz Mróz, czyli popularny Mrozu.

Już w ten wtorek 12 kwietnia w programie "Kuba Wojewódzki" pojawią się znany aktor, dyrektor Teatru Narodowego Jan Englert oraz raper Tymoteusz Rożynek znany jako Szczyl.

"Kuba Wojewódzki" - co się wydarzy nowym odcinku?

Już dziś 12 kwietnia na kanale TVN zostanie wyemitowany kolejny odcinek kultowego talk-show "Kuba Wojewódzki". W programie pojawią się: legenda polskiego teatru, kina i telewizji, dyrektor Teatru Narodowego Jan Englert oraz raper Tymoteusz Rożynek, szerzej znany jako Szczyl. Będzie to pierwszy występ muzyka na szklanym ekranie.

Z Janem Englertem Kuba Wojewódzki porozmawia o jego karierze, 58 latach pracy w zawodzie oraz najnowszej biografii. "Bez oklasków" to zapis szczerej rozmowy pomiędzy Janem Englertem a Kamilą Drecką. Wybitny artysta ocenia w nim samego siebie z perspektywy długiego, barwnego życia.

Kuba Wojewódzki tym razem zrezygnował z wrzucenia swojego żartu, który powtarzał przed każdym odcinkiem. Gwiazdy powtarzały formułkę:

"Przyszedłem tutaj po 18 latach i widzę, że zrobiłem bardzo duży błąd, za który mogę tylko siebie przeprosić. Niestety nic się nie zmieniłeś - dalej jesteś głupim ciulem i debilem 60-letnim, i nawet twoje ojcostwo tego nie zmieni" - powiedzieli Pascal Brodnicki, Wojciech Fiedorczuk i Karolina Korwin-Piotrowska.

Tym razem prowadzący opublikował tylko tradycyjny zwiastun programu. Zobacz:

Kacper Ruciński - czy zna polskie gwiazdy?
Kacper Ruciński - czy zna polskie gwiazdy? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Kuba Wojewódzki" - kim jest Jan Englert?

Jan Englert ma 78 lat i pochodzi z Warszawy. To znany aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny i pedagog. Znamy go z wybitnych ról w m.in. w filmach Andrzeja Wajdy ("Kanał", "Katyń", "Tatarak"), Kazimierza Kutza ("Sól ziemi czarnej", "Perła w koronie"), Janusza Zaorskiego ("Baryton), a także w serialach Janusza Morgensterna ("Kolumbowie", "Polskie drogi"), Jerzego Antczaka ("Noce i dnie") czy Jana Łomnickiego ("Dom").

Jan Englert jest bratem reżysera teatralnego i aktora Macieja Englerta. Był dwukrotnie żonaty: z pierwszą żoną, Barbarą Sołtysik, ma troje dzieci, syna Tomasza oraz dwie córki, Katarzynę i Małgorzatę, natomiast z drugą żoną, Beatą Ścibakówną, mają córkę Helenę, która również jest aktorką.

"Kuba Wojewódzki" - kim jest Tymoteusz "Szczyl" Rożynek

Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek ma 21 lat. To jeden z polskich raperów młodego pokolenia, który zdobył ogromną sympatię rzeszy fanów tego gatunku muzycznego. Skąd wziął się jego pseudonim?

W jednym z wywiadów powiedział, że to definicja młodego człowieka, który żyje pełnią życia i nie przejmuje się konsekwencjami. Raper nie boi się jednak podejmować trudnych tematów. Często zabiera głos w poważnych sprawach. W swoich kawałkach, takich jak "Polska Floryda" czy "Hipokryta", opowiada o życiu w Polsce, przemijaniu oraz o swoich wartościach.

"Kuba Wojewódzki" - gdzie i kiedy oglądać?

Program Kuby Wojewódzkiego można oglądać na antenie TVN w każdy wtorek o godzinie 22.40. Odcinki emitowane w telewizji oraz materiały dodatkowe są dostępne w Player.pl. Kim będą kolejni goście, którzy zasiądą na legendarnych skórzanych kanapach? Tego dowiecie się już niedługo.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości